Zubři po nájezdech dobyli Šumperk

Jaroslav Svoboda, úterý 19.8.2008
Šumperk - Souboj dvou očekávaných favoritů druhé ligy přinesl výhru Přerova. Ten dobyl Šumperk až po nájezdech, rozhodující úder zasadil Šumperku Vladimír Kočara. Za domácí nastoupil i odchovanec Petr Dostál. Diváci museli v prvních deseti minutách přihlížet divoké přestřelce, když vesměs každá střela skončila v síti. Bohužel o krok vpřed byli téměř po celé utkání hosté, což potvrdili Zubři i v nájezdech.
příp úterý 19.8.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
5:6sn
(3:4, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1:34 Ohnutek (Osina), 6:37 Holík (Meluzín, Ambruz), 9:40 Bařica (Meluzín), 22:15 Čížek (Ohnutek, Osina), 32:55 Kavulič (Čížek, Vymazal) - 0:51 Šimo (Kolář), 4:56 Kočara (Halouska), 6:00 Kolář (Šimo), 9:30 Ditrich (Kočara, Sprušil), 35:53 Halouska (Vlček, Šimo). Rozhodčí: Klapetek - Matěj, Langr. Vyloučení: 4:7, navíc Holík (SUM) a Rusek (PRE) 5 + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:5.
Maláč (9:30 Peksa) - Holík, Kubala, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Šindler, Hanousek - Ambruz, Meluzín, Bařica - Dostál, Vymazal, Kavulič - Čížek, Ohnutek, Martinka - Šula, Franc, Fischer - Novotný
Krejčí (30:00 Matoušek) - Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Bauer, Prinke, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich, Kolář, Šimo, Korčák, Rak, Mališka, Rusek, Kupec

Hodně divoký byl začátek dnešního hokejového utkání. Slušně zaplněné tribuny se nestačily ani rozkoukat a po nádherné kombinaci hostů poslal Zubry do vedení Šimo. Šumperk však dokázal rychle srovnat, aktivní David Ohnutek dotlačil kotouč do sítě a vyrovnal hned po 94 vteřinách na 1:1. Následně se útočného faulu při napadání dopustil Ambruz, za sekání inkasoval dvě minuty. Hosté se znovu vrátili do vedení na konci páté minuty, kdy mezi Osinou a Ondráčkem prošel kotouč z hole Halousky na nekrytého Kočaru, ten sám proti Maláčovi nezaváhal. Přesně po šesti minutách zápasu vedli hosté dokonce o dva góly. Šimovu bombu vyrazil Maláč ke Kolářovi a jeho střela znamenala vedení 3:1. Naštěstí se Šumperk dokázal rychle vrátit do duelu. Na modré čáře napřáhl Aleš Holík a jeho tvrdá rána zapadla do branky, navíc sundala Krejčímu odloženou láhev z branky. Přesto se Zubři znovu dostali do dvoubrankového vedení, když kombinaci zakončil Ditrich. Jeho střela propadla Maláčovi pod rukavicí do branky a šumperský brankář přenechal místo v kleci mladému Peksovi. Opět se Draci dostali do těsného závěsu za hosty na konci úvodní desetiminutovky, kdy skóroval Bařica. Tím také divoká přestřelka ustala. Po úvodní rovnici téměř co střela to gól salva utichla, obě mužstva si do konce třetiny vypracovala ještě několik šancí, ale puk již v síti neskončil.

Do druhé třetiny naskočili s brankovým vedením hosté, Salith Šumperk však srovnal po necelých třech minutách. Radek Čížek překonal Krejčího po přihrávce Davida Ohnutka a začínalo se od nuly. Domácí mohli definitivně zvrátit stav utkání při vyloučení aktivního Šima, jenže do šancí se v početní výhodě příliš nedostali. A tak přišlo první vedení v zápase až v 33. minutě, kdy skóroval poprvé ze Šumperk Ondřej Kavulič. Poměrně zajímavý přípravný duel došel znovu do nerozhodného stavu na konci 36. minuty. Peksu prostřelil obránce Halouska, jehož rána prošla šumperskému brankáři díky klubku těl před ním.

Na úvod třetí třetiny zahrozili několikrát šumperští hokejisté, gólově se však neprosadili ani při velkém závaru, který rozpoutal svým nahozením zpoza branky Ondřej Kavulič. Tlak Šumperka pramenil i z přesilové hry, když na trestnou lavici usedl znovu Šimo, jenže branek již nebylo ani jednomu mužstvu do konce zápasu souzeno. Diváky tak zvedl ze sedadel až pěstní souboj dvojice Holík - Rusek. Domácí zadák nejprve nedal přerovskému konkurentovi šanci a sundal mu bleskurychle dres. Pak se však Ruskovi podařilo přetáhnout přes hlavu dres i Holíkovi, nicméně nemohlo to nic změnit na tom, že oba kohouti zamířili předčasně do sprch. Po nerozhodném průběhu utkání se obě mužstva dohodla i na zahrání třech samostatných nájezdů, v nich pak byli úspěšnější Přerovští. Vladimír Kočara hned v první sérii překonal Peksu a rozhodl o výhře hostů. Z Draků totiž nikdo puk do sítě nedopravil.