Zbytečná domácí ztráta bodů s posledním Mostem

Redakce, Martin Schwarz, sobota 8.3.2014
Po dvou velmi solidních výkonech a hlavně výhrách přišla v dalším ligovém utkání studená sprcha. Draci na svém ledě nestačili na poslední Most a prohráli 3:5. Hosté si vypracovali již v prvních dvou třetinách náskok 3:0, v úvodu třetí části hry se však zdálo, že domácí favorit převzal otěže duelu pevně do svých rukou. Jenže ani blesková pětiminutová salva a srovnání na 3:3 z letargie svěřence Radka Kučery nedostala a po individuální chybě se Most záhy zase dostal do vedení, které podtrhl při power-play domácích trefou do prázdné branky. Na základě rozhodnutí ČSLH byl zápas z důvodu neoprávněného startu Jakuba Čmolíka, kontumován ve prospěch domácího týmu.
57.kolo sobota 8.3.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
5:0
(0:1, 0:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 42. Popelka (Novotný, Gewiese), 44. Sedlák (Žálčík, Moskal), 46. Žálčík (Sedlák, Staněk) - 9. Písařík (Smolka, Palaščák), 27. Čmolík (Tauš, Sucharev), 40. Smolka (Písařík), 47. Písařík (Kasal), 60. Charousek (Nedrda). Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 575. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5.
Štůrala - Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Novotný, Gewiese - Haas, Plášek, Půhoný - Brunec, Žálčík, Popelka - Staněk, Moskal, Cink - Langr, Chomič.
Hanuljak - Charousek, kasal, Hora, Čížek, Šimon, Havelka - Palaščák, Smolka, Písařík - Tauš, Slavíček, Nedrda - Zavřel, Sedláček, Kafan - Sucharev, Čmolík.

Už páté kolo skupiny play-out proběhlo v sobotní podvečer na zimním stadionu v Šumperku. Celek z podhůří Jeseníků přivítal mezi svými mantinely bodově nejhorší klub soutěže - HC Most. Do příjezdu na severní Moravu, prohráli Severočeši patnáct duelů v řadě a příznivci modrožlutých počítali se ziskem třech bodů do tabulky. Jenže opak byl pravdou. Most ukončil šňůru nezdarů právě na úkor Draků, když v jejich sluji zvítězil konečným výsledkem 5:3.

Od postupu zpět do první hokejové ligy je známo, že duely s Mostem nebývají nejpohlednějším hokejem pro oko fanouška. Vždyť většina vzájemných zápasů končí těsným výsledkem a nervózním závěrem z obou stran. Na samém počátku střetnutí si oba celky snažily vytvořit příležitosti, ale gólmani značnou dobu odolávali náporu útočníků. Když ale běžela 9. minuta a Most měl k dispozici přesilovku, už svítilo červené světlo. Pavel PÍSAŘÍK našel přesně prostor ve výstroji Tomáš Štůraly – 0:1. Také modrožlutí dostali nabídku početní výhody, ale na rozdíl o soupeře ji zužitkovat nedokázali. Baník vytěžil z úvodní periody jednobrankové vedení.

Draci chystali několikrát práci pro Miroslava Hanuljaka mezi třemi tyčemi mostecké branky, jenže gólman v bělomodrém převleku odolával. Stačil i na samostatný únik Karla Plášek během 26. minuty. K nelibosti domácích nadšenců v hledišti, šel soupeř o pár vteřin později do dvoubrankového náskoku. Kombinace ve zmatené domácí obraně, skončila až na hokejce Jakuba ČMOLÍKA. Ten už neměl prakticky žádný problém zasunout touš do odkryté klece – 0:2. Bohužel pro tým kolem kapitána Aleš Holíka, bylo ještě hůř. Draci sice hráli přesilovou hru na sklonku prostřední části, ovšem i ve vlastním oslabení Most skóroval. Rychlý protiútok a šumperskou chybu zužitkoval ke svému prospěchu mladý talent Pavel SMOLKA - 0:3.

Možná nikdo ani nečekal, jak aktivní Šumperk nastoupí do závěrečné periody. Svěřenci Radka Kučery nehodlali na nic čekat. Na světelné tabuli běžela 42. minuta, když krásnou hokejovou finesu i se zakončením převedl Michal POPELKA. Našel prostor pod pravou rukou Hanuljaka -1:3. Netrvalo to ani další sto vteřin, když byl výsledek znovu nejtěsnější. Tomáš SEDLÁK využil nepřipravenosti soupeřova strážce svatyně a zasunul za něj puk – 2:3. Ještě ale nebyl dračí mančaft spokojen s výsledkem, třetí zásah během pěti minut poslal do sítě Lukáš ŽÁLČÍK. Šumperský odchovanec nepohrdl odraženým pukem přímo na jeho hokejku – 3:3.

Vypadalo vše velice nadějně, domácí dokonce mohli pomýšlet na případný zisk všech tří bodů. Avšak to by nesměla opět aktivní dvojice Smolka – Písařík uhánět v přečíslení na Štůralu. Druhý jmenovaný Pavel PÍSAŘÍK potvrdil, že má před sebou slibnou kariéru, prostřelením domácího gólmana dal svou druhou branku v zápase. Minutu před koncem základní hrací doby, Salith využil možnosti odvolat brankáře. Ale ovoce nepřinesla. Potvrzující gól přes celé kluziště, nasměroval do odryté svatyně Kamil CHAROUSEK. Dracu ztratili důležité tři body, které mohou v konečném součtu chybět. S Mostem prohráli 3:5.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Nejvíce mě dneska naštvalo, jak k utkání hráči přostoupili. My si v šatně něco říkáme, v jiných zápasech to zvládneme. Ale pak to nejsme schopní zopakovat v domácím zápase s Mostem. Je to skoro nepochopitelné, když se nám předchozí dva zápasy dařilo, také výhra v Ústí nad Labem. A potom zbytečně pokazíme utkání doma. Na tohle nejde říct nic dobrého, opravdu bylo utkání z naší strany hodně špatné. Nehorší je, že jsme po vyrovnání na 3:3 znovu zápas ztratili. To bylo obrovsky zbytečné.