Zápas zvratů rozhodl DANIEL HROCH, Šumperk složil druhou Porubu

Jaroslav Svoboda, Martin Schwarz, sobota 24.9.2016
Na druhý pokus to už vyšlo! A nejen ve smyslu, že se domácí zápas dohrál, ale že šumperští hokejisté potěšili diváky vítězstvím! V utkání zvratů nakonec porazili druhou Porubu 4:3 po prodloužení, když v nastaveném čase využil chyby hostů DANIEL HROCH, který překonal Čecha přesnou střelou k tyči! Šumperk tak i ve druhém utkání dokázal zvítězit, nic na tom nezměnil ani fakt, že hosté skórovali pokaždé z přesilové hry.
4.kolo sobota 24.9.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
4:3p
(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Cink (Ostřanský, Sedlák), 28. Fischer (Hroch, Řezáč), 50. Sedlák (Vachutka), 63. Hroch (Cink) - 24. Zachar (Bail), 37. Sedláč (Puškár, Piecha), 44. Kilnar (Puzič, Slavík). Rozhodčí: Škach - Novotný, Axman. Vyloučení: 7:11, navíc Hudeček a Seidler (oba POR) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:3. Diváci: 550. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. 4:3.

Zavadil - Sedlák, Drtil, Navrátil, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Tomek - Vachutka, Vymazal, Matějka - Pavlovský, Ostřanský, Sedláček - Fischer, Hroch, Cink - Langr, Jurík. Trenér: Aleš Flašar.
Čech - Puzič, Slavík, Tichý, Bail, Rudl, Adamík, Puškár, Flašar - Hudeček, Kilnar, Seidler - Ballner, Zachar, Vaněk - Slováček, Jáchym, Orság - Piecha, Kafka, Sedlář. Trenér: Tomáš Sršeň.

Celky začaly útočně, ve 2. minutě hry přečíslili hostující muži obranu modrožlutých, to si ještě Zavadil zákrok připisovat nemusel. Činil se o pár mžiků později. Kvalitní individuální akci ukázal též Tomáš Drtil, jenž prokličkoval zpoza své klece až před zařízení soupeře, tam si však na brankáře Čecha nepřišel. Když střelecké možnosti neproměnili ani Hudeček se Zacharem, dostali nabídku na vstřelení gólu svěřenci Aleše Flašara.

Sedlář totiž inkasoval dvě minuty za napadení ochránce šumperské klece a Draci si zkusili první početní výhodu. Jenže ji nevyužili a sotva vypršel trest RT TORAX, musel do boxu trestoměřičů i hráč v modrožlutém. Poruba přesilovku nesehrála vůbec špatně, byť zbytečně kombinovala a málo střílela, ani hosté hozenou rukavici nesebrali. Ostravané zůstali i v plném počtu aktivní a málem se jim to vyplatilo ve 13. minutě. Na poslední chvíli zasáhl Petr Zavadil, když skvěle vytasil lapačku proti pokusu Kilnara.

Šest minut před první sirénou zahrozil Daniel Vachutka, jeho střela těsně minula levou tyčku. Následně další únik nepotrestal hostující Kilnar a v 18. minutě se radovali Draci, Vladimír CINK dotlačil puk z brankoviště do sítě – 1:0. Za stejného stavu úvodní část skončila. Prostřední dějství načala lépe červenobílá posádka. Porubští hráli hned na startu druhé třetiny početní výhodu v pěti proti třem, náležitě ji využili. Vyloučení Sedláka s Drtilem trestal David ZACHAR, který poslal kotouč do sítě Zavadila z dálky – 1:1.

Na ledové ploše se postupně začalo přiostřovat. Ve 26. minutě arbitr poslal za katr dvojici Puzič – Seidler, jenže Draci na rozdíl od soupeře dlouho a dvojnásobnou přesilovku nepřetavili v radost. Při hře v pěti proti pěti se však radovali. Radek FISCHER zaskočil defenzívu Ostravy a nečekaně zakončil za Jakuba Čecha – 2:1. Když začaly v polovině základní hrací doby vzduchem létat pěsti, na trestné lavici seděli v jednu dobu hned čtyři hostující hráči, ale ani to Šumperku na přesilovkovou trefu nestačilo.

Přišlo vyrovnání. Střelu z dálky přesně tečoval Marek SEDLÁŘ, zajistil druhý úspěch Poruby v utkání a zároveň další zásah z přesilové hry – 2:2. Během závěrečné periody bylo pro Flašarovu partu ještě hůře. RT TORAX opět udeřil při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, Aleš KILNAR nasměroval puk k pravé tyči branky – 2:3.

Zbývalo dvanáct minut do konce základní hrací doby a Čechovu pozornost prověřil z dálky Ďurkáč, třetí průchod touše ale nedovolil. Pak se konečně dočkal v přesilovce i Šumperk. Tomáš SEDLÁK vzal zodpovědnost na sebe a krásně pověsil puk pod horní tyčku – srovnáno 3:3.

Řada přišla na prodloužení ve třech mužích na obou stranách. A v něm si bod navíc zajistili Draci. Nejdříve sice musel Zavadil likvidovat ostravské šance, jenže necelé tři minuty před koncem prodloužení zůstal sám proti Čechovi Daniel HROCH, který rozjásal domácí diváky. Šumperk – Poruba 4:3 po prodloužení.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít bod, tak jsem rád. Takže se dvěma jsem hodně spokojený. Ale je pravda, že nás to stálo hodně sil, kluci výhru vydřeli. Těší mě, že jsme inkasovali hlavně v oslabení a ne při plném počtu hráčů na ledě. Ale ještě si utkání musím nechat uležet v hlavě, viděli jsme dnes hodně na ledě emocí. Poruba hrála dobře a chytře, když dostali prostor, tak z toho pro nás nepramenilo nic dobrého. Za dva body jsem opravdu rád, abych byl upřímný, moc jsem s nimi nepočítal.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX PORUBA): Myslím si, že jsme viděli opravdu kvalitní zápas, který tedy mohl být rozhodnutý pro obě strany již po šedesáti minutách. Nás ale opět srážejí zbytečné fauly, dostáváme desítky, a pokud si tohle neuvědomíme, tak budeme mít problémy. Co se týče hry pět na pět, tak dle mého názoru tam jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme ale nedali góly a neustálými vyloučeními jsme je dostávali na koně. Pokud tohle nezlepšíme, tak nebudeme mít problémy proti takovým soupeřům jako je Šumperk, ale všude. A prodloužení? Když jsou hráči nezodpovědní, nejdou vystřídat a hrají tam dvě minuty, tak je pak výsledek takový, jaký je.