Zápas způsobem start - cíl, Draci si pohlídali výhru s Berounem

Jaroslav Svoboda, sobota 8.12.2012
Š u m p e r k - Po prohře v Písku vstupovali Draci do souboje s Berounem s nutkáním dotáhnout zápas do vítězného konce. Případný výsledkový neúspěch by pomohl hostům snížit manko na Draky, jenže svěřenci Radka Kučery si duel pohlídali. Výrazně jim pomohl gól Adama Červenky v úvodu zápasu, kdy se šumperský útočník prosadil v oslabení. Klíčová však byla druhá třetina, ve které se nejprve prosadil střelecky se trápící Jakub HULVA, poté zužitkoval přečíslení Vladimír Cink. Výhru ve třetí třetině pečetil Marek Haas.
30.kolo sobota 8.12.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Červenka, 23. Hulva (Sedlák, Brunec), 34. Cink (Skoumal, Červenka), 52. Haas (Červenka, Hlinka) - 51. Kaláb (Havel, Hrdel). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Tesařík, Pastor, Sedlák, Gewiese - Finsterle, Staněk, Rufer - Červenka, Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Skoumal, Cink. Trenér: Kučera.
Sedláček - Šulc, Beneš, Přindiš, Jebavý, Kaláb, Krejčí, Hertl - Mrňa, Stromko, Hrdel - Havel, Plichta, Doležal - Polák, Videlka, Trojan - Hošťálek, Kadlec, Čurda. Trenér: Totter.

Souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky byl pro domácí i hosty velmi důležitým střetnutím o body. Draci potřebovali napravit dojem ze zbytečné prohry z Písku, hlavně pak zamezit dalšímu možnému snížení ztráty ze strany pronásledovatelů.

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a již v páté minutě využil chyby berounských hráčů při vlastní přesilovce Adam Červenka, který otevřel skóre zápasu. Domácím tento gól hodně pomohl, hlavně je uklidnil a po většinu času to byl právě Šumperk, kdo v úvodních dvaceti minutách tvořil hru.

Další gól mohl přidat Staněk, ale ve velké šanci minul. Aktivnější Draci tlačili hodně kotouč před brankoviště, kde hosté však dokázali ať už včas, či na poslední chvíli, odvracet puk do bezpečí. Jedinou vážnější šanci Berouna v první třetině měl Lukáš Havel, který zakončoval bleskovou souhru Medvědů tvrdou dělovkou, která skončila ve Štůralově výstroji.

Domácí pak museli začínat druhou třetinu v oslabení, což ovlivnilo ráz hry na začátku dvacetiminutovky. Hosté byli aktivnější a Štůrala musel několikrát zasahovat, jenže když hosté neuspěli, tak se prosadili domácí. Důrazný a rychlý přechod do útoku řešil bombou Sedlák, puk propadl Sedláčkovi mezi výstrojí a Hulva pak dojíždějící do brankoviště doklepl puk do prázdní branky.

Vrátit hosty do zápasu mohl v oslabení Trojan, který nezakončoval přečíslení dvou na jednoho špatně, jeho ránu mířící pod břevno však neskutečným zákrokem lapil Tomáš Štůrala. A domácí pak z tohoto okamžiku těžili. Červenka sice v obdobné situaci, v jaké byl Trojan, ještě nedal, ale za chvíli se znovu hnali do přečíslení Skoumal s Cinkem a souhra šumperských odchovanců skončila povedeným bekhendovým blafákem v podání Vladimíra Cinka.

Pro hosty navíc mohlo být ještě hůř. Sedlákovu bombu Sedláček těsně vyrazil, vzápětí na brankovišti doráželi Hlinka, Červenka i Haas, ale ani jeden z nich se do sítě netrefil. V samotném závěru třetiny ještě Hulva těsně minul.

Hosté ale zbraně sympaticky nesložili a Čurda hned v úvodu třetí třetiny provětral Štůralu, ten si s jeho pokusem poradil. Další šanci pak měl Doležal, ani on na mága v brance Draků nevyzrál. Podobně si vedl Štůrala i v osmé minutě třetiny při dalších dvou štiplavých střelách, pak z brejku minul Vrdlovec.

Stoprocentní tutovku měl při samostatném nájezdu Lukáš Havel, který dostal puk za obranu a zcela nebráněn uháněl na Štůralu. Jeho pokus mířící mezi betony si ale strážce šumperské svatyně znovu pohlídal. A tak se dočkal až obránce Tomáš Kaláb, který ránou k tyči po Havlově přihrávce zpoza branky využil Sedlákovo vyloučení. Jakákoliv naděje Berounským zhasla o minutu později. Šumperk totiž také v přesilovce uspěl, když Haas doklepával kotouč do prázdné branky.

Druhý gól v utkání pak mohl přidat Hulva, ale na brankovišti netrefil skákající kotouč. Šumperk pak již zkušeně hosty k žádnému velkému náporu nepustil, naopak sám hrozil neustálým rychlým přechodem. Gól však již prokřehlí diváci v mrazivé zimě neviděli a Šumperk tak po zodpovědném a bojovném i kvalitním výkonu vyhrál nad snaživým soupeřem 4:1.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Výkon, který jsme dnes předvedli, tak je dlouhodobější. Ale až dnes kluci dokázali využít šance, které se jim naskytly. Museli jsme jít do zápasu s nějakým respektem, protože Beroun je nevyzpytatelný soupeř, má tam nějaké posily z extraligy. Po většinu utkání jsme však vývoj kontrolovali.
Aleš Totter, Medvědi Beroun 1933: Díky našim chybám jsme domácí tým pustili do zápasu. Ti pak už zápas nepustili, proti Šumperku, když doma vede, se zápas těžko obrací. My hráli alibisticky, když jsme šli do přečíslení, tak jsme dávali přihrávky někam do rohu.