Zápas pravdy nakonenc urval ve svůj prospěch v poslední desetiminutovce Most

Jaroslav Svoboda, sobota 5.3.2016
Podruhé v sezóně měli šumperští hokejisté utkání na ledě Mostu rozehráno velmi slibně, vedli 2:0, aby nakonec duel v závěru zápasu ztratili. A o to víc to tentokrát mrzí, že Most vítězstvím získal neskutečně důležité tři body, díky kterým se bodově dotáhl na Šumperk a vzhledem k bilanci vzájemných zápasů má nyní osud ohledně záchrany ve WSM lize ve svých rukou. Drakům zůstává malá teoretická šance související s případnou ztrátou bodů severočeského týmu v Třebíči v posledním kole.
oU5 sobota 5.3.2016
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 37. Hora (Cvrk), 52. Hanzl (Doležal, Nedrda), 53. Alinč (Doležal, Havlíček), 55. Hanzl (Zeman) - 8. Milfait (Sedlák, Fořt), 25. Káňa (Fořt). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 650. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Kubinčák, Doležal, Řehoř – Rod, Alinč, Havlíček – Tauš, Smolka, Slavíček – Nedrda, Hanzl
Svoboda – Gewiese, Sedlák, Puzič, Bail, Prokop, Holík, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Hlinka, Panna

Šumperské naděje se dlouho upínaly k dění na stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, kam se Most přestěhoval do dočasného azylu. A šumperští fanoušci opravdu dlouho mohli mít důvody k radosti.

Draci totiž do utkání vstoupili s velkým odhodláním, které podpořili několika šancemi a hlavně vedoucí brankou. Tou navázal na svůj hattrick z domácího utkání s Třebíčí Jan Milfait, Šumperk již v osmé minutě vedl 1:0 a hlavně herní projev dával najevo, že by hosté mohli dokráčet za klíčovým bodovým ziskem.

Tuto tezi potvrdili hosté v dalším průběhu utkání, kdy často až Miroslav Hanuljak držel mostecké šance na zvrat v zápase. Přesto Most začal postupem času zvedat hlavu a vypracovávat si šance, když se ale dostal do tlaku, tak zbytečně v útočném snažení fauloval Doležal. A hosté jeho nedisciplinovanost potrestali, když se po Fořtově přihrávce trefil Jan Káňa.

Domácí pak dlouhou dobu naráželi na výtečného Svobodu, už se také zdálo, že do kabin odejdou oba týmy za vedení 2:0 pro hosty. Pak ale nahodil z velké dálky Hora a k překvapení všech se puk nakonec ocitl v brance za zády šumperského brankáře.

Draci potřebovali zvednout hlavu a zdálo se, že jim přestávka v zápase k tomu pomohla. Šumperk hrál překvapivě aktivně, ale pak se v polovině třetí třetiny utkání slepenými mosteckými góly zlomilo. Po brance Hanzla a přesilovkovém gólu Alinče se domácí dostali na koně a Šumperk je již nedokázal sesadit.

Navíc pojistku a druhou trefu v utkání přidal Hanzl v 55. minutě a Šumperk tak nakonec prohrál v Mostě 2:4.

Draci tak již nemají záchranářské počty ve svých rukou, a co hůř, případný návrat na třináctou pozici závisí na bodové ztrátě Mostu v Třebíči, která již rezignovala na výsledky a dává po celou dobu skupiny o udržení šanci mladíkům. Definitivní rozklíčování sezóny přinese poslední kolo ve středu 9. března 2016. Draci souběžně hostí Benátky nad Jizerou.