Z Krušných hor opět bez bodů, Draci prohráli v Chomutově 1:3

Miroslav Kučera, Jaroslav Svoboda, Miroslav Kučera, středa 4.11.2009
C h o m u t o v - Šumperští hokejisté na další bodový zisk nedosáhli a potvrdil se trend, že doma se jim daří podstatně více než venku. Zvláště zápasy v Krušných horách ze statistického hlediska Drakům nevychází a potvrdilo se to i na ledě aktuálně druhého celku tabulky - chomutovského KLH. Domácí vstřelili v každé třetině jednu branku, na začátku poslední dvacetiminutovky již vedli 3:0. Drakům se podařilo pouze snížit, když po přihrávce Jiřího Haška skóroval Jiří Noga. Znovu jistý výkon podal Alexandr Hylák, který pochytal několik jasných příležitostí favorita. Ten si připsal do tabulky tři body, Draci musí o důležitý zápis do tabulky bojovat zase v příštím kole, kdy doma přivítají jihlavskou Duklu.
17.kolo středa 4.11.2009
Piráti Chomutov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 07:46 Duda (Procházka), 23:20 Jíra (Trochta, Skořepa), 42:04 Pavlas (Jíra, Trochta) - 45:46 Noga (Hašek, Vosátko). Rozhodčí: Fraňo - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1315. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malínský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Mikšovic, Duda - Skořepa, Trochta, Jíra - Eiselt, Fiala, Jeslínek - Hašek, Domin, Míka.
Hylák (Daněček) - Vosátko, Ondráček, Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal, Novajovský - Brynecký, Hašek, Vymazal, Sedlák, Hulva, Pekr, Meluzín, Podešva, Antonovič, Noga, Janečka, Hrňa.

Utkání ještě pomalu ani nezačalo a už se otevírala dvířka na hostující trestné lavici, nedovoleným zákrokem si pomohl Hulva. V přesilové hře domácí několikrát nebezpečně hrozili, ale Hylák v brance Draků ze Šumperka byl pozorný. V sedmé minutě se poprvé výrazněji ukázali hosté, ale Chatrnúch na Hanuljaka nevyzrál. O minutu později přišli na řadu domácí. Po několika střelách na Hyláka se kotouč odrazil mezi kruhy k úplně volnému Radku Dudovi a ten se do poloodkryté branky nemýlil – 1:0. Domácí poté ještě více oživili hru. Hostující hráči se takřka nedostali ke střele a jen koukali na svého brankáře, jak ukrývá další a další kotouče v lapačce. I díky skvělým zákrokům právě Hyláka byl stav po první třetině jen 1:0.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Chomutovští byli o něco aktivnější a důkazem toho byla i druhá branka, kdy se Petr Jíra uvolnil, objel branku a bekhendem zakončil přesně pod horní tyčku - 2:0. Domácí byli opět na koni. Nutno říci, že se hosté nevzdávali a bojovali. Utkání se poté trochu přiostřilo. Jak na domácí, tak na hostující straně bylo vidět několik zákroků, které zaváněly faulem, ale většinu z nich hlavní rozhodčí Fraňo neodpískal. Ke konci druhé třetiny měli domácí příležitost ke vstřelení třetí branky, když na trestné lavici seděli Sedlák a Zukal, ale žádná z mnoha střel si cestu do branky nenašla. Stav před třetí částí byl tedy 2:0.

Na začátku poslední části působil aktivněji opět Chomutov. Když se ve 43. minutě dostal kotouč k Aleši Pavlasovi a ten dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě, ukazovala světelná kostka nad ledem stav již 3:0 pro domácí. Hosté se ovšem nevzdali. Necelé tři minuty po třetím gólu domácích dostal zpoza branky přihrávku Jiří Noga a z první propálil Hanuljaka - 3:1. Draky jakoby vstřelená branka nakopla a hnali se do útoku. Nicméně tlak jim příliš dlouho nevydržel a po pár minutách již byli na ledě jen Chomutovští. Ti nikam nepospíchali a utkání prakticky jen dohrávali. Utkání tedy skončilo za stavu 3:1 pro Chomutov.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni střelec první chomutovské Petr Jíra a po právu hostující brankář Alexandr Hylák.

Radim Rulík (KLH Chomutov): „Začali jsme opatrně a hráli zezadu, jelikož jsme nechtěli inkasovat. S postupem času se naše hra lepšila a jsem rád, že se nám v první třetině podařilo vstřelit vedoucí branku. Za stavu 3:0 jsme ztratili koncentraci při hře dozadu a Šumperk nás hned potrestal. Utkání pro nás nebylo jednoduché hlavně proto, že Šumperk hrál na brejky a neustále měl hráče za obránci, takže jsme museli hrát obezřetně a dávat si na toto pozor. Celkově si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Jiří Režnar (Hokej Šumperk 2003): "Výsledek je pro nás myslím přijatelný, ale to je málo, protože jsme mohli vybojovat výsledek lepší. První dvě třetiny jsme neodehráli s patřičným nasazením a až po naší vstřelené brance jsme začali více tlačit do soupeře. Bohužel, rozhodčí se nám několikrát omlouval, za fauly, za gól, který jsme dali, ale neplatil. Domácí měli více šancí a ten výsledek odpovídá průběhu utkání."