Vysokou prohru na severu Čech určil samotný úvod duelu

Martin Pešout, Martin Schwarz, Zdeněk Kamínek ml., Martin Pešout, středa 19.2.2014
Závěrečné kolo základní části připravilo pro Draky ze Šumperka dalekou cestu. Modrožlutí zavítali k padesátému druhému duelu sezóny na sever Čech do Ústí nad Labem. Putování za body nabralo na komplikovaném průběhu ihned v první třetině, už ve čtrnácté minutě Slovan zvedal ruce nad hlavu počtvrté, výsledek 4:0 si domácí odnesli do kabiny. Nástup k druhé části tak byl pochopitelně těžkou úlohou. Ústečtí využili své psychické výhody a v polovině hrací doby vedli už 5:0. Bohužel bylo ještě hůře, před druhým zněním sirény Lvi přidali ještě o gól navrch. Pozitivní nádech neměla ani perioda třetí, Salith inkasoval dvakrát, stav 8:0 nadiktoval Jaroslav Roubík. Na konečných 8:2 alespoň korigovali Patrik Moskal s Michalem Popelkou.
52.kolo středa 19.2.2014
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
8:2
(4:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Baránek (Grin, Alinč), 10. Rod (Roubík, Tůma), 12. Přeučil (Alinč, Baránek), 14. Rod (Alinč, Brož), 26. Roubík (Rod), 35. Rod (Tůma), 49. Přeučil (Baránek, Grin), 52. Roubík (Smetana) – 55. Moskal (Žálčík, Gewiese), 55. Popelka . Rozhodčí: Schmejkal, Bejček – D. Štětina, J. Štětina . Vyloučení: 3:3 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 288 . Střely na branku: 27:37 (11:17, 8:5, 8:15). Průběh utkání: 8:0, 8:2 .
Petrásek – Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, Přeučil – Tůma, Roubík, Rod – Meidl, Hanzl, Vávra – Dostálek, Pořický, Kuchynka
Štůrala (14. Vajner) – Starý, Holík, Gewiese, Novotný, Dudáš – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, Semorád, Brunec – Langr, Skoumal, Cink – Chomič

Ústečtí Lvi se chtěli se základní částí rozloučit v dobrém světle, což se jim proti Šumperku povedlo s naprostou dokonalostí. Svého soupeře začali přehrávat hned od úvodu utkání a nakonec nepřipustili pražádné překvapení.

Už po několika sekundách se do solidní šance po přihrávce Baránka dostal zkušený Alinč, ale na Štůralu v brance Salithu ještě nevyzrál. Přesně ve třetí minutě se pak Lvi už ale mohli radovat, přesnou střelou se prosadil právě Martin Baránek.

Ústečtí záhy šli do oslabení vinou trestu Kamila Černého, po návratu ústeckého zadáka na led ale udeřili podruhé. To se prosadil po akci Roubíka střelou z mezikruží Tomáš Rod. O dvě minuty později pak navýšil vedení Lvů Petr Přeučil, který využil svého důrazu před brankou. Unikátní první třetinu pak zakončil čtvrtou brankou a svým druhým gólem v utkání Tomáš Rod.

Šumperk byl zralý na ručník už v první třetině, a to ještě přežil několik dalších šancí domácích a vyloženou příležitost Roda ze samého závěru úvodní periody.

Salith byl v Ústí skutečně nevýrazný a po nepovedené první třetině už neměl příliš šancí na zvrat. Situaci Drakům zkomplikovalo ještě vyloučení Moskala, kterou následně využil Jaroslav Roubík.

To už v brance Šumperka působil náhradní brankář Vajner, který nahradil Štůralu. A šumperská gólmanská dvojka rovněž v Ústí neměla vůbec snadnou úlohu, když čelila velkému množství šancí domácích. Další zásah mohl přidat Rod, do akce se dostával i Tůma.

Na rozdíl šesti branek nakonec zvyšoval v čase 34:59 Tomáš Rod, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Ve třetí třetině chtěl Slovan udržet pohodové tempo a velmi komfortní náskok. To se povedlo. Sedmou trefu zaznamenal v přesilovce Petr Přeučil. Brzy na to navyšoval vedení na neuvěřitelných 8:0 Jaroslav Roubík, který využil svého čichu na góly zpoza branky a následně zblízka překonal Vajnera.

Ústeckou exhibici trochu zastavil Šumperk až v samém závěru, kdy se zblízka prosadil Patrik Moskal a gólový účet zápasu uzavřel následně Michal Popelka.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ve středečním zápase jsme se chtěli rozloučit se základní částí vítězně za tři body. To se nám podařilo a jsme za to rádi. Výsledek vypadá jednoznačně, ale měli jsme ve hře spoustu hluchých míst, kdy jsme nechávali nepochopitelně hrát soupeře. Spokojeni jsme s produktivitou dvou pětek, naopak někteří hráči se musí hodně a hodně zlepšit, a to především v nasazení a bojovnosti."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Podali jsme v Ústí nad Labem katastrofální výkon, bohužel takto se o body neboduje. Od brankářů po posledního útočníka to byla katastrofa, takto se nebojuje. Promarnili jsme zbytečně spoustu zápasů v základní části, které nás katapultovali místo nahoru na nižší pozice. Od toho se vše odvíjí, máme také menší marodku. Do play-out půjdeme s cílem uhrát co nejvíce bodů a vyhnout se baráži."