Výhru Draků zařídili junioři a Komínek!

Michaela Ficnarová, středa 5.3.2008
Š u m p e r k - Domácí utkání proti Mostu přineslo zajímavý a gólově bohatý hokej. V první třetině, která byla jako přesýpací hodiny, Draci stále dotahovali jednogólový náskok Mostu a do šaten se šlo za stavu 2:2. Druhá část hry žádnou branku nepřinesla a o výsledku utkání se tak rozhodovalo až v posledním dějství. V něm se poprvé dostali domácí do vedení zásluhou Davida Komínka, další dva góly přidal Matěj Pekr. Hosté v závěru pouze zkorigovali výsledek na konečných 5:4.
UDR středa 5.3.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
5:4
(2:2, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 08:53 Malý (Komínek), 12:23 Komínek (Malý), 40:56 Komínek (Malý, Peška), 51:53 Pekr (Patsch), 54:44 Pekr (Stejskal) - 03:52 Charousek (Plachý), 09:49 Kocek (Koláček), 51:32 Míka (Martínek, Antoš), 57:05 Míka (Antoš). Rozhodčí: Vampola, Mikula - Daniščin, Matějček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 400. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4.
Peksa (Zatloukal) - Osina, Formánek, Špelda, Šindler, Patsch, Novotný - Antonovič, Taragel, Stejskal - Peška, Komínek, Malý - Pekr, Šula, Fischer
Zikmund (Volke) - Martínek, Kubát, Kocek, Charousek, Poživil, Kaltenböck - Antoš, Nedrda, Míka, Plachý, Koláček, Kudrna, Urban, Postl, Zaťovič, Nekvinda

Již od prvních minut utkání se Most tlačil dopředu a v čase 3:52 se podařilo kotouč vpravit do brány Kamilu Charouskovi, který se dostal k puku už na modré a zakončil přesnou střelou pod břevno. V páté minutě sice dostal Most šanci v podobě přesilovky, když hákoval Pekr, ale o minutu později se síly na ledě vyrovnaly. Hostujícího gólmana Zikmunda prověřil šumperský junior Novotný, jeho střela trefila pouze brankářovu masku. V čase 7:23 se na trestnou lavici Mostu přidal Postl a Draci hráli přesilovku 5:3. Skórovat však dokázali až v početní výhodě 5:4. Tomáš Malý si po přihrávce Davida Komínka položil hostujícího gólmana a v klidu zavěsil. Most však neusnul na vavřínech a na gól velmi rychle zareagoval, když se v desáté minutě střela Martina Kocka doklouzala až za záda Peksy. Hra však nabrala grády i na druhé straně, Draci v čase 12:23 opět srovnali skóre, když si pro tentokrát prohodili pozice Malý s Komínkem, druhý jmenovaný nezaváhal. Obě mužstva měla do konce první třetiny větší šance, za mostecké zahrozil Urban, šumperští útočníci natřikrát zkoušeli překonat Zikmunda, oba gólmani však vydrželi. Při vyloučení Patsche ještě ujel hostujícím obráncům Stejskal. Do kabin se šlo za stavu 2:2.

Už po 32 vteřinách druhé části se pokoušel prosadit Radim Antonovič a z dorážky hrozil i Taragel, ani jednoho však Zikmund skórovat nenechal. Poté byl hostující gólman prověřen šumperským Malým a znovu Antonovičem. V 25. minutě dostal hostující Postl dvě minuty odpočinku za podražení, ale Drakům se přesilovka příliš nedařila, puky jim utíkaly na zakázané uvolnění. Až přihrávka hostujícího hráče na Malého zavoněla šancí, Malý však bránu minul. Ke střele se dostal i domácí Špelda, který netrefil téměř prázdnou branku hostí a posléze si vykoledoval trest za faul kolenem. Mostečtí ale nedokázali vytvořit přesnou kombinaci a dostat se ke střele. Na výlet přes celé kluziště se vydal Pekr, ale ač se Šumperku v této fázi utkání dařilo, jejich snaha gólem odměněna nebyla. Na Peksu se pak pokusil vyzrát autor prvního mosteckého gólu Charousek, poté i Zaťovič, jehož střela těsně minula levou tyč. Na konci druhé třetiny se hosté dostali do čtyř, Kubát byl vyloučen za hákování, ale Drakům se přesilovka nepodařila. Oproti první gólově bohaté třetině ta druhá žádnou přesnou trefu nepřinesla.

Nástup do třetí třetiny Drakům vyšel, už potřetí se dokázala prosadit dvojice Komínek, Malý. Malý krásně našel osamoceného Komínka a ten domácí poprvé v zápase poslal do vedení. Následně Draci hráli přesilovku, Formánek tvrdě trefil pouze hostujícího obránce. Síly na ledě se srovnaly, v čase 42:52 šel na trestnou za podražení Tomáš Malý a hosté si poté zahráli minutovou přesilovku, která jim ale úspěch nepřinesla. Zahrozil až hostující Postl, sám se dostal před Peksu, ale tím jeho útok skončil. Nervy na uzdě neudržel Plachý a nabídl Drakům šanci na zvýšení náskoku. Až ke konci přesilovky vyslal tvrdou střelou od modré na Zikmunda Martin Stejskal. Na druhé straně se po vhazování v útočném pásmu dokázali prosadit hosté. K vyraženému puku se dostal Petr Míka a pohotově skóroval. Opět se ale ukázalo, jak rychlé jsou v tomto utkání odpovědi na soupeřovy góly. Tentokrát se již po 21 vteřinách prosadila juniorská dvojice Patsch – Pekr. Patsch vyslal puk na Pekra a ten v samostatném úniku prostřelil Zikmunda mezi betony a vrátil Drakům vedení 4:3. Při vlastním oslabení, kdy na trestné lavici seděl Martin Šindler, Draci zvýšili svůj náskok na 5:3. Opět se po skvělé přihrávce Martina Stejskala v samostatném průniku prosadil Matěj Pekr. Hned vzápětí ale pohotově zareagovali hráči Baníku. Po chybě Osiny se k puku dostal Antoš, ten nahrál před prázdnou branku Petru Míkovi, který bez problému snížil na 5:4. Mostečtí se úporně tlačili do útoku, v 58. minutě Peksa skvěle vychytal Zaťoviče. Tlak hostů se stále stupňoval, Šumperk si v čase 58:20 vybral oddechový čas. Po něm měl slušnou šanci Taragel, hrozil i Antonovič po přihrávce Stejskala. Hosté ještě odvolali gólmana a hráli v šesti mužích, ale na stavu 5:4 už se nic nezměnilo. Draci si tak připsali čtyřicátý bod do tabulky.