Ve vyrovnaném duelu smutnější Draci

Adam Bagar, Petr Matěj, Adam Bagar, sobota 5.1.2008
O s t r a v a - 33. kolo první hokejové ligy přineslo přineslo několik překvapivých výsledků. Nabušená Kometa prohrála doma s Havířovem 3:6, další celek z čela východní skupiny, Olomouc, podlehla Prostějovu 1:3 a další outsider, Beroun, bere dva body za výhru v prodloužení nad velkým favoritem z Chomutova. Šumperk ale nepřekvapil. Draci sice dokázali poprvé vstřelit Sareze branku, po druhé dvacetiminutovce dokonce svěřenci Jiřího Otoupalíka vedli 2:1, bohužel domácí stihli vstřelit v poslední části tři branky a body tak za výsledek 4:2 zůstávají v Ostravě.
33.kolo sobota 5.1.2008
HC Sareza Ostrava - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Novák (Bokroš), 42. Vnenk (Bokroš), 56. Bartoš (Červenka, Najdek), 59. Najdek (Bartoš) - 30. Bařica (Antonovič), 33. Paška (Kovář, Ambruz). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4, navíc Kleina (ŠUM)10 OT. Využití: 1:1. Diváci: 1200. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Čech - Holík, Palík, Mrázek, Falter, Černák, Vnenk, Tomis - Červenka, Najdek, Bartoš - Gelačák, Novák, Bokroš - Mikula, Káňa, Bartošek - Mocek I., Stránský, Glas
Lev - Galvas, Osina, Špelda, Paška, Hrčka, Ondráček, Antonovič, Meluzín, Bařica, Kovář, Fadrný, Ambruz, Grill, Taragel, Kubica, Kleina, Rákos, Stejskal

Úvod utkání patřil jednoznačně Drakům ze Šumperku. I když napomohla tomu také přesilová hra, kterou hostům rozhodčí Hradil hned po minutě zápasu nabídl. Ovšem střely Hrčky, Galvase od modré čáry ani Bařicův pokus z levého kruhu v brance neskončily. Hosté byli nadále aktivnějším celkem, ale k výraznějším brankovým příležitostem se nedostali. Domácí Sareza začala hrát hokej až od sedmé minuty. V té se dostali do velké šance Gelačák s Bokrošem, ale své pokusy před gólmanem Lvem využít nedokázali. V osmé minutě se probil mezi obránci hostí Glas, ovšem byl jasně zahákován, ale rozhodčí Hradil dnes nasadil velmi mírný metr. O další minutu později trefil Červenka spojnici branky, když dostal krásnou přihrávku zpoza branky od Bokroše. V minutě 13. pálil od modré čáry Holík takovou dělovku, že gólman Lev ani nevěděl, kde má kotouč ukryt. O chvíli později dostali i domácí možnost zahrát si přesilovou hru. V té sice okupovali útočné pásmo, ale nedokázali téměř nic vymyslet. Jediným světlým okamžikem tak byla přihrávka Najdka před branku na úplně volného Červenku, který však opět svou ideální příležitost spálil. V 18. minutě při další početní výhodě domácích se dostal do ideální pozice Vnenk, který však dostal přihrávku na nohy, když před ním stála úplně odkrytá branka. V čase 18:22 se diváci v Ostravě-Porubě konečně dočkali úvodní branky, když dostal Michal Novák ideální přihrávku od Bokroše a samostatný únik na gólmana již dokázal využít.

Také v úvodu druhé části dostali hosté výhodu přesilové hry, ale ani tentokrát nedokázali nic vytěžit. Až ve 24. minutě se trefil Bařica v ideální příležitosti těsně vedle branky Čecha. Na druhé straně však Červenka z podobné akce rovněž netrefil branku. O další minutu později mohli Draci opět vyrovnat, ale Fadrný nedokázal přehodit ležícího Čecha. Ve 26. minutě zahrávali přesilovku domácí, ale největší příležitostí bylo, když se ocitl Holík sám mezi kruhy, ale Sareza dnes měla velmi špatnou střeleckou mušku. Chvíli nato se pokoušel překonat Lva natřikrát Mikula, ale hostující gólman si svou branku parádně ohlídal a nedovolil tak domácímu útočníkovi skórovat. V čase 29:03 se hosté dostali do úniku dva na jednoho, když Antonovič nahrál ideálně na Dušana Bařicu, který parádním způsobem do horní části branky srovnal na 1:1. Vyrovnaný stav však nemusel vydržet příliš dlouho, protože ihned po brance Draků se dostala Sareza do velkého tlaku. V něm však Gelačák nejprve minul z poloviny odkrytou branku při střele z levého kruhu a poté po obtočení branky Lev vynikajícím způsobem dokázal přesunout svůj beton k tyči. V čase 32:40 se dokonce hosté dostali do vedení – Kovář nahrál z rohu kluziště ideálně na Jiřího Pašku, který střelou mezi Čechovy betony otočil stav na 1:2. Od té doby se jakoby domácí Sareze rozpadla obrana a hosté valili na Čecha jeden útok za druhým. Ve 34. minutě nadvakrát nebezpečně před Čechem dorážel Antonovič. O minutu později Sareza málem vyrovnala, když v oslabení byl ve velké šanci Bartoš, ale Lev se parádně vyznamenal výborným reflexním zákrokem. O několik chvil později však zahrozili opět hosté, když si Kovář vyjel zpoza branky až před Čecha, který však zabránil další brance v domácí síti. V úplném závěru třetiny ještě nadělala Čechovi nemalé problémy střela Osiny od modré čáry. Po čtyřiceti minutách tak byla stav příznivější pro hosty, kteří dvěma góly otočili stav na 1:2.

Hned v úvodu třetí části mohlo být s domácími ještě hůře, když Antonovič trefil tyč Čechovy branky. V čase 41:38 se projevilo známé nedáš dostaneš, když vypálil zpoza kruhů Lukáš Vnenk, jehož střela skončila až v brance Lva. Sareza od této chvíle opět přebrala aktivitu, ale šancí bylo velmi po skromnu. Ve 47. minutě se ideálně uvolnil Glas až před Lva, kde však jeho třela jen těsně minula hostující branku. Následný pokus o dorážku byl zastaven jasným faulem, ovšem rozhodčí Hradil dnes pískal každý třetí faul. V téže minutě navíc trefil Mrázek tyč dračí svatyně. Minutu nato se řítila dvojice Bařica, Meluzín proti jedinému obránci a Čechovi, ale nezakončili ideálním způsobem. V 52. minutě nejprve Červenka pálil z pravého kruhu a ihned z protiútoku zase ujížděl Meluzín, jehož střele chyběly jen centimetry k tomu, aby skončila v domácí brance. O chvíli později pálil Mikula po hezky naservírované přihrávce přes celé útočné pásmo od modré čáry. Hra se neustále přelévala ze strany na stranu. V 56. minutě zahrozili opět hosté, když nejprve vytvořili obrovský závar před Čechem a poté přidal další ránu do ohně svou bombou i Galvas. V čase 55:58 se však opět z branky radovali domácí - Martin Bartoš měl u levé tyče neskutečně mnoho času k tomu, aby se mohl rozhodnout, jakým způsobem dopravit kotouč do branky. Nakonec volil střelu mezi gólmanem a levou tyčí branky, když gólman pravděpodobně očekával nahrávku na volného Najdka. Minutu a půl před koncem utkání se rozhodli hosté hrát bez gólmana. Toho domácí ihned dokázali využít, když v čase 58:48 zakončil samostatný únik na prázdnou branku Robert Najdek. V závěrečných vteřinách se již nic nestalo, a tak domácí mohou slavit vydřené vítězství 4:2 nad posledním celkem 1. ligy.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava):"Dnes jsme vyhráli díky poctivé práci všech hráčů. Z vítězství mám velkou radost, neboť jsme se sedmi nebo osmi juniory porazili Šumperk. Vyhráli jsme zaslouženě. "

Jiří Otoupalík (Šumperk)"Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetina byla z naší strany pasivní. Podržel nás brankář Lev, který vychytal několik gólových příležitostí domácích. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, dostali jsme se do vedení 1:2. V poslední třetině jsme měli dvakrát možnost jít do vedení, ale neproměnili jsme své šance. Dopustili jsme se dvou hrubých chyb, které soupeř potrestal, čímž otočil stav utkání a zvítězil."