Ve skvělé atmosféře Šumperk favorita neudolal

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, sobota 29.9.2007
Š u m p e r k - Draci mají za sebou první část soutěže. A i tentokrát Šumperk body nezískal. Prohrál s favorizovanou Kometou vysoko 0:4 a poprvé v letošní sezóně ani Draci nevstřelili branku. Dvěma góly pomohl Kometě k výhře Sojčík, jednou se trefili Barus a Lipina. Ovace tribun však sklidil hlavně Roman Meluzín.
7.kolo sobota 29.9.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kometa Brno
0:4
(0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 3:47 Sojčík (Moskal), 13:06 Sojčík (Moskal), 28:10 Barus (Mikel, Appel), 30:11 Lipina. Rozhodčí: . Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:0, 0:4.
Betinec (30:11 Tihlář) - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas, Ondráček - Bařica, Meluzín, Antonovič - Lazorišák, Hubáček, Martinka - Čížek, Obdržálek, Stejskal - Kratěna, Ohnutek, Kočan
Kubeš - Mikel, David, Mrázek, Lhotský, Morava, Malena - Hruška, Dlouhý, Lipina - Vostřák, Sojčík, Moskal, Černý, Staněk, Barus, Appel, Zábranský, Padělek, Kovář

Utkání 7. kola první ligy předcházel slavnostní ceremoniál, s hráčskou kariérou se totiž před domácím publikem rozloučil Radek Kučera, hráč, který za Šumperk odehrál dohromady téměř 10 sezón a jenž si tuto rozlučku bez diskusí zasloužil. Čestné buly potom vhodila mezi centry prvních formací Gabriela Kubešová, reprezentantka ČR ve fitness.

Od počátku utkání Kometa kontrolovala hru, kombinovala a v čase 3:47 po přihrávce Moskala se z první trefil Peter Sojčík. V páté minutě viděly tribuny, na nichž nechyběla ani velmi početná skupina fanoušků hostujícího mužstva, první přesilovku, při níž Klozova střela lízla tyčku Kubešovy svatyně. Chvíli po něm navíc Špelda jen těsně minul branku Komety. V další přesilovce se však Draci do šance vůbec nedostali a tak udeřilo opět na druhé straně. Po závaru před brankou Petera Betince se znovu trefil Peter Sojčík. Jeho střela ze dvou metrů prošla domácímu brankáři mezi betony. To běžela 14. minuta – 0:2. Brněnská Kometa poté v klidu dohrála třetinu na polovině Šumperka a s přehledem si hlídala bezpečné vedení o dvě branky. Po dvaceti minutách tedy na časomíře svítil stav 0:2.

Druhou část hry začala aktivněji znovu Kometa, jmenovitě Barus s Appelem, kdy druhý jmenovaný tečí znepříjemnil život domácímu brankáři. Peter Betinec však byl na místě. Ve 29. minutě stadion opět zavalila modro-bílá kombinace šál, které vlály nad hlavami zhruba 400 fanoušků hostí po další vstřelené brance. Na začátku 29. minuty Appel nejprve nahrál na modrou čáru Mikelovi, jehož střelu tečoval Barus – 0:3. Za další dvě minuty již domácí Draci prohrávali 0:4, kdy Petr Lipina využil zaváhání šumperské obrany a svým gólem vyhnal Betince z brány. Místo něj se mezi tyče postavil Radek Tihlář. Ten musel po chvíli řešit ošemetnou situaci. To se Moskal dostal na zadní tyč a osamocen zkoušel překonat Tihláře. Ten ale v rozkleku kotouč vykopl. V závěru druhé třetiny se k několika střelám dostali také domácí, leč jejich pokusy s přehledem pochytal bezchybný Kubeš. Během druhé dvacetiminutovky vstřelili hráči Komety další dvě branky a o osudu utkání již bylo rozhodnuto. Po dvou třetinách – 0:4.

Třetí třetina mnoho rozruchu již nepřinesla. Brno, vědomo si jasného vedení, lehce polevilo, a tak se valná část z poslední třetiny odehrávala na polovině Komety. Do velké příležitosti se v čase 43:26 dostal Hubáček, ale ani on nepřekonal Kubeše. Zbytek utkání se pak již dohrával vlastně pouze z povinnosti, tribuny se však náramně bavily. Obě skupiny fanoušků – početnější brněnská a zdatně sekundující hlouček domácích – společně fandí a dodávají závěrečným minutám opravdu skvostnou atmosféru. Největším hitem se stává vyvolávání kapitána Draků, Romana Meluzína. Ten několik sezón odehrál právě v dresu Komety a i nadále se v největším městě Moravy těší velké oblibě. Po závěrečné siréně se hosté radují z dalších tří bodů, zato šumperští Draci čekají na body již od druhého kola. V tabulce jim i nadále patří poslední příčka s hrozivým skóre 11:35.