V závěru základní části šumperští podlehli severočeskému Mostu

Dominik Mihailescu, středa 4.2.2015
Šumperští hokejisté v posledním zápase základní části podlehli mosteckému celku. Draci sice vedli v 10. minutě po brance KARLA PLÁŠKA, avšak následně inkasovali dvakrát od mosteckého forvarda Jana Bojera. Před koncem první části dokázal vyrovnat Lukáš Žálčík. Pak už branky stříleli jen hosté. Na začátku druhé periody se trefil Slavíček a o pár minut později Písařík. Draci sice v některých pasážích Most přehrávali, ale výtečný brankář Horák za svá záda gól nepustil. Hokejisté ze severní Moravy podlehli severočechům výsledkem 2:4.
52.kolo středa 4.2.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
2:4
(2:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Plášek (Popelka, Vrdlovec), 20. Žálčík (Rimmel, Moskal) – 14. Bojer (Kříž), 17. Bojer (Smolka), 21. Slavíček (Jurčík, Šrámek), 25. Písařík (Černý, Kasal). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Kašík. Vyloučení: 2:3. Bez využití.. Diváci: 420. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Svoboda – Novotný, Bail, Sedlák, Gewiese, Slavík, Drtil, Prokop – Popelka, Plášek, Vrdlovec – Rimmel, Moskal, Žálčík – Vachutka, Berger, Brunec
Horák – Gula, Kousalík, Kříž, Černý, Kasal, Kokeš, Procházka, Baránek – Slavíček, Šrámek, Jurčík – Písařík, Smolka, Bojer – Budínský, Havlíček, Nedrda – Válek, Čmolík, Mical

Utkání předcházelo vyhlášení nejpopulárnějšího draka sezóny. Toho vyhrál Karel Plášek, kterému dali fanoušci Šumperka nejvíce hlasů. Hosté do zápasu vstoupili aktivně. Hned ze začátku zahrozil Martin Kokeš. Jeho střelu však Svoboda vyrazil mimo tři tyče. Vzápětí to zkoušel velice podobně Gula. Šumperský brankář musel použít svůj beton, aby střelu vyrazil. V 9. minutě dokázal až před Svobodu prokličkovat Jakub Šrámek, který při zakončení orazítkoval tyč. Nedáš, dostaneš. Tak by se dal charakterizovat tento moment. Domácí Popelka našel volného KARLA PLÁŠKA, který střelou do odkryté sítě nedal Horákovi šanci.

Hosté však vzápětí dokázali vyrovnat. Lukáš Kříž vypálil ránu od modré čáry, kterou Svoboda vyrazil na hůl volného JANA BOJERA, a ten neměl s dorážkou problémy – 1:1. Most pokračoval v náporu. Bohumil Slavíček dokázal ujet obraně Šumperka a sám před Svobodou přestřelil. To ho ovšem mrzet nemuselo, neboť jeho spoluhráč JAN BOJER, po krásné přihrávce Pavla Smolky, se trefil podruhé a dostal hosty do vedení. Draci ovšem dokázali ještě před odchodem do šatny odpovědět. LUKÁŠ ŽÁLČÍK dokázal dobrou střelou bekhendem rozvlnit Horákovu síť.

Do druhé části hry vstoupili severočeši výtečně. Po dvaadvaceti sekundách se dokázal prosadit BOHUMIL SLAVÍČEK, který dorazil střelu Ondřeje Jurčíka. Domácí se pokoušeli o vyrovnání. Tomáš Brunec dokázal ujet všem hráčům hostujícího týmu, ale v souboji s Horákem neuspěl. Útočník draků totiž kotouč poslal nad svatyni mosteckého celku. Ve 25. minutě se hosté dočkali čtvrtého gólu. Kamil Černý našel přesnou přihrávkou PAVLA PÍSAŘÍKA, který přesnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. O pár minut později byl zápas okořeněn o pěstní souboj mezi Tomášem Bruncem a Tomášem Procházkou. Útočník domácího týmu poslal beka Mostu k zemi. Oba dva hráči vyfasovali dvojitý menší trest.

V polovině zápasu střílel z těžkého úhlu do odkryté svatyně Vachutka. Forvard draků ovšem trefil pouze boční síť. Draci stále tlačili a hnali se za snížením. Ovšem ani tvrdá střela Tomáše Drtila za zády Horáka neskončila. Před koncem druhé třetiny našel Moskal před brankou neobsazeného Brunce, který však nastřelil pouze beton muže s maskou v mostecké kleci. Do šaten se šlo za stavu 2:4.

Draci pokračovali v náporu i v další periodě, avšak střely Moskala a Slavíka se neujaly. Do velké šance se dostal i Karel Plášek, který jel sám na Horáka. Ani v tomto případě se nepovedlo domácím skórovat. Brankář Mostu si připsal zákrok betony. Draci vsítili branku v 50. minutě. Ovšem hlavní sudí vteřinu před vstřelením gólu foukl do píšťalky, a tak branku nemohl uznat. Za hosty se snažil o hattrick Jan Bojer, ale jeho rána branku Svobody netrefila. V závěru zápasu se pokoušel vyslat dělovku na gólmana Horáka Tomáš Sedlák. Ta se ovšem po teči odrazila do ochranné sítě. Utkání tedy skončilo výsledkem 2:4. Mostečtí si připsali do tabulky velice důležité tři body. Na severní Moravě nezůstal žádný.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dnes dostali na soupisce příležitost ti hráči, kteří se dohry během sezóny tolik nedostávali, měli ukázat, jak se bojuje. Jenže ten výkon byl takový, jaký byl a o to víc mě vše mrzí. Přesně v takových zápasech lze poznat charaktery jednotlivých hráčů. Zase jsme si dávali kotouče do prázdné branky, než abychom zavčas zakončovali. Někteří hráči bohužel nebyli schopní zahrát tak dobře ve chvíli, když dostali prostor na ledě. Dost možná právě z těchto momentů můžeme vyvodit i nějaké věci pro další sezónu, co se mužstva týče. Hodně mě dnešní zbytečná prohra s Mostem mrzí, soupeř nehrál nějak extra dobře. Pro tuhle sezónu už za nás hrát nebude Aleš Staněk a Vladislav Koutský.

Václav Baďouček, HC Most: Pro nás důležité tři body, hlavně v ohledu na soupeře pod námi, a taky vzhledem k přičtení tří bodů Havlíčkovu Brodu za zápas s Kladnem. Bude se nám teď trochu lépe dýchat, ale už první zápas v play-out pro nás může být znovu klíčový. Dnes asi bylo na ledě vidět, že my máme ještě pořád o co hrát, naše nasazení možná bylo o trošku vyšší. Rozhodujícím se stalo, že se nám povedlo odskočit na rozdíl dvou branek.