Účty splaceny, počtvrté letos v nájezdech rozhodl Vrdlovec

Jaroslav Svoboda, Tomáš Nejedlo, pondělí 21.11.2011
B e n á t k y - Draci dokázali splatit účty a vyhráli na benáteckém ledě 5:4 po samostatných nájezdech. I tak ovšem mírné zklamání panovat bude, vždyť Šumperk vedl u řeky Jizery ještě pět minut před koncem o dvě branky. Jenže opět se ukázalo, že na Draky jsou v pohádkách princové a v Benátkách sám Král. Ten stejně jako v prvním utkání i tentokrát dvakrát skóroval a připravil svěřence Radka Kučery o plný bodový zisk. Nájezdy pak nic nového nepřinesly. Parádní šumperská disciplína v podání Tomáše Štůraly a dua Jakub Hulva - Daniel Vrdlovec přinesla počtvrté letos výhru v nájezdech, navíc opět ten vítězný zajistil Vrdlovec.
25.kolo pondělí 21.11.2011
HC Benátky nad Jizerou - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5sn
(1:0, 1:3, 2:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Král (Skořepa, Mrkvička), 36. Jaroměřský (Kellner, Vlach), 55. Král (Klimt), 59. Jaroměřský (Král, Skořepa) - 24. Červenka (Sedlák, Křetínský), 33. Velecký (Červenka), 40. Haas (Velecký, Červenka), 43. Hlinka (Meluzín, Novotný), vítězný nájezd Vrdlovec. Rozhodčí: Vampola - Beneš, Štof. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 311. Střely na branku: 61:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.
Stejskal - Pavlů, Pabiška, Vitásek, Říha, Jaroměřský, Mrkvička, Vála - Klimt, Skořepa, Vařecha, Jonák, Král, Liška, Kopic, Vlach, Kellner, Skalický, Kouřil, Weiss.
Štůrala - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Tesařík, Křetínský, Ondráček, Drtil - Plášek, Meluzín, Hlinka, Vrdlovec, Hulva, Brunec, Červenka, Velecký, Haas, Vrána, Matějka, Mičulka.

Samotný úvod utkání byl takříkajíc oťukávací a první vážnější šance přišla až téměř po sedmi minutách hry. To benátecká obrana za svými zády zapomněla na Michala Veleckého, který pelášil sám na Stejskala. Benátecký brankář si ale na jeho bekhendový blafák počíhal. O dvě minuty později měli hosté dvě dobré příležitosti ke skórování. V obou měl prsty ostřelovač od modré čáry Tomáš Sedlák, Stejskal se vyznamenal především při druhé dorážce Hulvy. Za Benátky kontroval najíždějící Mrkvička, kterému přesnou přihrávku adresoval Král. Štůrala se zaskvěl parádním zákrokem. Skóre se poprvé měnilo na počátku 16. minuty, kdy Benátky předvedly povedenou kombinaci, na jejíž konci zakončoval Lukáš Král prakticky do prázdné branky.

Druhá část byla na góly přece jenom bohatší. A přispívali k tomu především Šumperští. Vyrovnání přinesla přesilová hra při vyloučení benáteckého Kopice. Sedlák pálil od modré a Adam Červenka tečí usměrnil kotouč pod horní tyčku - 1:1. Krátce nato měl obrovskou šanci ostřílený Karel Plášek. Spoluhráči už zvedali ruce nad hlavu, ale přesouvající se Stejskal se vyznamenal. Na druhé straně se na útočný výlet vydal Vitásek, natlačil se až před Štůralu, ale položený beton šumperského gólmana nepřehodil. Ještě větší šanci ale měl Jonák, jemuž před prázdnou klec předložil puk Král. Jonákovi se ale kotouč zamotal mezi brusle a skončil nakonec pod tělem Štůraly, který byl v tu chvíli zcela mimo svou klec!

Vedoucí branku Draků zařídil pohotovou střelou v přečíslení Červenka, jehož pokus totiž Stejskal vyrazil jen na hůl Michala Veleckého, jenž trefil odkrytou klec. Vyrovnáno ale bylo poměrně brzy. Tlak Benátek korunoval z druhé vlny najíždějící Jan Jaroměřský, který propálil Štůralu. Přesto se Šumperk ještě do konce druhé části dostal do vedení. Pokus Veleckého Stejskal smolně pro domácí vyrazil k Marku Haasovi, který měl pozici lehkou.

Třetí část začala pro Benátky jako ze zlého snu. Velké zmatky v benátecké obraně Salith přetavil ve čtvrtou trefu. Hrající asistent Meluzín našel u tyčky volného Michala Hlinku, a ten nezaváhal. Benátečtí se poté dostali do tlaku. Pabiška a Skalický v dobrých příležitostech ještě přesně nezacílili, povedlo se to až mazákovi Lukáši Královi. Po přiťuknutí Klimta nejproduktivnější benátecký hráč vyslal polovysokou střelu a červené světlo za brankou svítilo. Nápor Benátek z konce třetí části navíc ještě umocnilo vyloučení zkušeného Meluzína a následná přesilovka znamenala vyrovnání. Lukáš Král přesně načasoval pas na Jana Jaroměřského, proti jehož ráně do šibenice neměl Štůrala šanci.

Prodloužení bylo oboustranně velmi útočné, více šancí ale měly Benátky. Hned v úvodu Jonák sám proti Štůralovi neuspěl a o pár chvil později se do úniku dostal i Michal Pavlů. Vracející se Křetínský zatáhl za záchrannou brzdu a sudí Vampola zkřížil ruce nad hlavou - trestné střílení. Michal Pavlů sice Štůralu překonal, ale puk rozezvučel horní tyčku! Zápas tak dospěl do nájezdů, ve kterých neuspěli domácí Král a Skořepa. Hostující specialista na penalty Vrdlovec tradičně dal a pokračování odmítl i Jakub Hulva, Šumperk si tak připsal bonusový bod.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
" Jsme nakonec rádi, že jsme uválčili bod. Na druhou stranu, v prodloužení jsme měli několik šancí, takže jsme mohli získat i druhý bod. Možná, že jsme štěstí trochu urazili horším výkonem v prvních dvou třetinách. Na penalty jsme byli špatní."

Radek Kučera, trenér Šumperka
" Jeli jsme sem s tím, že Benátečtí výborně bruslí a jsou silní na puku. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, což se nám v první třetině nedařilo. Ve druhé třetině jsme otočili stav a vedli jsme 3:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát zezadu a budeme čekat na chybu. Měli jsme perfektní vstup, hráli jsme aktivně. Myslím si, že jsme domácí do mnoha šancí nepouštěli. Pak jsme udělali hrubku v útočném pásmu a domácí vstřelili podobnou branku, jako jsme dali my ve druhé třetině. Poté přišla přesilová hra. Co k tomu říct... Myslím si, že tam bylo sporných okamžiků víc. Hráli jsme oslabení, inkasovali jsme. Byl to vlastní gól, když střelu tečoval před brankou náš hráč. Aspoň, že jsme ty nájezdy vyhráli, takže dva body a spokojenost. Když by mi to někdo řekl před zápasem, tak bych to určitě bral."