Třináctá výhra v řadě, Šumperk porazil ValMez 4:1

Jaroslav Svoboda, Luboš Heider, středa 15.12.2010
Š u m p e r k - Šumperští fanoušci mohli naposledy v roce 2010 spatřit na svém ledě své Draky. Jenže spousta z nich nabídkou souboje s Valašským Meziříčím pohrdla a na stadion došlo necelých 1000 věrných, který však slavili až do konce. Domácí hokejisté vybojovali třináctou výhru v řadě, když hned v úvodní třetině vstřelili dvě branky, v těch dalších přidali po jedné trefě. Další dva své letošní góly si připsal kanonýr MICHAL VELECKÝ, brankáře Tomáše Štůralu připravil o čisté konto v úvodu třetí třetiny Lukáš Bokroš. Draci vyhráli 4:1 a poprvé také v letošní sezóně nevstřelili na svém ledě aspoň pět branek. Po utkání se pak dočkali zasloužené odměny od fanoušků - vánočních dárků.
26.kolo středa 15.12.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Matějka (Meluzín), 8. Velecký (Červenka), 26. Velecký (Červenka, Haas), 51. Brunec (Ambruz, Hulva) - 44. Bokroš (Martiník, R. Bacul). Rozhodčí: Dědek - Held, Přikryl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 991. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Drtil, Tesařík, od 51. Gewiese, Drábek - Novosad, Meluzín, Matějka - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka - od 51. Skoumal, Fischer, Cink.
Vlachynský - L. Bacul, R. Bacul, Balga, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Palík, Růčka, Tatarčík, Martin Varga, D. Varga, Miroslav Varga, Vašut, Winchester.

Už od začátku byli domácí Draci velmi namotivovaní, protože Valašské Meziříčí bylo jedním ze dvou týmů, které dokázaly Salith porazit v základní hrací době.

Bobři se do Draka ovšem hned pustili. Okamžitě v první půlminutě pohrozil Lukáš Bacul. Jakub Hulva v tu chvíli musel zaskakovat na místo Tomáše Štůraly. Hra se poté uklidnila a přemístila do středního pásma. O několik minut později následovala další zajímavá chvíle v této třetině. Rozhodčí poprvé vyloučil domácího Novosada, v dalších minutách třetiny se však nevylučovalo. Draci ve svém oslabení dobře bránili a nepustili Bobry za modrou čáru. I když se přesilovka hostům nepovedla, stále pokračovali v pressingu domácího týmu.

V čase 5:23 už to přišlo. K údivu všech se Jan Matějka sám vydal do pásma, kde se k němu odrazil kotouč vyslaný od Romana Meluzína, a zakončil bez problému za záda Václava Vlachynského. Šumperk chtěl svému soupeři odskočit ještě o jednu branku. Přesně minutu po vstřelené brance pálil Hulva bekhendem. Dalším aktivním hráčem na ledě byl Jan Tesařík, když jeho střela označkovala betony gólmana z ValMezu. Druhé branky se dočkali domácí fanoušci v čase 7:47. Adam Červenka odpracoval u mantinelu špinavou práci a poté nahrál rozjetému Veleckému, který už neměl sebemenší problém zakončit pohlednou kombinaci.

Valaši tušili, že jim teče do bot. Dalším útočícím byl Lukáš Bacul. Ani jemu se přihrávka před Štůralovu bránu nepovedla, Miroslav Varga byl na ni moc krátký. V polovině třetiny přihrával Martiníkovi Robin Bacul. Když by tato přihrávka prošla, tak by se asi domácí brankář hodně zapotil. Ondřej Martiník měl totiž před sebou úplně volný prostor. O dvě minuty později se opakovala stejná situace, akorát na druhé straně. Nájezd Jakuba Hulvy však zastavil mladý Vlachynský. Domácí obranu trápil hlavně Robin Bacul a Štůrala měl velké štěstí, protože hostující útočník byl velmi blízko ke snížení stavu na 2:1.

Bobři i nadále napadali rozehrávky domácích hráčů. V závěru třetiny mohli vidět příznivci hokeje několik akcí. Jan Tesařík například trefil od modré tyč. Stav se už ale neměnil a hokejisté odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Začátek druhé třetiny si určitě zapamatuje Miroslav Mikel. Holík střílel tvrdě od modré a právě bránící Mikel dostal bolestivou ránu pukem do nohy. Valašský obránce to však zvládl a pokračoval ve hře. V čase 21:17 se Meluzín objevil před bránou. Ani tato akce neskončila brankou. O pár minut později nedokázal zpracovat přihrávku ve výborné pozici Brunec. Bobři se ukázali v útočném pásmu až ve třetí minutě třetiny. Když už, tak už. To patrně platilo pro Valachy v útočném pásmu. Šumperská obrana mohla být opravdu rána, že neinkasovala při nebezpečných pokusech soupeře.

Když se domácím podařilo dostat zpět do útoku, tak si ani brankář Václav Vlachynský nemohl stěžovat na nedostatek práce. Marek Haas jej málem překvapil tečí těsně u brány. O pár vteřin se Draci chystali na první přesilovku v utkání. Po několika odehraných sekundách udělal domácím rozhodčí mnohem větší radost. Ondřej Martiník hákoval a Šumperk tak měl výhodu dvou mužů v poli. Přesilovku 5 na 3 podle očekávání domácích příznivců proměnil znovu Michal Velecký, který dostal od Adama Červenky přihrávku zpoza brány.

Nadějí pro snížení stavu měl být David Varga, když ujížděl sám na Štůralu. Domácí gólman se opět vyznamenal a skóre zůstalo nezměněné. V čase 27:07 jel Ambruz s Hulvou sami proti jednomu obránci. Už to vypadalo, že kotouč skončí v síti, ovšem Vlachynský se stačil přemístit. O minutu později vstřelili Draci branku. Jenže ta nemohla být uznána, protože v pádu letící Velecký zasáhl kotouč rukou. V rozhodování o neplatnosti branky musel pomáhat i brankový rozhodčí. Hra se poté několikrát přesunula z jednoho pásma do druhého. Vyrovnanou hru přerušil až hlavní rozhodčí. Martin Ambruz byl vyloučen za nedovolené bránění. Šumperk skvěle bránil své oslabení a Valašské Meziříčí mělo potíže udržet kotouč v pásmu.

Ve chvíli, kdy Ambruz naskočil na led, okamžitě ujížděl směrem k Vlachynskému, ten jeho střelu vykryl. Draci měli mnoho prostoru na ledě. Dvě střely od Marka Haase a Adama Červenky vychytal Vlachynský se štěstím. Tlak domácích hráčů zastavilo až vyloučení Aleše Holíka. Hned po vyhraném bully střílel Luděk Růčka. Střelu stačil zachytit Jakub Hulva a hned se pokusil ujet na brankáře. Jenže Růčka mazácky ubránil kotouč před dotěrným Hulvou a Bobři tak mohli dále pokračovat v útoku. V závěru třetiny došlo ještě k dalšímu vyloučení na domácí straně. Skóre se už ale neměnilo a stav tedy zůstal stejný – 3:0.

Do úvodu poslední části nevstoupily oba týmy moc aktivně. Tomáš Štůrala se zapotil až při akci hostujících hráčů ve třetí minutě. Co muselo přijít, přišlo. Martiník našel volného Lukáše Bokroše, který poprvé zavěsil do Štůralovy klece. Ondřej Martiník byl i nadále na ledě velmi vidět. Domácí obrana měla s tímto dobře hrajícím hráčem problémy. Drakům se o několik minut později naskytla příležitost v podobě přesilové hry. Michal Palík totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

Draci dlouho drželi pásmo. Hosté je však nepustili k mnoha střelám. Když už skončil jeden trest, následoval druhý. Luděk Růčka hrál nedovoleně, a proto si musel odpykat trest. V této přesilovce se už Draci nemýlili. Martin Ambruz přihrál na druhou Tomáši Bruncovi, a ten už neměl problém zakončit za ležícího Vlachynského. V čase 52:03 málel daroval Štůrala hostům jednu branku. Bokroš se ale do prázdné klece netrefil. Na led se dostala i mladá síla šumperského hokeje. Nepříliš dobrý byl začátek pro Petra Drábka, jenž si musel jít okamžitě při prvním střídání sednout na trestnou lavici za vysokou hůl. Tato přesilovka se Bobrům ovšem vůbec nepodařila.

Hlavní podíl na podařeném oslabení domácích měl Jakub Hulva, které dlouho vozil kotouč na holi. Formace složená na oslabení tedy zvládla svůj úkol na jedničku a Štůrala neměl moc práce. Valaši však zbraně nesložili a Miroslav Varga nahazoval kotouč na teč, Vašut na něj nedokázal reagovat. Domácí fanoušci už slavili na Tyršově stadionu další výhru.

Po utkání následovala slavnostní chvíle, kdy fanoušci stejně jako v minulých letech poděkovali hráčům za prezentaci v dosavadním průběhu sezóny a předali jim také dárky.