Tři body byly na dosah, nakonec ale vezou draci pouhý jeden

Jaroslav Svoboda, Jiří Novotný, sobota 9.1.2016
Velmi blízko byli šumperští hokejisté tříbodovému zisku na ledě Kadaně, která patří ve svém prostředí k nejlepším týmům soutěže. Šumperk na severu Čech dvakrát vedl, v závěru však musel, stejně jako v prvním vzájemném utkání hraném v Kadani, do čtyř. Tentokrát se draci ubránili, i tak domácí se štěstím srovnali v power-play. V prodloužení pak hlavní rozhodčí Krob poslal na dvě minuty za katr Milfaita a domácí nabídnutou přesilovku využili a nakonec v prodloužení vyhráli poměrem 3:2.
39.kolo sobota 9.1.2016
SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2p
(1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Hlava, 60. Chlouba (Trefný, Kaše), 65. Chlouba (Rohan) – 4. Holík (Milfait), 50. Vrdlovec (Milfait, Prokop). Rozhodčí: Krob - Hejl, Bosák. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Diváci: 410. Střely na branku: 54:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Hanuljak – Szathmáry Trefný, Rohan, Blaha, Charousek, Černý – Kverka, Sloboda, Chrpa – Hlava, Kaše, Kadlec – Vaněk, Vrána, Šťovíček – Chlouba, Huňady, Macháček
Svoboda – Zdráhal, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Haas – Ostřanský, Šebek, Panna – Prokop

Po vlažnějším úvodu zápasu začali získávat převahu domácí. Nebezpečně pálil Rohan, jeden z obránců Šumperka však tečoval puk mimo. Šumperk hrál posléze přesilovku, v té ale pláchl hostujícím zadákům Sloboda, jehož ránu zastavila pravá tyč Svobodovy branky. Ovšem poté na kadaňském kluzišti zaúřadovalo otřepané pravidlo nedáš-dostaneš. Po přesné přihrávce Milfaita se do puku opřel Aleš Holík - 0:1.

Vedoucí gól vlil Šumperku elán do žil, záludným pokusem se prezentoval Staněk. Na druhé straně střílel Macháček, Svoboda byl pozorný. V 9. minutě opět zvonila tyč hostující klece, kterou od modré nastřelil Szathmáry. Neuspěl ani Kverka, Svoboda zasáhl lapačkou.

Černožlutí v následujících minutách uzamkli Šumperk a výsledkem byl vyrovnávací gól. Po Kašeho nabídce se trefil z ostrého úhlu Nicolas Hlava.

V úvodu druhé části pozlobil Hanuljaka Šebek, když mu puk po jeho střele vypadl z rukavice. Ošemetné situace však hosté nevyužili. Na druhé straně předvedl pohledný únik Chlouba, jenž si z obránců Šumperka udělal slalomové kužele, bohužel pro domácí trhače se ke střele nedostal. Poté ujel hostující obraně zadák Blaha, Svoboda zasáhl betonem.

Ve 30. minutě spálil stoprocentní šanci Milfait, který se jako zjevení objevil nikým neatakovaný před Hanuljakem. V tváří tvář kadaňskému gólmanovi však selhal. Obrovskou příležitost si vytvořila také Kadaň. Po závaru před brankou Šumperka střílel do odkryté klece Kaše, nicméně minul. Šumperk přežil i sólový únik Kadlece, jenž nevyzrál na výborně chytajícího Svobodu. Tentýž hráč si vypracoval slibnou šanci o minutu později, z pravého kruhu přestřelil.

Také do třetí třetiny vystoupili aktivněji domácí, kteří marně dobývali svatyni fantoma Svobody. Udeřil ale Šumperk. V 50. minutě udělil domácím lekci z produktivity Daniel Vrdlovec, jenž ráně Milfaita uklidil puk do poloprázdné klece - 1:2. Odpovědět se snažil Kverka, našel jen lapačku brankáře hostí. Domácí nadále tlačili, již v 57. zariskovali hrou bez brankáře, na Svobodu však stále nemohli najít recept.

V závěru duelu se ze stadionu pomalu začali trousit diváci, kteří již nevěřili snaze domácího týmu. To ale byla chyba! Domácí nejprve přečkali klinickou smrt, kdy Prokop z velice komfortní pozice trefil pouze boční síť prázdné branky Kadaně, poté vstřelili vytoužený gól na 2:2. Po drtivém tlaku se po pravé ruce Svobody k puku prodral Roman Chlouba, jehož přesná rána poslala duel do prodloužení.

V prodloužení se hrál opatrný hokej. Se svými pokusy neuspěli Chlouba s Holíkem. Na začátku 64. minuty putoval na trestnou lavici Milfait, jehož vyloučení dokázali kadaňští využít. Pouhých 9 vteřin před koncem se na hokejce hrdiny zápasu Romana Chlouby objevil odražený kotouč, který vousatý forvard nadvakrát procpal za Svobodova záda. Bonusový bod tak zůstal pod Krušnými horami.