Třetí zápas s výsledkem 2:4 dopadl lépe pro Třebíč

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, sobota 2.11.2013
ŠUMPERK - Šumperští hokejisté utrpěli na domácím ledě porážku se skórem 2:4. Draci vstoupili do zápasu aktivněji, ovšem první gól vstřelili hosté, když se trefil Marek Laš. Netrvalo to ani čtyři minuty a stav zápasu srovnal Jiří Půhoný, který dorazil střelu aktivního MARKA HAASE. V 15. minutě dokázal využít zaváhání v šumperské obraně Martin Čech a do vedení šla opět Horácka Slavia. Ve druhé třetině se dokázal prosadit Lukáš Žalčík. Třetí třetina ale rozhodla o tom, že Draci odejdou z ledu jako poražení, protože se dokázali prosadit Nahodil s Čuříkem. Perličkou v závěru zápasu bylo přerušení hry kvůli hostujícím fanouškům a desetiminutový osobní trest pro Martina Novotného. Draci prohráli na svém ledě 2:4.
18.kolo sobota 2.11.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
2:4
(1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Půhoný (Haas, Plášek), 35. Žálčík (Staněk, Moskal) – 6. Laš (Dolníček, Kaut), 15. Čech, 41. Nahodil, 52. Čuřík (Bilčík, Kaut). Rozhodčí: Doležal - Reich, Toman. Vyloučení: 5:6 + navíc Dudáš a Novotný desetiminutový trest - nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1010. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Štůrala – Matějíček, Holík, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Dudáš, Bail – Půhoný, Plášek, Haas – Semorád, Hulva, Brunec – Žálčík, Moskal, Staněk – Langr, Skoumal, Cink
Falter – Čejka, Bilčík, Valenta, Dlapa, Peroutka, Dietz – Laš, Dolníček, Čuřík – Mikeska, Nahodil, Vondráček – Wassebauer, Kaut, Fořt – Čech, Kadela,, Paták

O důležitosti utkání hovořil již předzápasový pohled na soupisky obou mužstev. Draci vyrukovali na Třebíč s triem extraligových beků Bail, Dudáš a Matějíček, hosté zase postavili do branky Martina Faltera a i v poli nechyběli hráči s vazbou na brněnskou Kometu.

Draci nezačali špatně a byli v úvodu aktivnější, jenže ze svých příležitostí gól nedali, a naopak když byl za hákování vyloučen Dudáš, tak hosté skórovali. Marek Laš propálil Štůralu po přihrávce od Dolníčka a domácí poprvé letos na svém ledě neubránili vlastní oslabení. Přesto se Šumperk dočkal zaslouženého vyrovnání, když po několika pokusech již dokázal Faltera překonat Jiří Půhoný.

Ten mohl zvýšit druhou svou trefou v utkání i během následného vyloučení Peroutky, tentokrát jej Falter vychytal. V patnácté minutě pak šli hosté do vedení. Martin Čech totiž potrestal domácí tým za zbytečnou ztrátu kotouče u hrazení, vyjel si až před Štůralu nikým neatakován a tam podél betonu skóroval.

I tak byl Šumperk až do konce třetiny jasně střelecky aktivnější, ale srovnat ještě nedokázal. Hned v úvodu druhé třetiny těžil z další chybky Čuřík, ale jeho rána až k brance nedolétla. Z domácí strany si převahu vytvářela hlavně třetí Moskalova formace s křídly Staňkem a Žálčíkem, právě při jejich výpadech měl Falter nejvíce práce. Ve 34. minutě to však byl Semorád, kdo dostal kotouč na hůl do dobré pozice, jenže puk do branky nedostrkal.

O minutu později již bylo srovnáno. Staněk poslal od mantinelu kotouč před Faltera a tam jej lehce tečoval mezi betony třebíčského brankáře Lukáš Žálčík! Draci pak přežili další oslabení, aby v závěru třetiny ještě mohli těžit sami z přesilové hry, největší šanci měl Staněk, jenže z mezikruží přestřelil.

Do třetí třetiny tak šli domácí v přesilovce, tu ve značně zkrácené verzi ale nevyužili, a pak po vlastní chybě inkasovali potřetí. Na modré obranné čáře ztratil kotouč Marek Haas, a Lukáš Nahodil si tváří v tvář Štůralovi věděl rady. Aktivita domácích v dalších minutách často ztroskotala na konsolidované defenzívě hostů, ti naopak mohli těžit z rostoucích okének v otevřené obraně soupeře.

Při další přesilovce pak hosté udeřili počtvrté. Puk doputoval až na hrot na modrou čáru, odkud jej poslal na branku Šumperka Jakub Čuřík. Vedení 4:2 pak hosty podpořil v defenzivní činnosti, snaha domácích pak končila hlavně na jistém Falterovi. Definitivní pojistku mohl minutu a půl před třetí sirénou přidat opět Čuřík, ale sám v brejku tentokrát na Štůralu nevyzrál.

Třebíč tak potvrdila roli celku, kterému se venku daří, a odvezla ze Šumperku všechny tři body. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni brankář hostů Martin Falter a levé křídlo třetího útoku domácích Aleš Staněk.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dá se říci, že dnes jsme se porazili sami. Takové hrubé chyby, které se nám dnes vyskytly ve hře, se stávat opravdu nemohou. Říkali jsme si před třetí třetinou v šatně, že si musíme dávat pozor na chyby a stejně hned na začátku poslední části dostaneme rychlý gól. Prohráli jsme opravdu zejména díky vlastním zbytečným chybám. Soupeři jsme dnes přinesli tři body na podnose a nechávali ho dávat laciné branky do naší sítě.