Třetí třetina body nezachránila

Jaroslav Svoboda, neděle 29.10.2006
Š u m p e r k - Až ve třetí třetině se rozjela šumperská mašina naplno, leč pozdě dohánět tak velkou ztrátu. Šumperk hnán velmi slušně zaplněným stadiónem snížil pouze na rozdíl dvou branek, v dalším snižování jej zadržela střelecká nemohoucnost v následné přesilovce a pak série vlastních oslabení. Draci se tak rozloučili s prvním místem v lize, protože Hodonín doma dramatický souboj zvládl, taktéž zářil ve třetí třetině. Střelecky dnes zazářil centr první formace Radek Kučera, který vstřelil dvě branky.
13.kolo neděle 29.10.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
3:5
(0:2, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 20:47 Kučera (Martinka, Jurča), 41:53 Kučera (Kukol, Rak), 45:33 Ohnutek (Stejskal) - 12:11 Barna (Hübl), 16:51 Glabazňa (Petružálek), 21:41 Kuděla (Štursa, Chalupa), 31:49 Glabazňa (Chalupa), 33:02 Jakubu (Červenka, Slabý). Rozhodčí: Klapetek - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 12:11, navíc Hübl a Kabeláč 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5.
Tihlář (31:49 Nimmerrichter) - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Jurča - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Rak - Čížek
Urbánek (20:47 - 21:39 Trval) - Slabý, Vašut, Hübl, Petružálek, Hruškovský, Pokora, Kuděla - Jakubu, Macháček, Červenka - Glabazňa, Barna, Kabeláč - Štursa, Krupník, Skaloš - Chalupa

Devět utkání trvala zápasová neporazitelnost šumperských Draků. Téměř jednu celou čtvrtinu celé soutěže nepoznal Šumperk hořkost porážky. A byl to opět Nový Jičín, kdo bral Drakům body. Tentokrát všechny, v podhůří Jeseníků navázali hosté na vysokou výhru s Kroměříží a po zkušeně odehraných dvou třetinách vezou ze Šumperka všechny tři body za výhru 5:3.

Do začátku utkání vstoupili Draci oslabením, když Holík dostal dvě minuty za nedovolené bránění a naznačil tak nepřímo cestu, kudy se bude utkání ubírat v nejbližších minutách. Sice se ještě v první minutě vylučovalo i na druhé straně, Draci však odehráli polovinu úvodní části hry v oslabení. Jenže hosté paradoxně stříleli branky při stejném počtu hráčů na ledě na obou stranách, zatímco v přesilovkách toho příliš nevymysleli. Ve 13. minutě se dobře bránící Nový Jičín dostal do útočného pásma a po Hüblově přihrávce otevřel skóre utkání Barna, který nepokryt zkušeně proměnil. Draci, kteří se nemohli přes důslednou obranu hostů dostat do tempa, inkasovali podruhé v 17. minutě. Z nenápadné akce soupeře se prosadil novojíčínský kanonýr Kamil Glabazňa. Draci tak doplatili na svou střeleckou neúspěšnost v předchozích minutách a do šaten museli s dvoubrankovým deficitem.

Naději všem na zimním stadionu vlila do žil branka hned z úvodu druhé třetiny, kdy Radek Kučera protlačil kotouč přes Urbánka a Draci se dostali na dostřel. Co se domácím nedařilo celou první třetinu se povedlo ve druhé části hry hned po 47 vteřinách a nadšené publikum toužilo po srovnání. Chladná sprcha ale přišla hned vzápětí. Po úspěšném buly soupeře se kotouč dokutálel až na holi Marcela Kuděly a ten lehkým nahozením překonal Radka Tihláře. Laciná branka Draky zcela srazila do kolen, zatímco se domácí snažili křečovitě dostat do šance, hosté jednoduchým pohybem a úspěšnou střelbou navyšovali skóre. Ve 32. minutě vyhnal Tihláře z branky druhým svým gólem Glabazňa a než se Nimmerrichter stačil rozehrát, tak již Nový Jičín vedl o čtyři góly. Prosadil se Stanislav Jakubu. Posmutnělé a vlastním očím nevěřící ochozy se do konce třetiny již ničeho velkého nedočkaly, pouze domácí náhradník v brance Kamil Nimmerrichter byl "skolen" dvěma ránami přímo do masky.

Šumperští fanoušci se svých opor dočkali až v poslední třetině. Draci vlétli na soupeře a s vidinou, že nemají již co v utkání ztratit, Nový Jičín doslova vymazali z ledu. V čase 41:53 se podruhé v utkání trefil Radek Kučera a velmi slušně zaplněný stadión ucítil šanci. Nový Jičín rázem nevěděl co má na šumperský aktivní pohyb vymyslet a než se stačil pořádně dostat ke kotouči, vedl již jen o dvě branky. David Ohnutek překonal Urbánka a doslova pobláznil tribuny. Půl druhého tisíce fanoušků se však další branky nedočkaly. Draci sice dostali výhodu dvou mužů v poli, jenže k pořádné střele se nedostali a po vypíchnutí nedůsledné přihrávky Michala Kukola na Holíka musel druhý jmenovaný pouze šáhnout po hákování a začalo trápení. Draci hráli následně ještě třikrát v oslabení a čas neúprosně utekl.

Hosté tak navázali na páteční vítězství juniorů na šumperském ledě a po zásluze vezou po takticky velmi dobře zvládnutém výkonu tři body. Poněvadž Hodonín doma nakonec přehrál Velké Meziříčí 6:2, Draci se po necelém týdnu vrací na druhé místo tabulky a z něj mohou zaútočit opět ve středu, kdy zajíždí na horkou půdu do Orlové.