Třebíč zacelila prostor před Štůralou a uspěla jediným zásahem, ze Šumperka odváží všechny body

Martin Schwarz, pondělí 29.9.2014
Výzva jako hrom stála na začátku osmého kola před šumperskými Draky. Po jednobodovém zisku z Jihlavy Kučerův mančaft narazil mezi mantinely na další družinu sídlící na Vysočině, Horáckou Slavii Třebíč. Dosavadní lídr prvoligové tabulky nastoupil před zraky fanoušků Šumperka aktivně, během prvních dvaceti minut ale nesvítilo červené světlo ani za jednou z branek. Gólovou radost přinesla až prostřední část, na straně Bílých hvězd zapisoval gól do statistik Michal Vodný. Domácí neporazitelnost chtěl Salith uhájit v samotném závěru mače, jenže Třebíčští zatmelili prostor před vlastní svatyní, nedovolili proklouznout jediný puk. Draci poprvé v sezóně doma neuspěli, soupeř bere vítězství 0:1. VLADISLAV KOUTSKÝ alespoň vylepšil osobní čísla, když inkasoval jedinkrát.
8.kolo pondělí 29.9.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Vodný (Holec, Zuzin). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1260. Střely na branku: 35:26.
Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Dietz, Slavík, Novotný, Gewiese – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink
Štůrala – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Jaroš, Dujsík – Erat, Dolníček, Havel – Vodný, Holec, Zuzin – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Přibyl, Čech, Králík

Šlágr kola. I takové označení pasovalo pro utkání osmého kolotoče první hokejové ligy, ke kterému zavítala na severní Moravu do Šumperka Horácká Slavia Třebíč. Nynější vedoucí celek tabulky přijal výzvu zkusit porazit Draky na jejich domácím ledě, kde zatím výběr Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha nezaváhal. Na slušně zaplněném šumperském zimáku započal duel s úderem osmnácté hodiny.

Obě strany barikády vyrukovaly vstříc dalšímu vypjatému mači v útočném naladění, domácí okamžitě po úvodním vhazování zamířili zápolit o gól ke svatyni bývalého spoluhráče Tomáše Štůraly, tam ale neslavil úspěch dorážející Patrik Moskal, ani po kvalitní ráně z levého kruhu Aleš Staněk. Sotva se rozběhla na časomíře 8. minuta, Třebíč musela do tří, prožila tak první horké chvíle na ledě. Bílé hvězdy ovšem zvládly vzdorovat dvojnásobné početní nevýhodě, Salith prvotní snahy v přesilovce neproměnil v gólové ovoce.

Když následné oslabení přežil bez úhony i domácí mančaft, publikum na tribunách oddychlo hlavně po střele Romana Erata do levé tyče Koutského zařízení. Přelévání hry z jedné strany na druhou sice přivanulo šance i při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, jenže gólmani zkrátka nehodlali během úvodních dvaceti minut inkasovat. Třebíčským nestačilo ani několikeré sevření Draků v jejich obranném pásmu, počáteční perioda skončila za bezbrankového skóre na světelné tabuli.

Jestliže úvodní dvacetiminutovka nenabídla žádnou brankovou podívanou, diváci v hledišti dostali první pohled na puk skotačící v síti již na startu té druhé. Bohužel pro Severomoravany unikl do nejtěsnějšího vedení sok z Třebíče. Miroslav Holec poslal kotouč na hůl uvolněného Michala VODNÉHO, jenž s jistotou propálil Vladislava Koutského – 0:1. Hosté dostali příležitost do úniku o dvě branky, jež ale ve skvělé pozici z otočky nezpečetil Jakub Čuřík. Poctivá obrana Horácké Slavie nenabízela svěřencům Radka Kučery příliš momentů k zakončování na Štůralovu klec. Jednu z pohlednějších akcí ale předvedli Staněk se Sedlákem, Draci přesto neskórovali. Před rozjezdem závěrečné třetiny vykazovalo skóre spíše fotbalovou cifru 0:1.

Odpočinek, v rámci přestávky po druhé třetině, přišel rozhodně Salithu vhod. Modrožlutí bránili ještě na sklonku předchozí části dvouminutové oslabení, a tak alespoň v kabině posbírali síly. Natěšené a hlasité ochozy vyprovodily Draky do poslední periody v rámci přesilové hry, tu ale nakonec zkrátilo následné vyloučení domácího obránce Martina Novotného. Šumperští dobře věděli, že tlak do brankoviště bude jediným možným způsobem, jak propasírovat kus černé gumy za Štůralova záda. Bývalý Drak ve službách bíločervených zůstával i nadále pohotový. Nepomohl ani vrcholící tlak v poslední minutě základní hrací doby. Hostující posádka veze ze severní Moravy všechny body do tabulky, když vítězí fotbalovým výsledkem 1:0.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Takový výsledek jako dnes vždycky pochopitelně zamrzí. Pro mančaft je složité hrát celé utkání bez vstřelené branky, ale na druhou stranu si myslím, že naši kluci nepředvedli špatný výkon, na ledě bojovali. Ale občas jsme tahali za kratší konec pomyslného provazu, třeba kombinace nám přiliš nevycházely. Třebíč má natolik zkušené mužstvo, že i za tak těsného stavu dokáže uhrát body. Branka Tomáše Štůraly pro nás dnes byla zakletá.

Jiří Mička, SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme velice rádi, že jsme tento zápas zvládli. Do Šumperka jsme jeli s očekáváním velkého tlaku domácích, kteří v posledních třech zápasech nastříleli soupeřům vždy po sedmi brankách. Chtěli jsme hrát hlavně dobře a pozorně z obrany, což se nám dařilo. Zápas jsme vyhráli i za cenu maximální obětavosti. Bohužel pro zranění nedohráli utkání dva naši hráči, Václav Jaroš a Michal Vodný.