Třebíč potvrdila roli mírného favorita a bere všechny body

Dominik Mihailescu, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, sobota 16.2.2013
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté v posledním zápase základní části na domácím ledě, nedokázali bodovat proti Třebíči. Draci hráli s Horáckou Slavii vyrovnaný zápas, ale ve druhé třetině inkasovali, po výborné praci Davida Dolníčka v oslabení, branku. Ve třetí třetině překonal domácího gólmana Jakub Čuřík. O pár minut později se po šťastném odrazu od mantinelu prosadil Martin Čech a zápas byl rozhodnut. Derniéra tak pro TOMÁŠE ŠTŮRALU nedopadla dobře. Šumperský gólman se totiž objevil na ledě Draků naposledy v této sezóně.
51.kolo sobota 16.2.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Dolníček , 43. Čuřík (Ostřížek), 55. Čech Rozhodčí: Schmejkal - Kašík, Klein. Vyloučení: 9:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 980. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:3.
Štůrala - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák T., Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - Finsterle, Hlinka, Cink - Červenka, Hulva, Brunec - Langr, Kindl D., Meidl
Čiliak - Malena, Rangl, Bilčík, Zdráhal, Čejka, Sláma, Dlapa, Paták - Káňa J., Dolníček, Vondráček - Čech, Ostřížek, Čuřík - Křivohlávek, Kaut, Fořt - Kadela, Moučka, Přibyl

V posledním domácím zápase základní hrací části přivítali šumperští hokejisté mužstvo z Vysočiny. První vážnější šanci měli na svědomí domácí hráči, když ve třetí minutě po závaru před hostující bránou musel nepřehlednou situaci řešit pohotovým zásahem lapačkou Čiliak.

O dvě minuty později mohli jít Draci do vedení, ale po vynikající Bruncově přihrávce z druhé vlny sjel Červenkovi na poslední chvíli puk z hole. Červenka se přitom již nacházel před zcela odkrytou třebíčskou brankou. I další velkou šanci si vypracovali domácí hráči, v sedmé minutě ujel hostující obraně Plášek, ale tváří v tvář gólmanovi Čiliakovi neuspěl. Třebíčský strážce klece se blýskl reflexivním zákrokem ramenem, při kterém Pláškův nadějný pokus vytěsnil mimo tři tyče.

V probíhající desáté minutě byl k vidění samostatný únik i na druhé straně, na Štůralu se řítil Káňa, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář. V patnácté minutě se po náporu hostů dostal před Štůralu Čuřík, ale jeho velmi dobře umístěnou střelu vytáhl šumperský gólman pravým betonem. První dějiství tak skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

Ve dvacátépáté minutě se hosté dostali do brejkové situace, ale Dolníček Štůralu překonat nedokázal. O šest minut později měli Šumperští další brankovou příležitost, to když se po nádherné Hulvově přihrávce k zakončení dostal Brunec, zcela odkrytou třebíčskou klec však trefit nedokázal. Šumperk tak prohospodařil další velice slibnou situaci. Pravidlo nedáš-dostaneš, poznali domácí hokejisté o pár okamžiků později. Vynikající individuální schopnosti prokázal třebíčský Dolníček, který si udělal v šumperské pásmu kličku mezi kruhy a následně svižnou střelou překonal i Štůralu. Hosté se tak ujali vedení 1:0. Za dvě minuty mohlo být srovnáno, Červenka vysunul krásným pasem Brunce, který obešel posledního třebíčského obránce a řítil se sám na Čiliaka, kterého však překonat nedokázal. Domácí hokejisté tak do kabin odcházeli s jednobrankovým mankem.

Hosté doslova vlétli do posledního dějiství jako uragán. Již ve třetí minutě se po nenápadném nahození od modré prosadil Čuřík. SK Horácká Slávia Třebíč tak navýšila své vedení. Ve 49. minutě přišla situace, která se příliš na českých kluzištích nevídá, tedy pěstní souboj, ve kterém domácího kapitána Holíka vyzval urostlý Dlapa. Oba aktéři si vyměnili několik přesných pěstních direktů, vítězem se nakonec stal hostující zadák, který svého soka povalil nekompromisně zem, když uplatnil svou fyzickou převahu.

Do konce řádné hrací doby zbývalo pět minut, když hostující vedení ještě o jednu branku navýšil Čech, který využil nešťastné rozehrávky domácích, při které se kotouč záhadně odrazil od mantinelu tak, že útočník sám stanul před gólmanem Štůralou. Třebíčský forvard následně zachoval chladnou hlavu a blafákem do bekhendu nedal šumperskému brankáři sebemenší šanci - 0:3. Tento stav vydržel až do samotného konce zápasu, tudíž všechny tři body putují na Vysočinu.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Myslím si, že začátek zápasu byl docela slušný. Byl hodně poznamenaný tím, že jsme neproměnili vyložené šance. Pak samozřejmě bylo vidět, že Třebíčský mančaft je na tom výborně, dobře bruslí. Jsou silní na kotouči. Musíme si přiznat, že Třebíč nás ve druhé polovině utkání začala přehrávat. My měli problém se dostat na kotouč nebo do nějakého většího přečíslení.
Kamil Pokorný, SK HS Třebíč: Věděli jsme, že domácí budou hrát uvolněně, že přišli o šanci na play-off, tudíž že by mohli vzadu dělat chyby v obraně. To se nám potvrdilo, nicméně dopředu byl Šumperk velmi silný a nebezpečný a výborný výkon podal Marek Čiliak. Pro nás byl důležitý druhý gól, který domácí tým otupil. Ale pro diváky to bylo velmi dobré utkání, ve velkém nasazení.