Tentokrát doma bez bodů. Draci padli nejtěsnějším rozdílem

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, středa 29.9.2021
V rámci 6. kola CHANCE ligy do šumperské Škoda arény zavítala SK Horácká Slavia Třebíč jakožto mužstvo, které ještě neztratilo ani bod. Draci do zápasu opět nevstoupili optimálně a hned z kraje utkání prohrávali o dvě branky. Lukáš Žálčík gólem na jedna dva snížil stav utkání, ale o pár minut později vstřelil konečnou vítěznou trefu Silvester Kusko. Šumperk se po dobré přesilovce ještě dostal do kontaktu, ale závěrečný tlak v posledních minutách Horácká Slavia přežila a nepustila bojující Draky k vyrovnání.
6.kolo středa 29.9.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
2:3
(0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Žálčík (Vildumetz), 34. Drtil (D. Kindl, Vachutka) – 3. Dočekal (M. Furch), 16. Krliš (Nedvídek, M. Furch), 32. Kusko (Dočekal, Ferda). Rozhodčí: Veselý, Šudoma – Hranoš, Grančařík. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1048. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Mokry– Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, L. Rutar – Vachutka, D. Kindl, Vildumetz – Žálčík, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Kohút, Bernovský – Antoníček, Šilhavý, Scheuter – J. Horký.
Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Dočekal, Kusko – Ferda, Michálek, Křehlík.

Úvodní dvacetiminutovka byla v režii hostujícího celku. Horácká Slavia se poprvé prosadila už ve 3. minutě. Hostující Michal Furch našel rozjetého Martina Dočekala, který v mezikruží nejprve naznačil střelu a následně nachytal domácího Vojtěcha Mokryho. Šumperk byl po obdržené brance aktivnějším mužstvem, ale recept na skvěle chytajícího Pavla Jekela nenašel. V 16. minutě dokonce Draci hráli přesilovou hru, jenomže propadli v obranném pásmu, čehož hosté dokázali využít. Střelu Lukáše Nedvídka stihl Mokry vyrazit, nicméně dorážku Václava Krliše už nikoliv. Do kabin tak Draci odcházeli se ztrátou dvou branek.

Druhá perioda byla pro Draky o něco příznivější. Do velké šance se hned ze startu třetiny dostal Lukáš Žálčík, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat hostujícího gólmana. Následně byla k vidění dvojnásobná přesilová hra Draků, která byla zužitkována. Lukáš Žálčík to po přihrávce od Tomáše Vildumetze vzal na sebe a přesnou střelou překonal třebíčského gólmana. Hosté na tuto branku dokázali zareagovat. Ve 32. minutě se po neúspěšném pokusu Martina Dočekala dostal k puku Silvester Kusko, jenž neměl sebemenší problém trefit odkrytou klec. Ve 33. minutě Draci opět snížili stav utkání na rozdíl jedné branky. V početní výhodě pálil od modré Tomáš Drtil a vymetl všechny pavučiny hostující svatyně.

Závěr utkání přinesl hodně ostrý hokej. S tresty se dnes evidentně roztrhl pytel. Do velké šance se opět dostal Lukáš Žálčík, jenž byl v dnešním duelu po návratu z marodky hodně vidět. Na druhé straně chybělo málo k úspěšnému zakončení kapitánovi Ladislavovi Bittnerovi. Oba gólmani dnes v bráně jednoduše čarovali, což bylo hlavním důvodem, proč ve třetí třetině branka nepadla. Ke konci zápasu to zkoušeli domácí ještě v šesti, ale bohužel to na vyrovnání nestačilo. Třebíč si tak odváží vítězství 3:2 a nadále zůstává neporažena.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Třebíč tu prokázala jednoznačně zkušenost. S tím vstoupila do zápasu a my jsme si s tím v první třetině nevěděli rady. Z brejků byla hodně nebezpečná a při každém našem zaváhání nás dokázala potrestat. Nicméně myslím si, že jsme od druhé třetiny byli aktivnějším mužstvem. Na druhou stranu k tomu, abychom zápas otočili a něco s ním udělali, je důležitou ingrediencí disciplína. Ta nebyla na naší straně, proto jsme zaslouženě prohráli. Vždy, když jsme se dostávali do tempa, přišel tam úplně zbytečný faul z nesmyslných emocí. Tohle je obrovská chyba. Pokud se nevrátíme k pokoře a disciplíně, nebudeme vyhrávat.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): V první řadě musím pochválit domácí tým, který výborně bruslil. My jsme se chystali na to, že bude mít výborný pohyb, bude dobře bruslit, hrát nátlakově a házet puky do předbrankového prostoru. To se všechno potvrdilo. My jsme bohužel na to nedokázali bruslařsky reagovat po většinu zápasu. Z toho vyplynuly naše fauly, které byly, protože jsme se natahovali a v určitých pasážích jsme byli podrážděni. Důležitý gól byl ten, kdy jsme odskočili na 3:1 z brejku, který se nám podařil. Ale celkově to nebylo podle naších představ. Nemůžeme si dovolit s takto kvalitním týmem hrát devět oslabení, z toho určitou část času dokonce ve třech. Dneska můžeme být rádi, že jsme to nějakou vůlí a obětavostí uhráli, hodně nás ten zápas bolel. Nicméně vítězství si vážíme, ale musíme ty hlavy nastavit jinak a do dalších zápasů se hodně věcem vyvarovat.