Šumperští porazili Beroun v prodloužení a opět si polepšují v tabulce!

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 13.11.2013
Po dvou výhrách za sebou, se šumperský tým vydal pokusit o další úspěch na venkovní kluziště, tentokrát byl prověřen mezi mantinely Medvědů z Berouna. Byli to domácí hráči, kdo šel po první třetině do vedení. Už ve druhé části se ovšem povedlo srovnat Michalu Skoumalovi. Následně Medvědi znovu odskočili, jenže jen pár chvil stačilo na odpověď ve vlastním oslabení Lukáši Žálčíkovi. Stav po druhé siréně byl vyrovnaný 2:2. Start do posledního dějství vyšel lépe Středočechům, ti se díky trefě Hrdela dostali znovu do těsného vedení. Avšak opět Draci hbitě dotáhli, radovali se po brance beka Martina Dudáše. O vítězi základní hrací doba nerozhodla. Určilo jej až prodloužení, když způsobil ruce modrožlutých nad hlavou svou druhou brankou v zápase MARTIN DUDÁŠ . Draci už jsou v prvoligové tabulce desátí!
22.kolo středa 13.11.2013
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4p
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Divíšek (Kubeš, Stromko), 34. Stránský (Beňovič), 44. Hrdel (Gutwald) – 26. Skoumal (Tesařík), 36. Žálčík (Semorád, Dudáš), 55. Dudáš (Žálčík, Moskal), 65. Dudáš (Haas). Rozhodčí: Talpa – Samuel, Hrubec. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 242. Střely na branku: 26:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Šimboch – Šenkeřík, Kužel, Chalupa, Jebavý, Beňovič, Gutwald – T. Půlpán, Marek, Hrdel – Ondráček, Divíšek, Stromko – Kubica, Jonáš, Kubeš – Stránský, A. Půlpán, Malý – Babka
Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý, Gewiese, Bail – Haas, Kolouch, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Semorád, Skoumal – Langr, Popelka, Cink

Po dvou vítězných utkáních zamířili draci do Berouna, a i když si museli klestit cestu ucpanou Prahou, přijeli včas ještě před rozbruslením.

I tak první třetina patřila spíše domácím, když oba týmy podstoupily hodně osobních soubojů na úkor technické a rychlé hry. Hned v úvodu zahrozil Hrdel, po 142 vteřinách pak Beroun otevřel skóre zápasu. Chybu hostů ztrestal Divíšek. Draci se pak nemohli dostat do tempa i zásluhou mnohdy úzkostlivých verdiktů hlavního rozhodčího, jen do konce třetiny sesbírali šumperští hráči hned pět vyloučení.

Jenže domácím ten ofenzivní elán z úvodních minut také příliš nevydržel, a i když šumperské v první třetině Beroun přestřílel, další gól nepřidal. Draci totiž většinu přesilovek precizně odbránili, domácí naopak naznačili to, co přišlo v dalších částech zápasu - střeleckou nemohoucnost.

Od druhé třetiny pak byli až takřka do samého závěru duelu lepším týmem hosté. Draci přidali na bruslení a berounský celek s tím měl značné problémy. Již ve třetí minutě druhé dvacetiminutovky zahrozil Popelka, o chvíli později bylo po zásluze vyrovnáno. U pravé tyčky Šimbochovy branky se ve velké šanci ocitl Skoumal, ani natřikrát však přes beton brankáře puk do sítě nedostal. Vyhození na modrou ale na stejné místo vrátil Tesařík, a těžko říci, kde byli berounští zadáci, Skoumal totiž stále sám u domácí klece již Šimbochovi za záda kotouč dostal.

Draci měli i další příležitosti, pak však po oboustranném souboji o kotouč musel na trestnou Langr, za nedovolené bránění, a z další podivné přesilovky domácích zahrozil Jonáš, ale Tomáš Štůrala, který během celé prostřední třetiny čelil jen sedmi střelám, si s jeho ránou nakonec poradil. Přesto šel Beroun znovu do vedení, již ve hře v plném počtu na obou stranách, tentokrát se střelecky prosadil Jan Stránský.

Navíc Medvědi mohli o pár chvil později znovu těžit z přesilové hry, když podruhé dostal v zápase trest Tomáš Štůrala. Ani tentokrát však Beroun přesilovku nezvládl, naopak sám chyboval a inkasoval. Semorád se Žálčíkem vyvezli kotouč do středního pásma, jenže se před nimi otevřel prostor a po Semorádově přihrávce nakonec Žálčík protlačil puk za Šimbocha. Domácí následně upadli do ještě hlubších herních starostí, a ve 39. minutě měl na holi první vedení draků v zápase Půhoný, kterého však se štěstím Šimboch vychytal.

Třetí třetina pak začala přesilovkou Šumperka, jenže i přes několik pokusů Šimboch udržel čistý štít. Naopak Beroun z první střely ve třetí třetině znovu navýšil skóre. V přečíslení trefil Zbyněk Hrdel naprosto nechytatelně šibenici Štůralovy branky.

V dalším průběhu třetiny ale domácí přidali již jen dva další střelecké pokusy, tedy je zřejmé, že hru tvořil hlavně Šumperk. Ve 48. minutě zvonila za Šimbochem tyčka, o chvíli později ujížděli tři draci na osamoceného berounského brankáře, Sedlák poslal křižný pas na Moskala, ten ale těsně minul klec Medvědů. Trápící se domácí i nadále čelili stupňovanému tlaku hostů, ale v 55. minutě již neodolali. Lukáš Žálčík vyslal kotouč nahoru na modrou čáru Martinu Dudášovi, který pak nechytatelnou bombou propálil Šimbocha.

Do konce normální hrací doby se již nic podstatného nestalo, a tak stejně jako vzájemný duel obou soupeřů v Šumperku, i tento došel až do prodloužení. A draci dokázali soupeři porážku z vlastního ledu oplatit. Nejprve Štůrala vychytal Divíška, aby v polovině poslední minuty nastavení vyslal Haas po křídle obránce Dudáše, ten přejel do útočného pásma a místo přihrávku zvolil střelu švihem. Puk zaplul vedle tyčky Šimbochovy branky do sítě a draci vydolovali na ledě někdejšího lídra prvoligové tabulky dvoubodové vítězství.