Šumperští hokejisté rozmetali pelhřimovský Spartak a vystoupali do čela tabulky

Svoboda Jaroslav, neděle 18.1.2009
P e l h ř i m o v - Šumperští hokejisté do posledního puntíku naplnili toužebná přání svých fanoušků, kteří po den starém zaváhání Valašského Meziříčí vycítili šanci dostat se poprvé letos na první místo ligové tabulky. Sny se staly skutečností, hrozivé manko způsobené neúspěšnými výsledky ze začátku sezóny vzalo díky spanilé stíhací jízdy šumperské ekipy za své a devíti brankový příděl Spartaku Pelhřimov katapultoval Draky do čela tabulky. O výsledku se rozhodlo prakticky v první třetině, kterou Draci vyhráli 4:1. V prostřední dvacetiminutovce dovršil svůj hattrick ZDENĚK NOVOSAD a díky dalším čtyřmi gólům se změnil zápas v naprostou exhibici. Konečné skóre nabralo podobu 9:2.
32.kolo neděle 18.1.2009
HC Lední Medvědi Pelhřimov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:9
(1:4, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Kašpar (Heřman), 54. Plachý (Tecl) - 4. Brunec (Ambruz, Sedlák), 9. Novosad (Duba, Stejskal), 12. Rozum (Holík, Vymazal), 16. Novosad (Duba), 23. Novosad (Ondráček), 27. Ambruz (Vymazal), 33. Holík (Vymazal), 40. Duba (Ondráček), 51. Duba (Novosad). Rozhodčí: Čech - Svoboda, Paulík. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 440. Střely na branku: 19:42. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:9, 2:9..
Linhart (16. - 20. a 41. - 60. Čekal) - Meloun, Kašpar, Krpálek, Plch, Spudil, Bílek, Smetana - Heřman, Plachý, Tecl - Hrbatý, Hadrava, Kubát - Zohorna, Pelán, Votápek - Kočan
Maláč - Holík, Vrtík, Osina, Sedlák, Blanár, Ondráček - Vymazal, Meluzín, Rozum - Brunec, Čížek, Ambruz - Stejskal, Duba, Novosad - Fischer, Drábek

Draci dorazili do Pelhřimova bez dosavadního kata Spartakovců Jakuba Hulvy, ovšem našel se jiný střelec, který si oblékl kanonýrské rukavice. Zdeněk Novosad dopomohl šumperským hokejistům hattrickem a jednou asistencí k výhře a k cestě na první místo.

Šumperk se prosadil již po třech minutách hry, kdy za záda Linharta poslal kotouč Tomáš Brunec, který tečoval Ambruzovu přihrávku. Rozjetý Šumperk ovládl dění na ledě a svého soupeře přehrával stále jasněji. V deváté minutě poslal kotouč Duba na Novosada a spoluhráče dvou hvězd utkání skončila prvním zásahem populárního šumperského baviče s číslem 64 na zádech Zdeňka Novosada. Neuběhly ani tři minuty, když se hrstka Dračích fandů mohla radovat potřetí. Tentokrát skóroval Petr Rozum. Za vítězstvím mířící hosté dostali první ránu v domácí přesilovce 5 na 3, když se prosadil Kašpar. Jenže ani neskončila následná přesilová hra jednoho muže v poli a Draci vedli opět o tři branky. Osvědčila se znovu spolupráce Duba - Novosad a druhý jmenovaný vyhnal Linharta z branky.

Linhart se do branky vrátil od začátku druhé třetiny, i tentokrát však musel velice brzo inkasovat. A byl to opět Novosad, kdo na pelhřimovského brankáře vyzrál. Tlak Draků neutichal, ba naopak to byl Ambruz, kdo po přihrávce Vymazala vstřelil již šestý gól hostů v utkání. Přidat další mohl Meluzín, z obrovské šance na Lihnarta nevyzrál. Draci mohli následně inkasovat, v šanci se objevil Plachý. Jenže na Maláče v úniku nevyzrál a tak to byli hokejisté ze Šumperku, kteří se dokázali ještě prosadit. Sedmý gól přidal kanonýr Holík, do konce třetiny se poprvé v utkání prosadil Duba.

Poslední třetina přinesla nejméně branek. Nejprve mohl přidat již čtvrtý gól v utkání Novosad, trefil však jen tyč. Brankář Čekal, který od úvodního bully třetiny znovu mezi tyčemi nahradil Linharta, přece jen inkasoval. V 51. minutě na něj vyzrál Lukáš Duba. Poslední slovo však patřilo domácím, kteří zásluhou Plachého snížili na 2:9. Domácí forvard projel celé kluziště a svůj střelecký úspěch umístil do šibenice Maláčovy branky.