Šumperští berou z Litoměřic dva body, rozhodli v nájezdech

Martin Schwarz, Michal Sabó, středa 2.10.2013
Š u m p e r k – Draci posílení o Lukáše Kucseru a Petra Koloucha, se vydali o body střetnout na led Stadionu Litoměřice, do haly pátého celku tabulky. Přestože hned v úvodu si obě strany barikády tvořily šance v brankovišti soupeře, první třetina změnu skóre nepřinesla. Byli to ve druhé periodě domácí svěřenci s kalichem ve znaku, kdo zvedal ruce poprvé nad hlavu, když Adam Chlapík prostřelil Štůralu. Jenže už v 34. minutě odpověděl srovnáním na 1:1 šumperský Aleš Staněk. Bylo ještě o dva góly víc, v čase 37:43 poslal Salith do vedení LUKÁŠ KUCSERA, několik okamžiků na to ovšem dotáhl domácí Čermák. Rychlou sprchu spustil Šumperanům na začátku části třetí Hrbas, ten poslal Stadion do vedení na 3:2. Šumperk se nevzdal, byl to znovu Kucsera, kdo srovnal skóre. Za stavu 3:3 končila třetí třetina. Prodloužení se konalo bez branky a tak rozhodly nájezdy. V nich slavil po trefě Hulvy Salith.
8.kolo středa 2.10.2013
HC Stadion Litoměřice - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4sn
(0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Chlapík (Hašek, Novák), 40. Čermák (Jánský, Chabada), 42. Hrbas (Čermák, Chabada) – 34. Staněk (Sedlák, Žálčík), 38. Kucsera (Hulva), 47. Kucsera (Haas, Plášek), rozh. náj. Hulva. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 770. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Novotný – Hrbas, Krstev, Šulc, Husák, Žovinec, Smetana, Skřivánek – Jánský, Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek, Novák – Procházka, Švagrovský, Rubeš – Dasutins, Brzobohatý, Škop – Merta
Štůrala – Holík, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý, Gewiese, Pastor – Haas, Plášek, Kucsera – Brunec, Půhoný, Červenka – Staněk, Moskal, Žálčík – Langr, Hulva, Kolouch

Litoměřice hodlaly v domácím duelu s Draky odčinit prohru z Třebíče, hosté byli zase povzbuzeni výhrou nad Kadaní a v úvodu to na nich bylo znát. Hned v první minutě se dostal ke střele Kucsera, ale proti brankáři Novotnému neuspěl, jeho chvíle měly teprve přijít. První nebezpečnější závar se odehrál před brankou Štůraly. Martin Novák operoval na brankovišti, ale ani tři pokusy nevedly ke gólu.

Domácí obranu zlobil také v Litoměřicích dobře známý Lukáš Žálčík, také on se však neprosadil. Stejně dopadli Novák s Chlapíkem, kteří se dostali do přečíslení dvou proti jedinému obránci Draků a Chabada, jenž orazítkoval několik sekund před první sirénou břevno Štůralovy branky.

Druhé dějství otevřely dvě šance, po jedné na obou stranách. Švagrovského střelu Štůrala vykopl před branku a k dorážce se dostal Tomáš Rubeš, nicméně přestřelil. Domácí obranou pak prolétl Drak Patrik Moskal, ale tváří v tvář Filipu Novotnému namířil do vyrážečky litoměřického gólmana.

Diváci v Kalich Areně se gólu dočkali až ve 27. minutě. Novákova střela z mezikruží byla sražena, puk se však dostal k Haškovi, který jej přistrčil Adamu Chlapíkovi a mladý forvard ve službách Sveročechů prostřelil Štůralu pod betonem. Zvýšit mohl krátce poté Chabada, avšak brankář hostí zázračně vytáhl puk z odkryté branky svou holí. Nevyužitá šance se domácím vymstila ve 34. minutě. Aleš Staněk byl nehlídán před domácí brankou a střelou nad beton brankáře Novotného vyrovnal.

Otočit skóre na svou stranu se Drakům podařilo ve 38. minutě. Po rychlém přechodu do útočného pásma se střelou z levého kruhu prosadil Lukáš Kucsera a poslal hosty do vedení. Do kabin se přesto i po druhé části odcházelo za vyrovnaného stavu. Postaral se o to Miloslav Čermák, jenž při pětiminutové přesilovce za faul Brunce přehodil po přesné kombinaci beton ležícího brankáře a srovnal na 2:2.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky šli znovu do vedení Severočeši. V téže početní výhodě zapadla tečovaná střela Marka Hrbase od modré čáry za záda Tomáše Štůraly. Také na tento zásah však našli Draci odpověď. Lukáš Kucsera svým druhým gólem potřetí rozesmutnil tribuny litoměřické haly. V závěru základní hrací doby dokonce utichly poté, co na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů. David Švagrovský inkasoval v obranném pásmu tvrdý úder u mantinelu a byl viditelně otřesen.

Šedesát minut hry vítěznou branku nepřineslo, ačkoliv se ještě krátce před třetí sirénou vřítil do velké šance Novák. Štůrala neudržel nahození od modré čáry, ke kterému se dostal právě Martin Novák, ovšem nepodařilo se mu uklidit puk do sítě. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém měli blíže k rozhodnutí Litoměřičtí, ale Štůrala byl opět proti. K dorážce se tentokrát dostal Hašek, hostující brankář však znovu zastavil střelu do odkryté branky svou holí. Konečnou podobu výsledku tak dal až penaltový rozstřel. V něm o góly nouze nebyla, více jich vstřelili Draci a na ten rozhodující dosáhl útočník Jakub Hulva přesnou střelou k levé tyči. Po výsledku 3:4 po samostatných nájezdech si tedy hosté odvezli dva body a na domácí zbyl pouze jediný.