Šumperk zvítězil a v sérii vede 2:0

Redakce, Jaroslav Svoboda, středa 14.3.2007
Šumperští Draci stojí jedno vítězství od postupu do vytouženého finále. Ve středečním, druhém utkání série, byli domácí většinu zápasu lepším týmem, k čemuž jim také notnou měrou pomohla velká nedisciplinovanost hostů. Hru také kouskovaly časté šarvátky na ledě, přerovský Petr Bauer si za jednu z nich dokonce vysloužil trest ve hře a v minimálně v dalším zápase bude Zubrům chybět. Série se přesune o víkendu do Přerova a pokud Draci uspějí v sobotu či v neděli, budou mít příležitost ve finálové sérii vyzvat vítěze souboje Technika Brno - Hodonín, kde je stav 1:1 na zápasy.
SF2 středa 14.3.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4:00 Antonovič (Bařica), 24:21 Bařica (Meluzín, Kališ), 33:45 Kališ, 35:32 Holík (Stráňovský) - 27:01 Dittrich (Halouska). Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Goder. Vyloučení: 12:20, navíc Hajas (SUM) 5+do konce hrubost, Jurča (SUM) 10 minut osobní trest, Bauer (PRE) trest ve hře - hrubost, Tůma (PRE) 10 minut nesportovní chování a Kubala (PRE) 5 +do konce hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3010. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Tihlář - Loužek, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Dostál - Antonovič, Meluzín, Bařica - Čížek, Jurča
Láníček (41. Krejčí) - Pala, Halouska, Kupec, Hruška, Štěpán, Bauer, Raška, Kubala, Sabela, Sprušil, Ditrich, Martinák, Kolář, Rusek, Žibrita, Tůma, Klimovič, Rajnoha, Dušek, Janečka

Zcela jiné utkání než v prvním případě nabídla druhá semifinálová bitva druhé hokejové ligy v Šumperku. Draci tentokrát předčili herně soupeře, zápas se navíc odehrával se zbytečně tvrdými zákroky. O osudu výsledku pak rozhodla druhá třetina, kterou Draci vyhráli 3:1 a připsali si tak další bod v cestě za finálovou účastí.

Šumperk vstoupil do utkání opět velmi aktivně a již ve třetí minutě pálil na Láníčka Ivo Kratěna, hostující brankář však schoval kotouč do lapačky. O chvíli později se ke střele dostal po rychlé kombinaci třetí formace Dušan Bařica, z voleje však minul branku Přerova. V čase 4:00 však poprvé udeřilo. Dušan Bařica přiťukl kotouč za branku Radimu Antonovičovi, ten si vybruslil nikým neatakován před Láníčka a přesnou trefou k tyči otevřel skóre. V osmé minutě poslal centr před branku Novosad, nastavená hůl Dostála pak poslala kotouč těsně nad branku Přerova. V jedenácté minutě poprvé vážněji zahrozili hosté. Do obranného pásma Draků se vřítili Sabela s Ditrichem a druhému jmenovanému pak v rozhodující chvíli přeskočil kotouč hůl. O chvíli později pálil na druhé straně Kučera, Láníček pravým betonem vytěsnil kotouč mimo tyče. Třetina se pak dohrávala ve svižném tempu, ani jeden z týmů si však již nevypracoval větší šanci.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí a Petr Dostál se opět nastavenou holí snažil již v první minutě této části hry zvýšit skóre, jenže puk opět minul tyče. Ve 23. minutě pálil od modré Stráňovský, Láníček však jeho střelu vykryl. V následujících minutách se začalo na ledě i jiskřit. Po střetu Kučery se Sprušilem skončil domácí centr na trestné lavici, hostující hokejista pak musel odcestovat do nemocnice s otřesem mozku. Rozkouskovaná a většinou příliš tvrdá hra toho moc hokejového v následujících minutách nepřinesla, přesto se Šumperk dostal do dvojbrankového vedení. Nejprve Bařica zamířil pouze do lapačky Láníčka, o chvíli později však již udeřilo. Roman Meluzín našel najetého Dušana Bařicu a spolupráce dvou hrdinů prvního semifinále skončila přesnou ránou k tyči. Na druhé straně pak v páté minutě třetiny po odpískání narazil Petr Bauer kolenem do hlavy Radka Tihláře a jeho zákrok neskončil bez odezvy. Kromě trestu od Aleše Holíka čekal na Bauera i trest ve hře a hostující obránce musel do kabin. Další důležitý moment utkání přišel ve 28. minutě. Draci v přesilovce nezachytili únik přerovského Ditricha a ten s přehledem bekhendem zakončil. Hosté se poté snažili o srovnání, leč Draci v těchto chvílích těžili z početních výhod. Jednu z nich využil bombou z prostoru kruhů neatakovaný Oldřich Kališ a Šumperk znovu vedl o dvě branky. Neuběhly ani dvě minuty, když po ose Kučera - Novosad - Holík se šumperský bek dokázal prosadit a uzavřít skóre zápasu.

Draci měli ještě na konci druhé třetiny nějaké příležitosti, ovšem nevyužili je. Ve třetí třetině již hokej z ledové plochy vymizel skoro úplně, naopak se začaly plnit obě trestné lavice. Přerovští hokejisté posbírali v poslední dvacetiminutovce deset dvouminutových trestů, což byl největší problém v jejich cestě za korekcí výsledku. Spíše než hokejový boj o vstřelení branky se střetávaly obě mužstva v menších šarvátkách a opláceních. Největší šanci třetiny si pak vypracoval David Ohnutek, který ale před Krejčím, který vystřídal do poslední třetiny v brance Láníčka, neuspěl. Šumperk už v závěru tvrdého utkání ubránil výsledek a k víkendovým bojům do Přerova míří s vedením 2:0 na zápasy a s vidinou tří možných mečbolů v této herně vyrovnané sérii.