Šumperk zaslouženě vyhrál první domácí zápas

Jaroslav Svoboda, Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 16.8.2012
Š u m p e r k - Draci vyhráli svůj první zápas doma! To platí po utkání s Hradcem Králové na sezónu 2012/13. Domácí se možná pomalu rozjížděli na začátku, ale poté už byli lepším týmem. Dvě branky zaznamenal TOMÁŠ BRUNEC! Třetí branku přidal Jiří Půhoný. Šumperští diváci tak mohli odcházet ze stadionu velmi spokojeni. Po zápase ještě došlo na nájezdy. I v této disciplníně vyhráli žluto-modří, když Brandon Contratto rozhodl až v páté sérii.
příp. čtvrtek 16.8.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Královští lvi Hradec Králové
3:2
(0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Brunec (Hulva), 29. Brunec (Sedlák, Hulva), 50. Půhoný (Kolařík) - 3. Budínský (Brož), 34. Karlíček (Budínský, Brož). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 10:9, navíc Pastor (SUM) 10 minut, nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2
Vajner - Holík, Pastor, Kolařík, Sedlák, Tesařík, Mečiar, Gewiese, Navrátil, Novotný - Blinka, Škumát, Plášek, Brunec, Hulva, Kučera, Cink, Contratto, Půhoný, Haas, Vrdlovec
Mahdal - Karlíček, Vágner, Beneš, Heindrich, Čížek, Chmelíř, Roupec, Klement, Kubica, Brož, Budínský, Volráb, Říha, Švagrovský, Szakal, Macháň, Valášek, Kubeš, Filip, Luštinec

Draci do utkání postavili mezi tyče Vratislava Vajnera, celé utkání v hradecké kleci strávil Filip Luňák. A oba brankáři si na práci stěžovat určitě nemohli, oba pak předvedli solidní výkon.

Hned po patnácti vteřinách mířil na trestnou lavici za hru vysokou holí Brož, což symbolizovalo i další vývoj zápasu - celkem v něm bylo uděleno devatenáct trestů. Při tom druhém se prosadili hosté, to byl za katrem Mečiar. Vajner nedosáhl na střelu Budínského. Hosté i nadále pokračovali v aktivní hře, zvýšit mohl Brož, tentokrát ale Vajner skvěle lapil.

V první třetině pak měly ještě oba týmy několik šancí, dokonce i přesilovek. Nejprve Lvi hráli proti třem, což Šumperk ubránil, pár minut před koncem třetiny podobnou výhodu zahodili i domácí. I tak bylo patrné, že domácí se po úvodním tlaku hostů otřepali a v závěru stupňovali tempo.

Málokdo však tušil, s jakou vervou vlítnou domácí do druhé třetiny. Ve třetí minutě třetiny zkoušel Luňáka Půhoný, ale forvard, který vloni odehrál tři zápasy i za Hradec, vyhořel na perfektním zákroku hostujícího gólmana. V čase 24:00 musel na trestnou Kubica a Šumperk tentokrát početní výhodu využil. Tomáš Brunec dostal krásnou přihrávku od Hulvy, zády k brance pak nečekaně zakončil a puk poslal do šibenice.

Šumperk ožil a dlouho svíral hradecké hráče v pásmu, což nemohlo skončit jinak než vedením domácích. Sedlákova bomba se od zadního mantinelu odrazila před volného Brunce, který z první zametl puk do branky. Další obrovskou šanci zahodil Škumát a po další Hulvově šanci se zdálo, že hosté čekají na další zásah. Jenže - ten přišel na druhé straně. Hradec Králové dostal výhodu přesilovky a Karlíček zakončil kombinaci krásnou trefou.

To ještě mohl poslat hosty do kabin s gólovým vedením Chmelíř, ale Vajner fantasticky lapil. Ve třetí třetině už byl herní projev na ledě vyrovnaný, přesto jeden tým strhl vítězství na svou stranu. V padesáté minutě Kolařík namazal od zadního mantinelu před branku a Půhoný nezadržitelně skóroval. V 55. minutě Vágner ještě zahodil tutovou šanci, v samotném závěru Draci ubránili i dvojnásobné oslabení.

Šumperk tak doma vyhrál, uspěl pak i v následných nájezdech. V nich dokonce skóroval mladý Američan Brandon Contratto, který tak nejen že udělal tečku za zápasem, ale stal se i historicky prvním americkým hokejistou, který za šumperský hokejový klub nastoupil.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dnes bych to hodnotil pozitivně, hráli jsme totiž v poměrně jiném složení než v předchozích zápasech. Zkoušeli jsme i několik nových jmen. Výborně zachytal Vratislav Vajner, on i Štůrala zatím předvádí skvělé výkony. Představu o dalších změnách v kádru mám, ale musím to ještě promyslet.

David Pospíšil, Královští lvi Hradec Králové: Myslím si, že jsme nezačali špatně. V první třetině jsme měli více ze hry, mohli jsme dát góly, ale to se nám bohužel nepovedlo. Domácí se zvedli a zavánělo to daleko větším přídělem, nedostávali jsme se na puk, tam to bylo špatný. Ve třetí třetině to bylo kdo s koho, ale naše přesilovky jsou špatný. Tam se to bohužel rozhodlo. Nicméně jsme rádi, že jsme posunuli dál ohledně takového hokejového nasazení, to tam bylo. Ale chyb bylo i tak dost.