Šumperk vyrovnal sérii, výhru trefil Aleš Holík

Petr Matěj, Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, neděle 5.4.2009
O r l o v á - Začínáme od začátku. Druhé finálové utkání znovu vyhrál hostující tým, tentokrát jím ale byl tým ze Šumperka. Draci uštědřili Orlové teprve čtvrtou prohru na jejím ledě, vítězství má ale pro šumperské obrovskou cenu. Po úvodní domácí prohře by totiž dotahovat ztrátu 0:2 na zápasy bylo velice těžké. Vítězná branka druhého duelu padla již v deváté minutě, kdy se prosadil ostrostřelec Aleš Holík. Prostřední dějství branku nepřineslo, druhou branku hostí vstřelil Jakub Hulva, který má v play-off výtečnou formu a je jedním z tahounů týmu, ve 48. minutě. Čisté konto udržel bezchybný Lukáš Daneček. Draci tedy dokázali zvítězit 2:0 a vyrovnali tím tak sérii na 1:1. Třetí duel se odehraje na Zimním stadionu v Šumperku v úterý v 18 hodin.
F2 neděle 5.4.2009
HC Orlová - DRACI PARS ŠUMPERK
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 08:25 Holík (Meluzín), 47:28 Hulva (Ambruz, Osina). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 8:8, navíc Studený (ORL) a Novotný (SUM) oba 5 minut + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2120. Průběh utkání: 0:2.
Šafránek – Michejda, Haas, Chomič, Kudláček, Urbánek, Hoďa, Samiec, Grygar, Golab, Hanzl, Blatoň, Stránský, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop, Studený.
Daneček - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Novotný, Sedlák, Vrtík - Brunec, Drábek, Meluzín, Vymazal, Čížek, Domian, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba.

Lukáš Daneček vyvrátil veškerá slova orlovského kapitána Martina Potočného, který již před začátkem série zpochybňoval brankářské schopnosti šumperského mladíčka. Daneček odchytal páté kompletní utkání play-off a počtvrté z toho bylo čisté konto. Šumperk zvítězil díky trefě Aleše Holíka, který překonal Šafránka v oslabení.

Úvod utkání nabídl relativně opatrnou podívanou, více se však do šancí tlačili domácí. Hosté seskládaní v pásmu pozorně pokrývajíc útoky soupeře a přecházející do rychlých brejků slavili úspěch, několikrát se pak musel vytáhnout svými prvními zákroky Daneček. Na začátku deváté minuty se Orlům nabídla početní výhoda, kterou ale zle prohospodařili a naopak Šumperk v ní dokázal skórovat. Únik dua Meluzín - Holík zakončil přesnou trefou šumperský zadák, který si tak připsal již čtvrtý gól v letošních vyřazovacích bojích. Domácí se dostali do pozice, kdy museli začít dobývat šumperskou tvrz, jenže v cestě jim stála pozorná defenzíva a hlavně jistý a výtečný Daneček.

Nejkrušnější chvíle si Šumperk prožil ve druhé třetině, kdy měl domácí výběr možnost hrát takřka celou druhou její polovina v početní výhodě. Jenže Drakům se podařilo krizi zažehnat a velkou měrou se na tom podílel právě Daneček. Ten dokázal několikrát vychytat tvrdou střelu z výtečné palebné pozice, u tyče pak v pohybu a následně v sedě zlikvidoval obrovskou šanci orlovského Škatuly. Část trestu si hosté přenesli i do třetí třetiny, ale protože vyhráli její úvodní bully, tak zbývajících šest vteřin nikterak zápas neovlivnilo.

Ve třetí třetině se s ubývajícím časem a blížící se třetí sirénou začalo čím dál více na ledě jiskřit, z čehož pak těžili zvláště Šumperští. Hulva v samostatném úniku napálil tvrdou bombou břevno Šafránkovy branky, definitivní rozhodnutí tak na sebe teprve nechalo čekat. Draci při hře ve stejném počtu hráčů na obou stranách sevřeli Orlovou do kleští a bombu od modré tečoval mezi Šafránkovy betony před chvílí neúspěšný kanonýr Hulva. Pátým gólem se dostal do čela tabulky střelců šumperských borců v play-off a zároveň pojistil vyrovnání finálové série na 1:1. Domácí pak přidali na důrazu a po dvou zákrocích na hranici pravidel byl za ten třetí již Daniel Kraft potrestán. Zbytečně po přerušení hry poslal k zemi šumperského forvarda. Od té doby na orlovském stadión vzplály emoce, díky neukázněnosti domácího publika se často hra kouskovala a odklízení neustálého návalu odpadků, pet lahví i dalších předmětů na led natahovalo zápas.

Necelé tři minuty rozehrával u své branky Daneček a Studený při průjezdu kolem šumperské opory poslal brankáře hostů k ledu. Za evidentní napadení měl přijít dvouminutový trest, jenže ten nakonec musel odpykat někdo jiný. Studený totiž shodil rukavice a chtěl následně ještě seslat k ledu i šumperského juniora Novotného, jenže ten bitku ustál, orlovského hráče svlékl z dresu a následně jej poslal k ledu. Oba kohouti se odebrali do kabin, tak za pár minut zamířila i obě mužstva. Šumperk vyhrál v Orlové 2:0 a srovnal stav série, která bude pokračovat v podhůří Jeseníků v úterý 7. dubna 2009 od 18:00.

Jiří Režnar (Salith Šumperk): "Musím hráčům poděkovat za obrovskou bojovnost. Bylo to náročné utkání, v závěru jsem se snažil hráče klidnit před oplácením, některé zákroky byly na hranicí likvidity. Velké poděkovaní patří i našim fanouškům."