Šumperk v generálce na ligu vyhrál v Prostějově 5:4

Jaroslav Svoboda, Miroslav Klimeš, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 8.9.2011
P r o s t ě j o v - Šumperští hokejisté uzavřeli přípravné období a vítězstvím v Prostějově tak zvládli generálku na ligové utkání s Havlíčkovým Brodem. Dvěma góly se blýskl útočník Lukáš Mičulka, který týmu opět vypomáhal na výpůjčku z Třince. Další šumperské trefy přidali Sedlák, Hulva a Vrdlovec. Draci vstoupili do utkání velmi dobře a po sedmi minutách vedli již 3:0. Pak ale Prostějovští dokázali kontrovat a o výhře hostů tak musel rozhodnout v 55. minutě Vrdlovec.
příp. čtvrtek 8.9.2011
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
4:5
(2:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Smejkal (Halouska), 20. Stejskal (Duba), 38. Kumstát (Černý, Šebek D.), 43. Černý (Smejkal, Kumstát) - 4. Mičulka (Holík), 6. Mičulka, 7. Sedlák (Vrdlovec, Hulva), 45. Hulva (Sedlák, Ondráček), 55. Vrdlovec (Hulva, Holík). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.
Musil - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Doseděl, Peštuka, Halouska, Tomiga M., Jedlička - Stejskal, Duba, Ševčík, Tomiga S., Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý, Šebek D., Stráněl
Štůrala (31. Boška) - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Zacpálek, Křetínský, T. Drtil, Tesařík - Mičulka, Meluzín, Skoumal - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Cink, Velecký, Červenka - Vrána, L. Drtil

Po úvodní minutě ticha za hokejisty zesnulé při tragické letecké havárii u Jaroslavle jakoby se ani jednomu z celků nechtělo hrát hokej. První větší šance se zrodila až ve 4. minutě, kdy v rohu na sebe navázal všechny obránce paradoxně další obránce Holík a našel mezi kruhy nikým nehlídaného Lukáše Mičulku. Ten střelou na lapačku otevřel skóre zápasu. O minutu později měl vyrovnání na holi Ivo Peštuka, kterému předal před Štůralu puk Smejkal, bekhendová klička ale skončila jen na brankářových betonech.

V 6. minutě se radovali znovu hosté, když v obranném pásmu ztratili Jestřábi puk a znovu Lukáš Mičulka z kruhů prostřelil mezi betony Musila podruhé. Hostům dvoubrankový náskok nestačil a za necelou minutu už to bylo 0:3. Domácí obrana naprosto nepokryla okolí brankoviště, kde si znovu mohli hosté dělat co chtějí. Konkrétně úřadoval Tomáš Sedlák, který téměř do prázdné branky dorazil pokus Vrdlovce.

V 15. minutě měl dobře našlápnuto Smejkal, kterého ale hákoval Křetínský, i přesto ale nakonec dokázal ujet do brejku dva na jednoho, akci nakonec zakončoval sám, ale jen do náruče Štůraly. Za malou chvíli byl vyloučen Červenka a Jestřábi měli dlouhou přesilovku 5 na 3. V té měl nejprve po Peštukově nepovedené střele od modré šanci Čuřík, tečoval však jen těsně mimo. Po buly v útočném pásmu se ale už domácí radovali. Halouska předal od modré po mantinelu Filipu Smejkalovi a ten se štěstím odrazil puk do sítě od brusle hostujícího brankáře.

V 19. minutě byl vyloučen Petr Doseděl a Šumperk hrál přesilovku, Lukáš Duba však dokázal vystihnout přihrávku šumperské přesilovkové formace, poslal puk na střed, kde byl Martin Stejskal. Ten dokázal ač faulován v nájezdu zakončit a puk prošel pod ležícím Štůralou se štěstím do branky.

Druhé dějství začalo podobně jako to první, s tím rozdílem, že se dlouho hrál hokej bez šancí. Celkově tempo opadlo a hrála se vyrovnaná hra o puk. Zajímavou příležitost měl ve 25. minutě po vyloučení Sedláka Martin Stejskal, ten dostal od mantinelu parádní přihrávku mezi kruhy od Duby, mířil dobře do vrchních pozic branky, ale Štůrala hokejkou ve vzduchu vytěsnil puk mimo.

Po přesilové hře znovu hrozili hosté, když Cink našel zpoza branky před Musilem Brunce, domácí brankář ale také dostál svých kvalit a nadvakrát puk zkrotil ve své lapačce. V polovině zápasu vystřídal v brance hostů Tomáše Štůralu Roman Boška. Ten však mnoho práce neměl. Sudí si v druhé polovině usmyslel, že začne vylučovat, a tak se prakticky až do konce třetiny nehrálo v plném počtu hráčů.

Ve 38. minutě ale jednu z těchto přesilovek v poměru pěti proti čtyřem domácí využili. Na 3:3 vyrovnal Pavel Kumstát, který si sjel od modré blíž brance a tvrdou ránou prostřelil přesouvajícího se Bošku.

V úvodu třetí třetiny dokonal Prostějov obrat v utkání. Na 4:3 upravoval skóre v přesilové hře Michal Černý, který dostal nezištnou přihrávku od Filipa Smejkala a stačilo mu jen doklepnout puk do sítě. Domácím ale vedení dlouho nevydrželo, taktéž pohlednou akci zakončil Jakub Hulva bekhendem do prázdné branky, když v útoku dvou na jednoho mu dobře přihrál Tomáš Sedlák.

Ve 48. minutě nepříjemně atakoval u mantinelu Tomáše Sedláka Lukáš Duba a nabídl tak Šumperku pět minut dlouhou přesilovou hru. Draci však přesilovku využít nedokázali, a to ani když byl vyloučen Čuřík, díky čemuž měli i minutu dlouhou dvojnásobnou převahu.

Nakonec se však v 56. minutě ještě jednou radovali hosté, ti využili přečíslení tři na dva. David Šebek vypustil návrat do obrany, a protože si obránci pokryli křídla, zůstal Daniel Vrdlovec nikým nehlídán a z blízka prostřelil Musila mezi lapačkou a betonem.

Jestřábi měli ke konci možnost hrát přesilovku, ale ani závěrečná hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla a Prostějov tak svůj poslední přípravný zápas prohrál. Naopak Draci generálku na prvoligovou premiéru v Havlíčkově Brodu výsledkově zvládli.