Šumperk smetl Vsetín osmi brankami

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, neděle 12.9.2010
Š u m p e r k - Draci byli před tímto zápasem pod tlakem, zvláště po prohře v Novém Jičíně. Nikdo pak nečekal, že Šumperk vyhraje tak velkým rozdílem. Marek Peksa si přitom připsal shot-out. Domácí už od začátku udávali tempo hry. Rozhodla ale až druhá třetina, celkem pětkrát si mohli zakřičet fanoušci "Gól". Výborný zápas opět předvedl Aleš Holík, který má určitě velkou formu. Jediným hráčem s více jak jednou brankou byl Tomáš Brunec, jenž mohl dokonce ve 45. minutě vstřelit hattrick. Utkání s doprovodným programem sledovalo více než 1 100 platících diváků.
2.kolo neděle 12.9.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
8:0
(2:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Novosad (Meluzín, Holík), 12. Brunec (Holík, Novotný), 21. Meluzín (Novosad, Fischer), 23. Velecký (Měrka), 24. Holík (Novosad, Meluzín), 26. Novotný (Meluzín, Novosad), 28. Brunec (Sedlák, Hulva), 44. Cink (Sedlák, Peška) Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský Vyloučení: 10:9 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1117 Střely na branku: 55:29 Průběh utkání: 0:0, 8:0
Peksa - Holík "C", Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Drábek - Brunec, Meluzín "A", Hulva "A", Haas, Peška, Novosad, Velecký, Malý, Měrka, Fischer, Matějka, Cink
Plšek (23. Hromada) - Šafařík "C", Farda, Spitzer "A", Dóczy, Zelenka, Kapr, Žabčík - Ševčík, Korčák, Knébl - Brynecký, Vaněk, Děděk - Tesařík "A", Sýs, Rapant - Kubo, Plachtovič

Jak Šumperk, tak Vsetín si v prvním kole příliš zdatně nevedly, navíc na Valašsku se utkání nedohrálo. Druhé kolo tak bylo pro obě mužstva motivací napravit dojem, jasně svou pozici zvládli lépe domácí. Ti vyprovodili Valachy z ledu vysokou porážkou 8:0.

Vsetín postavil mezi tyče Lukáše Plška, kterému se vždy v Šumperku dařilo. Jenže tentokrát se jeho brankářské kouzlo vypařilo a Plšek zůstal mezi tyčemi jen do 23. minuty. V úvodu však měli poněkud více ze hry hosté. Ti si vypracovali několik slibných pozic, jenže hlavně Dědek a Tesařík si vylámali zuby na Peksovi. Tím to haslo a iniciativu převzal Šumperk. Na konci šesté minuty byl vyloučen vsetínský Tesařík a to, co poté Draci sehráli, to byla akce vystřižená z hokejového eposu. Holík napříč pásmem našel Meluzína, ten hned z první namazal na druhou tyč Novosadovi, který by musel pověsit hokejku na hřebík, kdyby takovou pobídku zahodil! I druhý gól utkání padl ve chvíli, kdy byli Valaši na ledě pouze ve čtyřech. Tentokrát se však hrálo na obou stranách ve stejném počtu, Draci i tak víc prostoru na ploše dokázali využít. Ačkoliv jen se štěstím. Bruncova přihrávka zpoza branky sice spoluhráče nenašla, trefila jen brusle dojíždějícího beka a od nich se kotouč svezl do branky. Šťastný gól nasměroval zápas k dalšímu vývoji. Ve 14. minutě nevyužil obrovskou šanci Holík, o minutu později těsně přestřelil Matějka! V 18. minutě se dokonce během krátké chvilky řítili na Plška Fischer i Brunec, jenže Fischer minul a Brunce vychytal fantasticky Plšek.

Úvodních osm minut druhé třetiny pak bude navždy zapsáno v myslích šumperských příznivců jako koncert Draků, na vsetínské straně pak fanoušci budou toužit po amnézii a nikdy si nevzpomenout. Ani se úvodní formace nedostaly příliš do tempa a Novosad trefil tyč. Následně dostal přihrávku do kruhu po pravé ruce Plška Meluzín a šumperský matador poslal kotouč do šibenice. Ve 23. minutě napřáhl z druhé strany Velecký a znovu si kotouč našel cestu do sítě, když propadl výstrojí Plška. Ten se rychle odebral na střídačku, náhradník Petr Hromada si však s pukem potykal až ve chvíli, kdy skončil za jeho zády. Pouhých 33 vteřin po jeho příchodu do branky sehrála první dračí formace další úchvatnou kombinaci, kdy Novosad natřel puk Holíkovi a šumperský kapitán propálil novice mezi vsetínskými tyčemi. V polovině 26. minuty se ke střele odvážil i sváteční bijec Novotný a šumperský zadák zaskočil Hromadu ránou mezi betony. Šumperk vedl rázem 5:0 a o dalším vývoji duelu bylo jasno. Nápor domácích zbrzdilo vyloučení Ondráčka, když však musel na trestnou i Milan Dóczy, došlo znovu k rozsvícení světla za Hromadou. Sedlákovu přihrávku labužnicky zužitkoval Brunec. V dalších minutách se hra zklidnila a spíše se oba týmy marně snažily v kombinaci, která jim příliš nevycházela. Až ve 34. minutě ujížděl Zelenka sám na Peksu, ten se však vytáhl skvělým zákrokem. O chvíli později se oba hráči střetli znovu, Peksa si vyjel daleko z branky a podráždil nervy domácím fandům. Naštěstí pro ně však brankář Draků odehrál kotouč před Zelenkou a obránci nebezpečí zažehnali.

Rozmlsaní Draci do třetí třetiny přeskupili řady a šanci dostali i mladí odchovanci ze čtvrté formace. Jenže v úvodu zaťali drápky Ševčík a po něm Spitzer, Peksa čisté konto udržel. A tak ve 44. minutě pečetil skóre mladý Vladimír Cink. Od modré vypálil Sedlák a z dorážky se Cink svou první brankou mezi seniory v kariéře prosadil. Ve 45. minutě měl na holi kompletaci hattricku Brunec, tentokrát jej Hromada vychytal. Podobně si vedl vsetínský gólman i proti Veleckému, chvíli na to se do zakončení tlačil i maličký Fischer, v obou tutovkách však trestuhodně vyhořel. Domácí toužili po navýšení skóre, jenže největší šanci si vypracoval opět aktivní zadák Zelenka. Sám před Peksou však minul prázdnou branku. A o chvíli později neskóroval ani Knebl. Peksa byl z jeho bomby otřesen, tvrdá rána trefila šumperského gólmana do hrudi. Domácí v těchto chvíli čelili větším či menším šancím soupeře, Peksa ale ve spolupráci se svými beky udržel čisté konto až do závěrečné sirény. Kubo totiž ve velké šanci minul a Ševčík jen trefil brankáře.

Draci tedy ve svém domácím utkání odčinili prohru z Nového Jičína, za to Vsetínští zažívají hodně nepovedený vstup do sezóny.

Radek Kučera, Salith Šumperk: My jsme si ve druhé třetině zahráli to, co chceme. Soupeře jsme přehráli, i když je Vsetín kvalitní tým.
Juraj Jurík, VHK Vsetín: Nám se to utkání hodnotí velice těžko, protože domácí nás přehráli ve všech herních činnost. Zápas se zlomil na začátku druhé třetiny, kdy jsme inkasovali během osmi minut pět branek.