Šumperk potvrdil domácí střeleckou pohodu, Kopřivnici nadělil sedm branek

Martin Schwarz, středa 18.1.2017
Také v dalším souboji mezi Draky a Kopřivnicí bylo o útočnou zábavu postaráno. Publikum se od prvních minut bavilo jednou trefou za druhou. Po první třetině Šumperk vedl 2:1, ale jakmile končilo druhé dějství, už na tabuli svítilo skóre 5:3. Kromě rozjetého Tomáše Drtila dostal puk do hostující branky třeba Pavel Sedláček nebo kapitán Jan Matějka, oba slavili při středečním podvečeru hned dvakrát. Během posledních dvaceti minut svěřenci Aleše Flašara ještě rozšířili své vedení a potvrdili, že doma umí najít recept na soupeřovy brankáře. Šumperk – Kopřivnice 7:4. Mač s Kopřivnicí je pátým před vlastními fanoušky za sebou, ve kterém Draci vstřelili pět nebo více branek.
34.kolo středa 18.1.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
7:4
(2:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Sedláček (Novosad), 10. Drtil (Hroch), 30. Matějka (Vachutka), 34. Matějka (Janota), 37. Janota (Sedlák), 42. Sedláček (Řezáč), 53. Novosad (Ďurkáč) – 10. Červenka (Sluštík), 36. Vyčesaný (Teper, Tomášek), 38. Tomášek, 55. Mach (Kowalczyk). Rozhodčí: Dědek – Maťašovský, Holibka. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4.

Svoboda – Janota, Sedlák, Řezáč, Adam, Fišera, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Hroch – Langr, Fischer
Šimeček (38. Unzeitig) – Krutil, Teper, Čintala, Procházka, Marek, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek, Pargač, Mach, Ollender, Červenka, Suchý

Ve všech předchozích duelech Šumperka s Kopřivnicí padala spousta branek, tudíž se ve čtvrtém vzájemném utkání dal předpokládat útočně laděný hokej. A předzápasové předpoklady se velmi rychle naplnily.

Běžela teprve 5. minuta základní hrací doby a brankář domácích René Svoboda už měl první větší práci. Kopřivnický Poruba nabízel zpoza šumperské klece puk na volného Hrubého. Ten o kousek minul, přičemž ochránce dračího brankoviště neměl zrovna přehled o tom, co se kolem něj děje. Hosté první větší příležitost nevyužili, Draci nicméně chybu soupeře trestali. Na konci 8. minuty Pavel SEDLÁČEK dorazil za záda Šimečka střelu Zdeňka Novosada – 1:0.

Parta Aleš Flašara však příliš dlouho hubený náskok nevelebila. Netrvalo to ani další dvě minuty, když Adam ČERVENKA ukázkově pověsil kotouč pod horní víko domácího zařízení – 1:1. Uteklo třicet vteřin a podruhé vlály modrožluté šály. Na zásah celku z moravskoslezského kraje záhy odpověděl poslední dobou ve skvělé formě hrající TOMÁŠ DRTIL. Nahozením od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Za stejného stavu hráči odcházeli do kabin.

Prostřední dějství započalo o něco vlažněji. Ve 22. minutě sice Pavel Sedláček přenechával na modré útočné čáře puk Milanu Ostřanskému, ale druhý jmenovaný trefil pouze připravenou náruč kopřivnického gólmana. Na druhé straně hrací plochy se o chvíli později snažil prosadit hostující Marek, leč i jeho pokus mířil mimo tři tyče. Do střely mu vložil hokejku obránce Šumperka. Jeden z brankářů ještě před druhou sirénou ale stejně lovil puk ze své sítě.

Severomoravané totiž přečíslili soka v poměru dva na jednoho. Zakončující Jan MATĚJKA nejdříve pokazil kličku a nepřekonal Šimečka, následně ovšem zpoza branky trefil protihráče do výstroje. A od toho pryž zamířila do svatyně mužstva v modrých dresech – 3:1. Pro výběr z podhůří Jeseníků bylo ještě lépe. Přibližně šest minut před koncem druhé části opět skóroval kapitán Draků, Jan MATĚJKA dorazil do sítě Janotovu ránu – 4:1.

Než kádry odešly do šaten, ještě za hosty snižoval na 2:4 Michal VYČESANÝ, stejně tak se ale radoval Michael JANOTA. Druhá třetina skončila za stavu 5:3 pro Šumperk, protože během 38. minuty propasoval kotouč za Svobodu Martin TOMÁŠEK. Kopřivnice ještě předtím střídala brankáře, Šimečka nahradil Unzeitig.

Další hřebíček do rakve zatloukl Kopřivnici na startu závěrečné třetiny Pavel SEDLÁČEK, jenž nepohrdl krásnou nahrávkou mezi kruhy od Řezáče, trefil se podruhé v zápase – 6:3. O chvíli později jej napodobil navýšením na 7:3 Zdeněk NOVOSAD. Tým ze spodní části tabulky o sobě přeci ještě dal vědět, to když proti samotnému Svobodovo ujížděl Jakub MACH, prostřelil brankáře Draků pod betonem – 7:4. Jiná změna skóre se nekonala, Šumperk získal tři body a zůstává na třetím místě tabulky.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Minule jsme doma od Kopřivnice dostali šest branek, tak jsem měl strach, aby se nekonalo něco podobného. Je pravda, že na konci druhé třetiny byly k problémům sklony. Ale nějak jsme to ustáli, vyhráli jsme a to je hlavní. Připadá mi, že čím máme lepší pozici v tabulce, tím více nám skřípe hra do obrany. Přijde mi, že některé situace podceňujeme, útočníci bekům nepomůžou a obránci pak zbytečně předržují kotouče. Následně puk ztratí a jsou z toho trable. Utkání nebylo jednoduché, takže mám radost, že jsme ho zvládli.