Šumperk od první třetiny vedl, ale výhru nad Tatrou si pojistil až v závěru

Martin Schwarz, , středa 4.10.2017
První zápas proti Kopřivnici Drakům nevyšel, druhý už ano. Šumperk odváží z ledu Tatry tři body, zadarmo je však nedostal. I když žlutomodří vedli po dvaceti minutách základní hrací doby 3:1, domácí stačili průběh střetnutí zdramatizovat, v polovině prostředního dějství snížil na rozdíl jediného zásahu Pargač. Utkání zůstalo napínavé až do 51. minuty, kdy udeřil šumperský odchovanec Vladimír Cink. Po něm hostující střídačku uklidnil pátým gólem Draků MICHAL VYMAZAL. Právě Vymazalova formace je hlavním důvodem úspěchu, měla prsty ve většině branek Hulvových svěřenců. Kopřivničtí v závěru pouze symbolicky snížili. HC Tatra Kopřivnice – Draci Šumperk 3:5.
8.kolo středa 4.10.2017
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
3:5
(1:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Tomášek (Poruba), 27. Pargač (Poruba), 56. Pargač (Poruba) – 1. Lehečka (Králík), 13. Vachutka (Půhoný, Vymazal), 15. Půhoný (Sedlák, Vymazal), 51. Cink (Vymazal, Hroch), 54. Vymazal (Vachutka, Sedlák). Rozhodčí: Přikryl - Konvička, Dohnal. Vyloučení: 5:6. Využití 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Daňa – Stříž, Krutil, Čintala, Marek, Merenda, Kropka – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Flok, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík
Lakosil – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurgáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Novosed, Hroch, Cink, Ostřanský, Müller

Kopřivnickou premiéru si od úvodních minut odbyl brankář vítkovické juniorky Matyáš Daňa a ihned sledoval první branku svého týmu. Od zahajovacího buly uplynulo pouhých 31 vteřin a Martin Tomášek po skvělé souhře s Janem Porubou propálil Lakosila z mezikruží – 1:0. Neuteklo ani patnáct sekund a bylo srovnáno. Lehečka se zorientoval nejlépe a Daňa lovil puk ze své klece – 1:1. To byl fofr, dvě branky za necelou minutu. Poté se hrál vyrovnaný hokej a na další branky si museli diváci počkat do 13 minuty, když se po parádní akci Vymazala, Půhoného a Vachutky posledně jmenovaný prosadil z pravé strany. Kopřivnický útlum a chyby umožnily Drakům, aby chvíli na to odskočili o dvě branky. Tentokrát se tváří v tvář Daňovi postavil Půhoný a zblízka jej propálil mezi betony – 1:3. Po první třetině tady šli do kabin šťastnější hosté, když měli trochu více ze hry a proměnili své šance.

Ve druhé třetině se do dalších šancí dostávali draci i zásluhou přesilovek, ale žádná se neujala. V čase 26:17 se radovali domácí hráči. Lakosil se v brankovišti roztahoval, ale kotouč mu nakonec pod betony zásluhou Jiřího Pargače doklouzal za brankovou čáru – 2:3. Po chvilce se tentýž hráč mohl prosadit znovu, ale Lakosil vyrovnání nedovolil. Draci se opět dostávali do zajímavých příležitostí, ale na druhé straně zapomněli na Adama Kofroně, který se sám řítil na Lakosila. Útočník již zvedal ruku na oslavu gólu, ale hostujícího gólmana zachránila dobře postavená tyč. Když na druhé straně po hezké souhře Šumperka nepřidal Sedlák čtvrtou branku šlo se do kabin s jednobrankovým vedením hráčů ve žlutých dresech, i zásluhou dobře chytajícího Daňi.

Poslední třetina byla ještě zajímavá. Obě mužstva zahrozila, ale Draci měli příležitostí víc. V 51. minutě, po chybě na středové čáře, se ke kopřivnické bráně přiřítil Cink a z pravé stany k tyči odskakuje o dvě branky – 2:4. Netrvalo to dlouho a bylo rozhodnuto. Pátou branku přidalo trio Vymazal, Vachutka a Sedlák, když prvně jmenovaný zasunul puk mezi betony za bezmocného Daňa – 2:5. Tatrováci přece jen utkání zdramatizovali. Třetí branku dal opět kapitán Jiří Pargač v přesilové hře, kdy akci hezky rozjel Poruba a Pargač se nemýlil – 3:5. Poté přišlo několik vyloučení na kopřivnické straně a v samotném závěru dokonce trestné střílení nařízené proti domácím. Puk si půjčil Vymazal, ale na Daňa si nepřišel. Jeho střela mířila vedle levé tyče. Tatra to ještě zkoušela v power play, ale další branka již nepadla. Draci si odvážejí všechny body do podhůří Jeseníků. Kopřivnice tímto výsledkem klesla na poslední místo v tabulce.