Smolná branka ve třetí třetině rozhodla o první porážce doma

Dominik Mihailescu, středa 22.11.2017
Šumperští hokejisté nastoupili v rámci 22. kolo proti mužstvu Kopřivnice. Jubilejní mač to byl především pro kapitána Draků Tomáše Sedláka, který nastoupil ke svém 500. zápasu v dresu Šumperka. Srdcař mančaftu ovšem zažil trpký konec utkání. Tatra totiž z náhodného nahození na klec Draků, dokázala necelé dvě minuty před koncem vstřellit rozhodující gól. Kopřivnice se tak mohla radovat ze skvělého počinu, a sice vítězsví a přerušení domácí neporazitelnosti Šumperka. Výhře svého mančaftu ze střídačky přihlížel i bývalý hráč Draků Adam Červenka. Ten však do utkání nenastoupil, protože ještě není stoprocentně fit po svém zranění.
22.kolo středa 22.11.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Schejbal (Gewiese, Lakosil) – 37. Mach (Sluštík, Kofroň), 59. Koforň (Marek). Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:6 Využití: 0:1. Diváci: 620. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Mrowiec, Bail – Poruba, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ještě před startem zápasu se konal slavnostní ceremoniál pro šumperského obránce a kapitána Tomáše Sedláka, který absolovoval proti Kopřivnici své 500. utkání v drese Draků. Sedlák, se tak stal hráčem, který odehrál nejvíc zápasů v historii novodobého šumperského hokeje. O pár zápasů překonal Aleše Holíka, který momentálně brázdí po prvoligových stadionech za Prostějov.

Utkání se neslo v opatrném tempu, ale více ze hry měli šumperští hokejisté. Velkou šanci měl nejprve Vladimír Cink, který nedokázal střelou z velké blízkosti překonat Petra Hromadu. O několik málo minut vypálil svou pověsnou dělovku Tomáš Sedlák. Jako v prvním případě se skvělé blýsknul muž s maskou hostujícího celku. „Kdybychom v první třetině dali jeden nebo dva góly, z těch velkých šancí, tak by utkání bylo úplně jiné“, prozradil trenér Draků Pavel Hulva.

Na druhou periodu nebude zrovna mančaft Pavla Hulvy vzpomínat v dobrém. V první třetině se totiž zranil Milan Ostřanský a v té následující to bylo i v případě Michala Vymazala. „Zranění dvou útočníků z druhé a třetí lajny nás poměrně rozhodilo. Museli jsme to různě lepit a bohužel to nevyšlo,“ přiznal kouč Šumperka. V některých částech zápasu byl i na křídle obránce. „Mladý útočník Pavel Skopal totiž není připraven na to, hrát takový zápas, takže jsme tam nasadili obránce Schejbala“, přiznal lodivod Šumperka.

Závěr třetí třetiny byl smolný pro celek Šumperka. V předposlední minutě se pokusil nahodit kotouč na branku Adam Kofroň a Vlasimilu Lakosilovi puk smolně propadl do branky. „Já už jsem počítal za stavu 1:1, že budeme hrát prodloužení. Ovšem dostali jsme nešťastný gól. Ani nevím, jestli to tak nazvat,“ hledal těžko slova trenér domácího výběru.

Ze Šumperka si tedy Kopřivnice odvezla všechny tři body. Naopak domácí celek po sérii vyhraných zápasů na vlastním ledě má nulu. Mančaft Draků se ovšem bude muset rychle otřepat. V sobotu jej čeká zápas s Porubou a to bude panečku jiné kafíčko.