Slezan potvrdil lednovou dominanci. Úřadoval v přesilovkách a Draky poprvé porazil

Martin Schwarz, Soňa Molatová, sobota 21.1.2017
Draci zajížděli k dalšímu druholigovému kolu na led Opavy, kde zápas rozehráli netradičně už ve tři hodiny odpoledne. Sobotní duel jim ale příliš štěstí nepřinesl. Domácí od začátku dávali najevo, že v novém kalendářním roce prožívají obrovskou herní pohodu. Před uplynutím první třetiny měli na hokejkách náskok dvou branek, ještě jej rozšířili během divoké prostřední části. Ve druhém dějství padlo dohromady šest gólů, čtyři z toho za záda šumperských brankářů. Opava řádila v přesilových hrách, zužitkovala dohromady čtyři, po jednoznačné výhře 6:3 si ponechává všechny body. Šumperští na předešlé dva úspěchy nenavázali, Slezanu podlehli poprvé v sezóně.
35.kolo sobota 21.1.2017
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(2:0, 4:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Vítek (Chalupa, Galvas), 19. Wolf (Selingr, Polok), 27. Vítek (L. Černý), 29. Selingr (Vítek, L. Černý), 31. Sysala (L. Svoboda, Rousek), 36. Chalupa (Galvas) – 22. Sedláček (Vachutka, Drtil), 29. Cink (Sedláček), 58. Ostřanský (Drtil, Sedláček). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 9:6, navíc Wolf (OPA) 10 minut OT. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3.

Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Grygar, Chalupa, Vítek – Herman, Pavelek, Černý L. – Svoboda L., Rousek, Sysala
Svoboda R. (31. Kůdela) – Janota, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Adam, Drtil, Fišera – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Králík.

V první třetině se dlouho museli hráči i diváci obejít bez gólu. Největší drama přišlo v 8. minutě, kdy se před opavskou bránou ocitl Novosad a jen těsně minul. Čtyři minuty před koncem úvodního dějství se už ale mohla domácí střídačka radovat. Opavští obklíčili Reného Svobodu, za kterého potom puk v dorážce propasíroval Jakub Vítek, čímž poslal domácí mužstvo do vedení. O gól do šatny se chvíli před pauzou postaral Petr Wolf, kterého s kotoučem poslal za šumperskou obranu Selingr. Wolf pak zakončil pod horní tyč a dvoubrankové vedení bylo na světě.

Druhá perioda začala pro Draky poměrně dobře. Pavlu Sedláčkovi se povedlo snížit na rozdíl jediného gólu. Šanci na úplné vyrovnání vzal hostům Jakub Vítek, na jehož střelu mezi betony nestačil Svoboda zareagovat. Poté zahrozil Vladimír Cink, který v Dračím oslabení šikovnou střelou vyzrál na Waneckého a snížil gólový náskok. Neuplynula ani minuta a domácí kapitán Pavel Selingr střelou do poloprázdné brány zvýšil náskok svého týmu. A v rozkládání soupeře Opavští pokračovali. Záhy střelou z otočky pokořil hostujícího gólmana David Sysala a René Svoboda se tak musel odporoučet z brány Draků. Ani jeho nástupce Hynek Kudela si ale čisté konto dlouho neudržel. Petr Chalupa mu poslal kotouč pod betony a Opavští se mohli radovat ze čtyřgólového vedení.

V závěru hry se ještě povedlo snížit Milanu Ostřanskému. Na víc už ale Draci neměli sílu a tak Opava počítá další výhru v řadě.

Pavel Hulva (HK Opava): Myslím, že Šumperk předvedl, že je útočné mužstvo. Jejich vstřelených 110 branek není náhoda, mají výborný útok. Pečlivě jsme se na ně připravili, na ty věci, které hrají, navíc jsme si připravili i ty přesilovky. Podle mého názoru byli z kraje zápasu lepší, než my. Do té 10. minuty, potom jsme to trochu srovnali, dali jsme gól na 1:0, 2:0. Druhá třetina nám vyšla hezky, dali jsme dvě branky z přesilovek a tu poslední třetinu jsme pohlídali a vyhráli zaslouženě. To, že jsme dali čtyři branky z přesilovek je parádní.