Skvěle rozjetý duel se změnil v nervozní podívanou se smutným koncem

Redakce, pondělí 3.2.2014
Raketový nástup předvedli šumperští hokejisté do utkání s pátým týmem tabulky, a dlouho se zdálo, že domácí si s takřka jistým účastníkem play-off poradí. Již v páté minutě totiž vedli svěřenci Radka Kučery 2:0 a i nadále diktovali tempo hry, jenže další góly nepřidali a postupem času se naopak přizpůsobili hře soupeře. Litoměřice pak svým silovým pojetím získavaly půdu pod nohami a nakonec dokázali dotáhnout utkání do prodloužení. V něm pak musel po přísném verdiktu rozhodčího na trestnou Martin Dudáš a severočeský celek trefou Bahenského definitivně vybojoval postup do vyřazovací části letošní sezóny.
47.kolo pondělí 3.2.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
2:3p
(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Semorád (Holík, Plášek), 5. Moskal (Sedlák, Dudáš) - 31. Žovinec (Bahenský, Budínský), 54. Bahenský (Hašek, Z. Doležal), 64. Bahenský (Šulc, Čermák). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Haas (SUM) a Kolář (LTM) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 746. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý - Haas, Plášek, Semorád - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Langr, Cink - Popelka, Půhoný, Červenka.
Přikryl - Kolář, Šulc, Skřivánek, Míka, Živanec, Drábek, Málek - Z. Doležal, Koudelka, Čermák - Chlapík, Hašek, Budínský - T. Doležal, Švagrovský, Bahenský - Škop, Rubeš, Racek.

Po porážce v Kadani vyrukoval Šumperk do boje s Litoměřicemi s uzdraveným Michalem Popelkou na centru čtvrté formace, hosté pak dali v brance přednost zkušenému Petru Přikrylovi.

Ten však zažil velmi zlý začátek zápasu. Nástup šumperského týmu korunoval již v první minutě gólem Jan Semorád, kterému předložil krásnou přihrávku Aleš Holík. Rozjetá šumperská mašina přidala druhý gól v páté minutě, to Patrik Moskal nedal Přikrylovi žádnou šanci.

Draci přitom mohli přidat i další branky, byli jasně lepším týmem a Litoměřice ani zdaleka nepřipomínaly tým, který za pár dnů naskočí do play-off 1. ligy. Jenže Šumperk nedokázal z místy velkého tlaku třetí gól přidat, a tak ve druhé části hry přišel trest. To Žovinec z prakticky první vážnější akce překonal Štůralu. Jenže na obrazu hry se nic nezměnilo, Šumperk byl jasně lepší. Svíral Litoměřice kolem branky, jenže puk za záda Přikryla, který chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí, nedostal.

Tlak draků pak neutlumila ani šarvátka Marka Haase s Jakubem Kolářem, o hlavu větším bekem Litoměřic, po které museli oba borci do kabin. Do sirény ale i přes další tlak domácí gól nepřidali.

Ve třetí třetině pak utkání sklouzlo k přehlídce nervozních osobních soubojů, z čehož měli prospěch hosté. Jejich šance však kryl jistý Štůrala. Přesto se Litoměřice dočkaly, v 54. minutě sehrály zajímavou kombinaci, kterou zakončoval Bahenský přesnou ránou. Šumperk mohl kontrovat v přesilovce, která se natáhla takřka do čtyřminutové délky. Jenže soupeř dalšímu obrovskému tlaku odolal.

Největší příležitost pak měl Žálčík, který byl v úniku podtržen a minutu a čtvrt před koncem základní hrací doby mohl exlitoměřický hráč a šumperský odchovanec rozhodnout. Klička na bekhend mu však gólovou radost nepřinesla a zápas tak rozhodlo prodloužení.

V něm nejprve draci nevyužili obrovskou šanci, kdy Tesařík poslal do brejku dva své spoluhráče, puk však jen těsně minul branku. Poté měli přesilovku hosté, a v ní udeřili. Bahenský dokázal za Štůralova záda dostat kotouč ze stoprocentní střelecké pozice a ukončil tak celé utkání.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dnešní ze začátku dobře rozehraný zápas rozhodly dvě veliké chyby, ze kterých jsme okamžitě inkasovali, to určitě všichni viděli. Tohle jsou bohužel věci, které nás nakonec stojí body. Je hodně škoda i nevyužitých přesilových her a také trestného střílení v samotném závěru utkání, koledovali jsme si o to, že získáme míň bodů než soupeř. Bohužel šance na play-off se nám pomalu začaly vytrácet pod rukama. Musíme se ale dívat sami na sebe a jít zápas od zápasu. Může se ještě v dolní skupině týmů stát cokoliv, dnešní prohra by nás měla zdravět naštvat a povzbudit k lepším výsledkům.