Série vítězství končí, Bobrům stačily dva góly

Martin Schwarz, Richard Müller, středa 12.10.2016
Třikrát po sobě slavili šumperští Draci plný zisk bodů do tabulky, ale čtvrtý výherní korálek v řadě na pomyslnou šňůrku nepřidávají. Diváci zápasu mezi Valašským Meziříčím a svěřenci Aleše Flašara pak příliš brankových situací kvitovat nemohli, jedinými přesnými střelci středečního večera na Valašsku se stali domácí Jakub Pořický a v závěru také Tomáš Brunec, který chvíli před koncem poslal kotouč do odkryté svatyně Šumperka. Ač byli modrožlutí několikrát blizoučko vyrovnání, vítězství v základní hrací době má v kapse soupeř, tři body zůstávají po výsledku 2:0 na Bobří hrázi.
9.kolo středa 12.10.2016
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Pořický (Nedbálek), 60. Brunec. Rozhodčí: Netopil – Linhart, Kreprlík. Vyloučení: 6:5 + Sedlák (SUM), 10 minut OT - nesportovní chování. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:22. Diváci: 400.

Plšek – Žabčík, Chroboček, Mikel, Nedbálek, Vydra, Báchor, Štědrý, Pernický – Dvořák, Kývala, Brunec – Pořický, Podešva, Studený – Kubo, Martiník, Baroš – Mar. Varga
Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek - Matějka, Vymazal, Vachutka - Sedláček, Ostřanský, Pavlovský - Cink, Hroch, Fischer - Langr, Brida

Úvodní část utkání se nesla hlavně v duchu přesilových her. Do prvních minut vletěli šumperští Draci o něco lépe, ale pro svou nedisciplinovanost se dostali do oslabení. Početní nevýhodu zvládli hosté s přehledem. Pak už ale bylo více rušno na trestné lavici domácích Bobrů. I ti však zvládli sérii čtyř přesilovek bravurně a dokázali ubránit i oslabení s třemi hráči na ledě. To, že během první periody se více vylučovalo, než střílelo, utvrdil v závěru hostující Janota. Po první třetině se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupili Bobři jako polití živou vodou. Šumperk se takřka nedostával k puku a všechno diktovali domácí hráči v modrém. Jediné, co Bobry trápilo, byly skvělé zákroky gólmana Zavadila. Při vyloučení Janoty v polovině utkání začali tlačit Valaši ještě více, ale marně se snažili protlačit puk do brány. Do oslabení se dostali jednou i domácí, a to využil Šumperk k prvnímu delšímu přesunu před Plškovu bránu. Ani z této početní výhody nic nevzešlo.

Nakonec to ale byli přece jen domácí, kteří zvedali ruce nad hlavu jako první, když v 38. minutě potrestal hákování Cinka parádní trefou Jakub Pořický. V poslední vteřinách třetiny přišel ještě útok Šumperka, který sice skončil brankou, ale už po zaznění sirény. Po druhé půli tak vedli domácí 1:0.

Do závěrečné třetiny nastoupil naopak Šumperk s větším odhodláním něco udělat s nepříznivým skóre. Kde však nemohla obrana Valachů, tam byl připravený stoprocentní Plšek. S postupnými vteřinami se tempo hry zostřovalo, ale branky se dočkali fanoušci až opět na závěr. Když už Šumperští pokoušeli štěstí v power-play, odrazil se kotouč po vhazování v útočném pásmu tak nešťastně, že jen těsně neskončil v prázdné brance. Ke ztracenému puku však dostal jako první šumperský odchovanec Tomáš Brunec a nekompromisně potvrdil vítězství domácího mužstva 2:0.

Autor reportáže: Richard Müller