Série bez výhry pokračuje! Draci neuspěli v Berouně

Dominik Mihailescu, sobota 14.1.2012
B E R O U N - Trápící se Draci nedokázali uspět v Berouně, kde prohráli 3:5. Šumperk nastoupil do tohoto zápasu s posilou Jiřím Suchým a také s Lukášem Mičulkou. Draci byli takřka lepším týmem. Ovšem první, kdo vstřelil branku, byli domácí. Jaroslav Nedvěd v 15. minutě rozradostnil domácí fanoušky. Hosté v další třetině vedli už 2:0, ale Drakům se podařilo zásluhou Tomáše Brunce snížit. Ve třetí třetině Šumperk už prohrával dokonce 4:1, ale Draci se snažili ještě srovnat. Nejprve vstřelil branku Tomáš Sedlák a poté v power - play Aleš Holík. Domácí však vstřelili puk do prázdné klece a bylo po nadějích. Draci bohužel touto prohrou spadli až na 12. místo.
39.kolo sobota 14.1.2012
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(1:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky:15. Nedvěd (Žejdl, Klhůfek), 31. Palaščák (Stromko), 41. Doležal (Žejdl, Klhůfek), 50. Kupec (Švagrovský), 60. Švagrovský (Kupec, Soldán) - 32. Brunec (Červenka), 54. Sedlák (Suchý, Hulva), 60. Holík (Hulva). Rozhodčí:Wágner - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: .
Slipčenko (Kareš 37. - 38.) - Špelda, Barák, Jebavý, Jonáš, Veselý, Nedvěd - Malý, Palaščák, Besser, Švagrovský, Kupec, Stromko, Hašek, Vlček, Doležal, Hertl, Poletín, Soldán, Žejdl, Klhůfek
Štůrala - Suchý, Geweise, Holík, Ondráček, Novotný, Sedlák, Tesařík, Navrátil - Brunec, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka, Hlinka

Beroun vstoupil do utkání velice aktivně, když hned po devatenácti sekundách Štůrala musel zasahovat proti střele Martina Kupce. Draci se dostali ke střele až po dvou minutách, kdy byl neúspěšný Daniel Vrdlovec. Slipčenko měl následně opět plno práce, kdy Jakub Hulva provětral jeho lapačku. Šumperk byl poté velice aktivní a domácí měli problémy bránit jejich pokusy. Například Marek Haas obkroužil branku berounského brankře, naneštěstí však jeho pokus nedokázal dokončit, protože puk skončil na konstrukci branky. Následně pak Draci měli přesilvou hru, po vyloučení Jaroslava Nedvěda. V této přesilovce Šumperk výborně kombinoval, ale domácí brankář Rober Slipčenko držel Beroun od inkasované branky. V této přesiloce měl obrovskou šanci Vladimír Cink, který vystřelil a domácí brankář puk vyrazil na Karla Pláška, který ovšem puk netrefil, tak jak by chtěl. Štůrala se po této přesilovce musel také blýsknout, kdy bekendovou střelu Pavla Kalhůfka vyrazil. Poté přišel první gólový moment, kdy Adam Červenka dostal dvě minuty za vysokou hůl. V této přesilovce Jaroslav Nedvěd vypálil z mezikruží dělovku na kterou nestihl Štůrala reagovat. Šumperk měl pak ještě před koncem třetiny přesilovku, ale výborně chytajícího Slipčenka se jim nepodařilo překonat a tak šli domácí do kabin za vedení 1:0

Do další třetiny nevstoupili Draci šťastně. Hned ze začátku dostal dvě minuty Vladimír Cink a hosté šli do oslabení. Jenže výborný Štůrala pokryl velké šance. Následně se pak Hulva dostal ke kotouči a při samostatném úniku neuspěl proti Slipčenkovy. Šumperk se v tomto oslabení necítil moc oslaben, protože přehrával Beroun. Dále se pak v obrovské šanci ocitl Brunec, který střílel téměř do prázdné klece, jenže Slipčenko působil jako kamenná hradba. Poté se Draci dostali opět do oslabení, když Vrána dostal dvě minuty za napadení. Draci jí naštěstí ubránili. Jenže pak přišel opět černější moment. David Palaščák dokázal využít zmatku před bránou a dostal kotouč do sítě. Medvědi se ale neradovali dlouho. Adam Červenka našel volného Brunce a ten dostal kotouč do sítě. Draci pak měli přesilvoku, ale ta bohužel nepřinesla ovoce. Hosté, ale zabrali a přehrávali domácí celek. K brance to stále ovšem nevedlo. Ke konci třetiny měl domácí brankář Slipčenko problém s výstrojí, tak se na necelou minutu objevil v brance Daniel Kareš. Ovšem nic to nezměnilo na tom, že Draci po druhé třetině prohrávali 1:2.

Do další třetiny vstoupili Draci velice špatně. Ihned po 16 sekundách vstřelil branku Tomáš Doležal. Stav byl 3:1 pro Medvědy. Následně pak Hašek ujel na Štůralu, avšak přestřelil. Draci po těchto chybách přitlačili a dostali Beroun pod tlak. Ovšem k vážnějšímu úspěchu to nevedlo. Naopak po těchto neúspěších na straně hostů se zvýšila morálka hostům a začali střílet na Štůralu z různých míst. Berounští nakonec z tohoto těžili, když se dokázal prosadit Martin Kupec. Draci poté hráli dvě přesilovku po sobě, ale obě skončili podobně. Medvědi totiž skvěle drželi střední pásmo. Po skončení přesilovky jel Kalhůfek sám na Štůralu a byl hákován Holíkem. Štůrala však chytl střelu Pavla Kalhůvka. V tomto případě by se dalo použít rčení nedáš dostaneš. Nová posila Draků Jiří Suchý našel Tomáše Sedláka, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a snižil na 2:4 z pohledu Šumperka. Draci následně ožili. Gólovku měl na hokejce Michal Hlinka, ale puk mu přeskočil hůl, když mohl střílet do prázdné klece. Draci k zázračnému vyrovnání měli možnost přesilové hry, ale ta byla opět neúspěšná. V závěru 3. třetiny to zkusil Šumperk bez Štůraly. Aleš Holík zdramatizoval utkání, když snížil v šesti hráčích na 3:4. Beroun ovšem nechtěl připustit vyrovnání a tak se David Švagrovský ze středního pásma trefil do prázdné brány. Šumperk tedy ani v Berouně nezískal bod a klesá až na 12. příčku v tabulce první ligy.