ŠUMPERK MÁ NOVODOBÉ HRDINY

Jaroslav Svoboda, Michaela Ficnarová, čtvrtek 29.3.2007
H o d o n í n - JE DOBOJOVÁNO! ŠUMPERK SE VRACÍ DO PRVNÍ LIGY. Draci dokázali v Hodoníně ve třetí třetině čtvrtého utkání finálové série doslova smést Drtiče z ledu a po zásluze vybojovat postup do první ligy. Radim Antonovič trefil ve 49. minutě postup, který stvrdil Šumperk dalšími dvěma góly. Ihned po utkání se na led vrhla opět početná skupina šumperských příznivců, kteří se stejně jako fanoušci Hodonína postarali o fantastickou atmosféru celého finále. ŠUMPERKU, SLAV! JSME V PRVNÍ LIZE!
FI4 čtvrtek 29.3.2007
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 27. Špelda (Karlíček) - 13. Martinka (Holík), 49. Antonovič (Kališ), 53. Stejskal (I. Kratěna), 54. Antonovič. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Je 21.33. Dva autobusy plné šumperských fanoušků právě míří z Hodonína a vezou si definitivní skalp ze soupeřova ledu v podobě prvoligové jistoty pro příští sezónu. Do nočního ticha se ozývá jednotný pokřik: "Prvoligoví, prvoligoví, my jsme stejně prvoligoví!!!"

Zatímco úvodní dva duely v Šumperku vyzněly poměrně jednoznačně ve prospěch Draků, situace se stějně jako včera přiostřila v Teza aréně v Hodoníně, kde hnalo Drtiče kupředu opět přes 3000 fanoušků. Od samého úvodu byly oba týmy vyrovnanými soupeři. Již ve 4. minutě ujel domácím Drtičům při vlastním oslabení Martin Stejskal, avšak jeho střela pouze rozezvučela tyč Kubešovy brány. Byl to právě Stejskal, který o 2 minuty později minul kotouč před bránou hostů. Na obou stranách se hrál vyrovnaný hokej, avšak první branku se podařilo vstřelit Drakům, kdy v čase 12:19 propálil Kubeše Ladislav Martinka za asistence Aleše Holíka a jásot šumperských fanoušků neměl konce.

Do druhé třetiny vstoupili Draci s jednogólovým vedením. Ve 23. minutě zahrozili Ohnutek a Martinka. Na druhé straně se Šurkova střela odrazila od Holíka mimo. V čase 25:47 byl vyloučen za nafilmovaný pád Ladislav Martinka a 68 vteřin před vypršením jeho trestu zdvihl ze sedadel tři tisíce diváků vyrovnávací gól Lukáše Špeldy. Ve druhé třetině měly oba týmy na holích ještě několik vyložených šancí, které však výborně chytající brankáři za svá záda nepustili. Obě mužstva tedy odcházela po druhé třetině do kabin za stavu 1:1.

Úvod 3. třetiny byl ve znamení dvou přesilovek Šumperka, avšak ani jednu se Drakům nepodařilo využít. O necelé 4 minuty později se v čase 48:17 prosadil Radim Antonovič a za obrovké radosti dračího kotle opět převážil vedení na stranu Šumperka. Jako opařená byla hodonínská TEZA po gólu Martina Stejskala na 1:3 a v čase 53:22 po samostatné akci Radima Antonoviče utichla s halou i jakákoliv nadějě na zdramatizování série. Draci s přehledem dohráli zbytek utkání, dostali ještě šanci na zvýšení skóre v podobě přesilovky 5 na 3, avšak stav zůstal nezměněn.

Po skončení utkání naskákali na ledovou plochu šumperští fanoušci a společně s Draky slavili obrovský úspěch a po 6 letech návrat do první ligy. Nezbývá nám, než popřát Drakům do příští sezóny hodně štěstí a ... HOŠI DĚKUJEM!!!