Rytíři znovu sťali draky, tentokrát doma vyhráli 6:2

Jaroslav Svoboda, pondělí 28.12.2015
Ani třetí letošní vzájemný zápas mezi Kladnem a Šumperkem nepřinesl drakům bodový zisk. Středočeský favorit doma na kladenském, mnoha stovkami extraligových zápasů obehraném kluzišti uspěl v poměru 6:2. Drakům na bodový zisk nestačily ani trefy Tomáše Fořta a Aleše Staňka. Šumperk tak nezkrátil manko na Benátky nad Jizerou, na druhou stranu po zaváhání Mostu v Třebíči zůstává odstup na poslední místo v soutěži stále pětibodový.
35.kolo pondělí 28.12.2015
Rytíři Kladno - DRACI PARS ŠUMPERK
6:2
(1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Machač (Strnad), 23. Bílek (Stach, Rudovský), 40. Rudovský (Bílek, Stach), 41. Bílek (Stach, Ptáček), 46. Lukáč (Strnad, Čurda), 56. Redlich (Repe, Horna) - 33. Fořt (Sedlák, Půhoný), 54. Staněk (Půhoný, Drtil). Rozhodčí: Grech - Šmika, Špringl ml. Vyloučení: 9:13, navíc Holík (SUM) 10 minut os. trest a trest do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3178. Střely na branku: 39:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Mensator - Repe, Nash, Gutwald, Růžička, Zajíc, Ptáček, Kehar - Machač, Skuhravý, Rudovský - Dvořáček, Stach, Bílek - Horna, Pitule, Redlich - Čurda, Lukáč, Strnad.
Svoboda - Prokop, Holík, Puzič, Drtil, Gewiese, Sedlák, Bažant - Milfait, Vrdlovec, Fořt - Staněk, Půhoný, Jurík - Haas, Plášek, Brunec - Ostřanský, Šebek, Hroch.

Hodně náročný úkol čekal na šumperské hokejisty, kteří vzhledem k probíhajícímu MS juniorů nemohou v případě potřeby využít služeb tria Sčotka, Tomášek a Voženílek, kteří společně s dvojicí šumperských odchovanců Miklišem a Rašnerem také reprezentují český tým ve Finsku.

Kladno vstoupilo do utkání aktivně a ve třetí minutě musel Svoboda čelit obrovské šanci Horny, ale domácího útočníka vychytal. Draci pak přežili Staňkovo oslabení a v 11. minutě měl šanci Fořt, ale Mensatora nepřekonal. Hned poté musel na trestnou lavici domácí Pitule, jenže přesilovka drakům absolutně nevyšla. Byli to dokonce domácí, kdo dal gól. Patrik Machač zakončil nenadálou kombinaci po špatné rozehrávce hostů.

Další gól v první třetině nepadl, diváci si na něj museli počkat do úvodu prostřední dvacetiminutovky. To se prosadil domácí Vítězslav Bílek, který po Stachově přihrávce elegantně zakončil. Ve 25. minutě měl další šanci Skuhravý, trefil ale jen tyč. Minutu na to fantasticky vychytal Bílka šumperský brankář Svoboda, který svůj tým výrazně podržel i během dlouhého oslabení třech proti pěti.

Ve 33. minutě se pak prosadili i hosté. Půhoného bombu tečoval před Mensatorem Tomáš Fořt a draci snížili na rozdíl jediné trefy. Hned poté byl vyloučen Ptáček, ale hosté přesilovku nevyužili, naopak sám kladenský zadák po návratu z trestné lavice unikl sám do brejku, ale Svobodu nepřekonal.

Jeden z možná klíčových momentů zápasu přišel půl minuty před koncem druhé třetiny. Jan Rudovský z pozice před brankou propálil Svobodu a domácí rázem vedli znovu o dvě branky. Na gól do šaten pak navíc Kladno navázalo čtvrtou trefou hned v úvodu třetí třetiny, kdy se prosadil Vítězslav Bílek.

Když ve 46. minutě prováhal střeleckou pozici Staněk, tak Kladno udeřilo popáté. Michal Lukáč první trefou v sezóně zvýšil na 5:1. Kontrovat mohl vzápětí Haas, ale neuspěl. Lépe se dařilo Aleši Staňkovi, který v 54. minutě zůstal zcela volný před Mensatorem a tentokrát již střeleckou pozici neprováhal.

Jakákoliv naděje na zdramatizování zápasu vzala za své o minutu a půl později, kdy se Tomáš Redlich po Repeho přihrávce zakončoval do odkryté branky. Náskok 6:2 pak již domácí nenavýšili a protože ani Šumperk již nedokázal vstřelit Mensatorovi gól, utkání skončilo vysokým kladenským vítězstvím.