Rytíři měli zápas pod kontrolou, draci jejich pevnost nedobyli

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 30.9.2015
Již deváté kolo WSM ligy čekalo na hokejisty Šumperka ve středeční podvečer, v rámci něj se modrožlutí vydali ke druhému venkovnímu klání za sebou. Po povedeném představení na ledě rivala z Přerova vyrazila parta pod vedením Radka Kučery do Kladna. Domácí Rytíři šli hned zkraje mače do trháku a před koncem první třetiny zvýšili náskok dokonce na poměr 2:0. Prostřední třetina, již zbrzdily problémy s ledovou plochou, skončila bez vstřelených gólů. Závěrečnou periodu rozjelo Kladno třetím zásahem do Šindelářovy sítě a modrobílí tedy s klidem hlídali výsledek zápasu. Salith bezchybného Lukáše Mensatora nepřekonal ani jednou a draci tak odjíždí ze středních Čech s nepořízenou a porážkou 3:0.
9.kolo středa 30.9.2015
Rytíři Kladno - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Bílek (Stach), 19. Repe (Stach, Kehar), 43. Pitule (Zajíc, Horna). Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 1450. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald, Zelingr – Pitule, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Dvořáček
Šindelář – Zdráhal, Látal, Sedlák, Gewiese, Bažant, Petira, Prokop, Roupec – Haas, Plášek, Půhoný – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Brunec, Moučka, Šimun – Hroch, Voženílek, Kňazev.

Potřetí v historii se šumperští hokejisté představili na ledě kladenského celku, a ani tentokrát se jim bodovat nepodařilo. Ba co víc, poprvé Šumperk nedal ani branku.

Domácí postavili výkon na bezchybném Mensatorovi a hlavně, na úspěšné koncovce v první polovině utkání. Vítězný gól navíc Rytíři vstřelili hned v úvodu, to nejproduktivnější hráč Kladna v dosavadním průběhu sezóny David Stach stáhl kotouč od hrazení do mezikruží, kde zadovkou přiklepl najíždějícímu Bílkovi, který do odkryté branky otevřel skóre.

O dvě minuty později mohl zvýšit v přesilovce Václav Skuhravý, ale ten na rozdíl od Bílka prázdnou klec minul. V dalším průběhu třetiny přežil Šumperk ještě dvoje oslabení, a když svou přesilovku nevyužil, tak si slovo znovu vzal David Stach. I tentokrát se vtělil do role nahrávače, jeho přihrávka slovinskému reprezentantovi Jurijovi Repemu byla gólová. Repe totiž dorazil kotouč po Šindelářově zákroku. Gólman draků pak vykryl i obrovskou Daleckého šanci, a tak se šlo poprvé do kabin za vedení 2:0 z pohledu Kladna.

Tentokrát to byli draci, kdo lépe vtrhl na led. Jenže Pláškův pokus zablokoval Nash, Zdráhala pak vychytal výtečný Mensator. Další nápor pak zabrzdilo vyloučení, které Šumperk ubránil. Sami Rytíři pak dvakrát přežili vlastní oslabení, v 31. minutě pak Rudovského vychytal Šindelář.

Podruhé do kabin pak museli hráči již ve 36. minutě, kdy hned po Mensatorově bravurním zákroku proti Roupcovi došlo na úpravu ledu okolo brankoviště. A protože se náprava protáhla, rozhodčí poslali týmy do kabin a dali ledařům více času na nápravu situace.

Problémy s ledem se však opakovali znovu, to již bylo po rychlé výměně stran, která následovala po dohrávce 2. třetiny, a bohužel i po třetí trefě Kladna. Lehké nahození Zajíce od modré totiž perfektně tečoval Pitule a Šindelář neměl nejmenší šanci.

Nekvalitní led pak domácí ledaři napravili stylově - hasícím přístrojem. A od té doby se podařilo drakům hasit i veškeré požáry před vlastní brankou. A to i přesto, že v oslabení třech proti pěti měl obrovskou tutovku Stach, ale Šindelář ho totálně vychytal. Když už se zdálo, že na druhé straně Mensator nebude mít s udržením čistého konta problém, tak napřáhl v 59. minutě Látal a bývalý zadák Kladna rozezvučel tyč branky Rytířů.

Mensator však nakonec nulu vychytal a draci poprvé letos odešli z ledu bez vstřelené branky. Na první výhru a dokonce body z Kladna tak musí šumperský hokej i nadále čekat.