Roman Meluzín poslal Draky do finále!

Redakce, Jaroslav Svoboda, neděle 18.3.2007
Obrovské drama sledovali diváci v Přerově, kde se tamní Meo utkalo ve čtvrtém semifinálovém utkání se šumperskými Draky. Kvůli zdravotním problémům nenastoupil do utkání Radek Tihlář, kterého ale perfektně zastoupil Peter Betinec, ten je společně s Romanem Meluzínem strůjcem vítězství Šumperka. Domácí sice dvakrát vedli, Draci však pokaždé dokázali náskok soupeře dotáhnout a o osudu utkání rozhodovaly nájezdy. V nich jediný gól vstřelil Meluzín a díky čistému štítu Betince Draci postupují do finále. Tam se utkají s jedním z dvojice Hodonín - Technika, kde je stav série vyrovnaný 2:2 a o druhém postupujícím se tak rozhodne v úterý.
SF4 neděle 18.3.2007
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1:13 Martinák (Hruška, Tůma), 45:07 Tůma (Martinák, Janečka) - 41:47 Ohnutek (Stejskal), 53:28 Antonovič (Bařica), rozhodující sam. nájezd Meluzín. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:9, navíc Sabela (PRE) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2000. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Láníček - Pala, Halouska, Rajnoha, Hruška, Štěpán, Raška, Kubala - Sabela, Piluša, Martinák, Janečka, Tůma, Kolář, Rusek, Žibrita, Hanák, Klimovič, Dušek, Kupec
Betinec - Loužek, Holík, Osina, Kališ, Stráňovský, Hajas, Ondráček, Kukol - Novosad, Kučera, Martinka, Dostál, Ohnutek, Stejskal, Antonovič, Meluzín, Bařica, Čížek, Jurča, Schön

Nervy drásající podívanou s dobrým koncem pro šumperské Draky nabídlo čtvrté semifinále play-off v Přerově. Šumperk musel dvakrát likvidovat gólové manko, nakonec však vyhrál v samostatných nájezdech a postoupil do finále druhé ligy skupiny východ.

Drakům ovšem vůbec nevyšel úvod zápasu. Hned ve druhé minutě se střelecky prosadil Tomáš Martinák, který překonal Petera Betince. Oproti sobotnímu utkání se tentokrát hrál poměrně vyrovnaný hokej a v šesté minutě se mohl dokonce Šumperk radovat i z vyrovnání. Hlavní rozhodčí ovšem neuznal branku z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Úporná snaha obou mužstev dostat se do šance troskotala na obou obranách, pokud se však Draci nebo Meo ke střele přece jen dostali, tak kotouč skončil na chráničích brankáře. Větší šanci si do konce úvodní třetiny vypracoval jen domácí Janečka, který v úniku Betince nepřekonal, a Oldřich Kališ, jehož rána od modré v přesilovce polekala vynikajícího Láníčka.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se mohl prosadit Šumperk, ale šance Antonoviče srovnání stavu nepřinesla. Pak měli nějakou chvíli otěže utkání ve svých rukou domácí, nejprve Martinák neskóroval, pak dokonce v sedmé minutě třetiny nastřelil Janečka i tyč branky. Postupem času se však více ke slovu dostávali hosté a ti začínali být nebezpečnější ve vyrovnaném utkání. Jeden z nejhezčích okamžiků celé série předvedl ve 31. minutě Jiří Osina, který převzal kotouč na obranné modré čáře, projel za vlastní brankou, následně prosvištěl celým kluzištěm až před Láníčka, který však vyrážečkou zlikvidoval jeho šanci. Nápor Draků postupem času rostl a Láníček měl stále více a více práce, srovnání však stále nepřicházelo.

Až na začátku třetí třetiny Draci udeřili. Nahozený kotouč před branku se otřel o brusli Davida Ohnutka a od tyče se dostal do branky Michala Láníčka. Draci se však z vyrovnání radovali sotva čtyři minuty. Domácí se opět vrhli do útoku, nejprve pálil agilní Martinák, o chvíli později se však prosadil Tomáš Tůma. Následující minuty se pak nesly ve scénáři dobývání přerovské tvrze, přičemž velkým dílem k úspěchu pomohla i přesilovka 5 na 3. Vteřinu před jejím konce našel Bařica Radima Antonoviče a ten srovnal! To chybělo do konce třetí třetiny 6 a půl minuty a obě mužstva se pak hlavně snažila neudělat chybu v obraně. Na konci třetiny pak dostali výhodu přesilovky domácí, když hlavní rozhodčí vyloučil přísně Martinku. Jenže početní výhodu si Přerov musel již přenést i do prodloužení.

V něm pak Meo hrálo ještě další dvě přesilovky, ani jednou se však k vážnějším šancím domácí tým nedostal. Nejzajímavějším okamžikem byl závar před Betincem, když kotouč zůstal osamoceně ležet v brankovišti, Loužek jej však včas odehrál do bezpečí a tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se stali hrdiny hned dva šumperští hokejisté. Peter Betinec nepustil kotouč za svá záda, Roman Meluzín pak splnil svou střeleckou normu ze série a hned v první sérii rozhodl utkání. Draci se tak mohou těšit na finále, které odstartuje již tento týden v sobotu 24. března na šumperském zimním stadiónu.