První vyhrání z kapsy vyhání, Šumperk podlehl Benátkám

Dominik Mihailescu, Tomáš Nejedlo, pondělí 8.9.2014
Šumperští hokejisté v úvodním kole 1. ligy podlehli Benátkám nad Jizerou výsledkem 1:4. Draci ve středních Čechách prohrávali již po 14. minutách 0:2. Ovšem o dvě minuty později se povedlo snížit MICHALOVI VELECKÉMU, bohužel vstřelil také jediný gól Šumperka v tomto zápase. Na 1:3 dokázal za středočechy zvýšit Krejčík a poslední branku zápasu dal Vít Jonák. Draci měli plno šancí, ale fantasticky chytajícího Lukáše se jím povedlo překonat pouze jednou. Šumperk si bude moct napravit reputaci již ve středu a to na domácím ledě proti Ústí nad Labem.
1.kolo pondělí 8.9.2014
HC Benátky nad Jizerou - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Jonák (Ulrych, Vařecha), 14. Dlouhý (Jandejsek), 32. Krejčík (Kolmann, Špaček), 55. Jonák (Skalický, Mikyska) – 16. Velecký (Vrdlovec). Rozhodčí: Škrobák – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Kajínek trest ve hře (ZHK). Využití: 1:0. Diváci: 220. Střely na branku: 48:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Lukáš – Říha, Kajínek, Šimek, Kolmann, Jandejsek, Ulrych, Pabiška – Krejčík, Skořepa, Špaček – Maďar, Miškovský, Vařecha – Dlouhý, Mikyska, Bittner – Jonák, Skalický.
Koutský – Sedlák, Gewiese, Holík, Drtil, Novotný, Slavík, Beneš – Berger, Moskal, Staněk – Žálčík, Plášek, Haas – Velecký, Vrdlovec, Vávra – Kužílek, Vachutka, Brunec.

Úvod utkání příliš vzruchu nepřinesl. Za zmínku stojí šance Bittnera, který se snažil využít závaru před Koutského brankou, ale puk do sítě nedostal. Hrál se vyrovnaný hokej, oba gólmani byli v zápřahu a v 9. minutě udeřili poprvé Benátečtí. Ulrychovu střelu od modré čáry před Koutským lehce tečoval Vít Jonák, puk změnil směr, cinkl o tyčku a červené světlo svítilo - 1:0. Po vstřelené brance nejprve domácí hokejisty malinko přibrzdilo vyloučení a následné oslabení, ale po jeho úspěšném ubránění podruhé udeřili. A gól to byl téměř stejný jako ten první Jonákův. Tentokrát od modré střílel Jandejsek a touš skrz Koutského výstroj usměrnil Adam Dlouhý - 2:0. V benáteckém táboře tak v tu chvíli bylo veselo, jenže Draci se nevzdali.

Snížení měl na své hokejce Vrdlovce, k němuž se odrazila vyražená střela Veleckého. Navrátilec do šumperské sestavy však nesrovnal mířidla a nasměroval svůj pokus těsně vedle. O pár vteřin později už se ale Šumperští radovali ze snížení. Michal Velecký využil chvilkové nepozornosti benátecké obrany, protáhl se až před Lukáše a propasíroval kotouč mezi jeho betony těsně za čáru - 2:1. Komplikace pro domácí tým nastala v 18. minutě, kdy při hře ve čtyřech na obou stranách Kajínek fauloval Vrdlovce a sudí Škrobák nakonec ocenil tento zákrok trestem ve hře pro benáteckého obránce! Benátecké tak čekalo dlouhé oslabení, navíc nejprve ve třech. Lukáš však společně s obránci puk do branky nepustili, a tak nápor Draků rozsekl konec první třetiny.

Také v úvodu druhé části čekaly Benátky perné chvilky, jenže Šumperští byli v početních převahách u Jizery bezzubí. Také domácí poté měli možnost dvojnásobné početní převahu, jenže kromě příležitosti Skalického s ní také nenaložili nikterak valně. Přesto v polovině zápasu potřetí slavili. Lukáš Krejčík chytře usměrnil nahození Petra Kolmanna mezi Koutského betony - 3:1. Krátce poté mohl zvýšit Miškovský, jenže ve svém samostatném úniku trefil jen Koutského rameno. Draci si vážnější příležitost vytvořit nedokázali, naopak v závěru druhé periody ještě zahrozili mladíci Jandejsek s Mikyskou.

Také třetí třetina byla v režii domácích hokejistů, kteří nechtěli připustit žádné komplikace. Šumperk naopak může děkovat skvělému Koutskému v brance, že si od Jizery neodvezl ještě vyšší porážku. Hostující gólman se totiž ve třetí třetině vyznamenal proti nadějným střelám Bittnera i Špačka. V přesilové hře soupeře byl však i Koutský krátký. Další úspěšná teč Benátek znamenala čtvrtý gól. Skalický vybídl ke skórování Víta Jonáka, jenž svým druhým gólem v utkání definitivně rozhodl zápas - 4:1. Konečnou podobu výsledku mohl ještě dát Adam Dlouhý, ale po faulu Gewieseho neproměnil trestné střílení. Mrzet ho to ale nemuselo, neboť po závěrečném zvuku sirény oslavil se spoluhráči letošní premiérovou výhru.

Vladimír Čermák (Benátky nad Jizerou): Šumperk byl dobrý soupeř, který má ve svém středu zkušené hráče. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, byli jsme však úspěšnější v koncovce. Ve třetí třetině už jsme měli hru pod kontrolou. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli.

Radek Kučera (Šumperk): Vstup do zápasu jsme měli lepší, bohužel jsme ale nevstřelili branku. Dostali jsme dva góly z tečovaných střel. Brzy jsme se ale zvedli a snížili. Opět jsme ale dostali smolný třetí gól. Ve třetí třetině jsme tlačili, byli jsme však bezzubí. Čtvrtá inkasovaná branka nás poslala ještě více dolů.