Přestřelku kola ovládli Draci, kteří tak opustili poslední místo tabulky

Jaroslav Svoboda, , středa 28.10.2009
Š u m p e r k - Draci navázali na vítězství s Olomoucí a opět na svém ledě uspěli. V divoké přestřelce nakonec Šumperk přehrál Chrudim 6:4, když dvěma góly a jednou asistencí se zaskvěl JIŘÍ HAŠEK. Velkou měrou se však na výhře svého mužstva podílel i brankář Alexandr Hylák, který pochytal 40 střel soupeře. Šumperk přitom vedl v utkání již 4:1, dopustil však komplikaci zápasu. Hosté dvěma rychlými góly snížili na rozdíl jediné branky, na víc jim však síly nestačily. Po svém vítězství se tak Šumperk odpoutal z posledního místa a momentálně ztrácí dokonce na 10. místo jen tři body.
15.kolo středa 28.10.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Chrudim
6:4
(1:1, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 02:28 Antonovič (Vosátko, Hašek), 24:40 Hašek (Vosátko, Ondráček), 25:37 Meluzín (Chatrnúch, Z. Sedlák), 26:29 Hašek (Noga, Zukal), 30:45 Hulva (Z. Sedlák), 42:33 Pekr (Z. Sedlák) - 13:17 Buchtele (Radil), 27:56 Král (M. Šeda), 29:11 Klejna (Rákos, Blažek), 44:20 Procházka. Rozhodčí: Lacina - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1370. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4.
Hylák - Vosátko, Ondráček, T. Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal - Brynecký, Hašek, Antonovič - Z. Sedlák, Hulva, Pekr – Meluzín, Podešva, Hrňa – Noga, Orsava
Koutský (27. Landsman) – P. Mocek, Toužimský, Evan, D. Mocek, Malinský, Vágner, M. Šeda, Charousek - Klejna, Blažek, Rákos – Semorád, Žák, Král – Buchtele, T. Martinec, Radil – S. Procházka, J. Šeda, Bělohlávek.

Hned v úvodu utkání měli první šanci zápasu hosté, ale Buchteleho trefa mířila pouze do náruče Alexandra Hyláka. Tlak hostů pak otupilo vyloučení Rákose a Šumperk dokázal první přesilovku zápasu využít. Od modré pálil Vosátko, jeho střelu tečoval Antonovič a Koutský mohl lovit poprvé kotouč ze své branky. Jenže Hašek následně dostal nepochopitelný osobní trest na deset minut a toto vyloučení vykolejilo šumperský tým. Hosté dohráli zbytek třetiny v tlaku, měli více příležitostí a dokázali po zásluze také srovnat. Třikrát se osamocený kolem branky potuloval Jan Buchtele a potřetí už sám proti Hylákovi uspěl. Po ukázkové příhře od Radila by snad neskórovat znamenalo rozsudek navrácení výstroje a ukončení kariéry. Do konce třetiny pak ani jedno mužstvo nevyprodukovalo gólovou šanci a i přesto, že byli hosté aktivnější, se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala obdobně jako ta první, tentokrát však dokázali Draci skórovat z takřka každé příležitosti. Ve 25. minutě dorážel Vosátkovu střelu Jiří Hašek a domácí tým začal svou přehlídku branek. Chatrnúchova bomba mířící na Koutského minutu po Haškově trefě byla opět pouze vyražena brankářem a tentokrát Roman Meluzín rozjásal domácí ochozy. A netrvalo to ani další minutu hry, když Šumperk přidal čtvrtý gól. Sprchu střel ukončil přesnou trefou Jiří Hašek a za stavu 4:1 bylo na zimním stadionu opravdu veselo. Nic naplat, hosté zbraně nesložili a Chrudim se znovu vrhla do útoku a stačila bleskově snížit. To už stál v brance hostů Landsmann, když nahození Michala Šedy dorazil do branky Lukáš Král. A nadějný náskok domácích se rozplynul o pár desítek vteřin později. Klejna se štěstím překonal Hyláka a rozdíl skóre byl opět jednobrankový. Přesto se Draci znovu dočkali, bomba Zdeňka Sedláka propadla Landsmannovi výstrojí a pro Jakuba Hulvu nebylo problém dostat kotouč do naprosto odkryté branky. Euforii v hale otupilo dvojnásobné oslabení domácích, ale Šumperk jej přežil. Hosté otřeseni pátým gólem nedokázali opět snížit a tak třetina končila za vedení domácích v poměru 5:3.

A i do poslední části hry vstoupili domácí aktivně a co hlavně, i brankově. Bombu Zdeňka Sedláka vyrazil Landsmann pouze k levé tyči, u které číhal štírek Pekr. A právě šumperský odchovanec Matěj Pekr přidal šestý gól domácích. Nadšení publika však netrvalo dlouho, slibné vedení zhatil Stanislav Procházka, který nadvakrát překonal Hyláka. Zbytek třetiny se rýsoval ve stavu drtivého tlaku hostů. Hylák s vypětím všech sil likvidoval jednu šanci za druhou, hosté ale recept na domácí defenzívu nenašli. Naopak Draci při jakékoliv příležitosti vytěsňovali hru co nejdál od své branky. Chrudimští se dokonce odhodlali ke hře bez brankáře, ani ta však ke dramatizaci zápasu nedospěla. Naopak - Hašek byl v brejku faulován a sám postižený se postavil k následnému trestnému střílení, svůj nájezd však v hattrick neproměnil. Nic to však nezměnilo na tom, že Draci zápas v poměru 6:4 ovládli a opustili poslední místo ligové tabulky.

Svatopluk Číhal, Salith Šumperk:"Nezvládli jsme moc první třetinu, Klidně jsme mohli prohrávat, když Chrudim měla spoustu šancí. Pak nám ale skvěle vyšel nástup do 2. třetiny, zbytečně jsme si však situaci zkomplikovali. Střetnutí jsme však odbojovali a nakonec jsme šli vítězství více naproti."
Pavel Rohlík, HC Chrudim:"Utkání se zlomilo v druhé části, tam jsme třikrát inkasovali z dorážek. Ano, vrátili jsme se do zápasu, ale pak jsme zase chybovali. Pokud chceme v důležitých zápasech uspět, tak musíme hrát daleko jednodušeji."