Premiéra se zraněním a prohrou

Jaroslav Svoboda, úterý 31.7.2007
T ř e b í č - Šumperským hokejistům úvodní utkání nové sezóny nevyšlo. Draci sice vedli 2:1 po první třetině zásluhou branek Martina Stejskala a Dušana Bařici, ale z konečné výhry 4:2 se radovali domácí hokejisté. V utkání si navíc přivodil zranění Radek Tihlář, kterého musel po 43. minutách utkání nahradit mezi tyčemi mladý Nimmerrichter. První kanadský bod v dresu Draků získal za asistenci Radovan Sloboda.
přát. úterý 31.7.2007
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6:33 Přibyl (Dibelka, Kaláb), 21:23 Kukla (Oliverius), 22:38 Dolníček (Dibelka, Přibyl), 59:57 Látel (Kubica) - 16:46 Stejskal (Sloboda), 18:40 Bařica (Meluzín). Vyloučení: 8:11, navíc Sláma (TRE) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci:400 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Luňák (31. Míča) - Hrbáček, Kaláb - Sláma Bořek, Sláma Lukáš - Roháčik, Pálka - Bulička, Dvořák - Popela, Přikryl - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Kukla - Látal, Zahradník, Kubica, Burian V., Nahodil, Kurial - Kundela, Bula, Burian J.
Tihlář (43. Nimmerrichter) - Hajas, Kaltenbock, Ondráček, Sloboda, Stráňovský, Šindler, Špelda, Bednárek, Antonovič, Bařica, Čížek, Kratěna, Kučera, Martinka, Meluzín, Novosad, Ohnutek, Stejskal, Schon, Studený, Martiník

Hned v úvodu utkání čelil prvnímu letošnímu ataku Radek Tihlář, ale domácí tým do vedení nepustil. První minuty nové sezóny pak ovlivnila vlna vyloučení, když nejprve hosté měli výhodu dvojnásobné přesilovky, následně pak proti třem útočila i pětice domácích borců. Zatímco Šumperk přesilovku nevyužil, Slávii se to povedlo. Střelu Lubora Dibelky tečoval za záda Tihláře Milan Přibyl. I nadále se hrálo nahoru - dolů, čemuž napomohly i další přesilovky. Jenže branky nepadaly, až v 17. minutě propálil od modré čáry Luňáka rychlík Martin Stejskal a pomohl tak brankou i k premiérovému kanadskému bodu v dresu Draků Radovanu Slobodovi. O dvě minuty později poslal Šumperk dokonce do vedení Dušan Bařica, který dotlačil do sítě vyraženou střelu Romana Meluzína.

Druhá třetina patřila domácím, kterým stačilo necelých 200 vteřin, aby otočili průběh zápasu. Nejprve vyrovnal Kukla, o chvíli později otočil skóre ve prospěch Slávie Dolníček, kterému druhou asistencí v zápase pomohl k brance Lubor Dibelka. Třebíč se postupem času dostala do silného tlaku, ale zvláště výkon Radka Tihláře držel šance Draků na srovnání. Největší šance si vypracovali Kaláb a Sláma, ale ani jeden z domácích hráčů nedokázal Tihláře překonat. Domácí stihli v polovině utkání i vystřídat brankáře, když Luňáka nahradil mladý Míča.

I ve třetí třetině ovládala Třebíč hru na ledě a o šance nebylo nouze. Jenže i nadále stál domácím v cestě skvělý Tihlář. Ten nejprve pokryl několik domácích střel a nakonec skvěle vychytal i Kubicu. Jenže při tomto zákroku se zranil a do branky musel Nimmerrichter. Ten však pokračoval v nastoleném tempu a i on skvělým výkonem držel Šumperk ve hře. Zvláště Nahodil a Kubica nedokázali přelstít mladého šumperského brankáře. S přibývajícími minutami začal hrozit i hostující výběr, první vlaštovku přinesla šance Antonoviče, ale Míča jej vychytal. Draci si v závěru vybrali i oddechový čas a vrhli se do útoku. Jenže kotouč byl dnes proti, aby potřetí doklouzal do domácí branky. V poslední minutě jen ležérně zatancoval na brankové čáře a vrátil se do hry. Do odkryté hostující branky pak definitivní tečku umístil Ondřej Látal.