Předposlední příprava nevyšla, Draci vezou z Havířova vysokou porážku

Jaroslav Svoboda, David Motloch, úterý 4.9.2012
H a v í ř o v - Nepříliš povedené utkání v rámci přípravy odehráli šumperští hokejisté na ledě aktuální mistra druhé hokejové ligy, skupiny Východ - havířovského AZ. Dařilo se hlavně bratrům Danečkovým, když Lukáš Daneček vychytal vítězství 6:2, Jan Daneček pak zasadil Drakům hattrick. K němu neměl daleko ani DANIEL VRDLOVEC, autor jediných dvou branek Draků v utkání. Šumperk nezvládl hlavně první třetinu, kterou prohrál vysoko 0:4. Kouč Radek Kučera tak má před čtvrteční domácí generálkou s Opavou nad čím přemýšlet.
příp. úterý 4.9.2012
HC AZ Havířov 2010 - DRACI PARS ŠUMPERK
6:2
(4:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. J.Daneček (Pavlas, Prokop), 14. Sztefek (Potočný), 18. J.Daneček (Rimmel), 20. Prokop (Pavlas), 40. J.Daneček (Pechanec), 46. Potočný (Rimmel) - 30. Vrdlovec (Haas), 33. Vrdlovec (Červenka). Rozhodčí: Šutara - Vojteček, Fiala. Vyloučení: 4:5, navíc Robert Najdek (HAV) 10 minut osobní trest, Tomáš Pastor (SUM) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
L.Daneček - Rimmel, Krisl, Hegegy, Prokop, Hartmann, Zientek - Pavlas, Najdek, J.Daneček, Stránský, Sztefek, Potočný, Klimša, Říčka, Pechanec, Kopún
Štůrala - Holík, Novotný, Haas, Vrdlovec, Dvořáček, Sedlák, Pastor, Brunec, Ptáčník, Červenka, Vrána, Tesařík, Blinka, Kindl, Stoklasa, Gewiese, Cink, Kolařík, Skoumal

Zápas se obvykle láme v závěru popřípadě v jiné části utkání, ten dnešní však určil vítěze takřka po úvodních dvaceti minutách. Draci ze Šumperka v roli favorita nastoupili do zápasu vlažně a dovolili domácímu Azetu vytvořit širokou škálu šancí. Domácí hned ze začátku ujeli do přečíslení, první střelu zápasu si však připsal Salith při následném protiútoku. Brankář Daneček se musel už ve 2. minutě předvést svým semaforem. Havířov se nechal unést i v přesilovce, propadl na modré čáře, maskovaný muž v brance však opět zaúřadoval.

Od tohoto momentu už vzal otěže zápasu do svých rukou Azet. David Klimša nechal po svém několikanásobném pokusu o zakončení vyniknout brankáře Štůralu. O chvíli později o něj narazil i Jan Daneček. V 9. minutě zavařila hostující obraně dvojice Pechanec-Říčka, na branku si však diváci museli počkat. Blízko k ní měl hostující Cink, trefil však pouze brankáře Danečka, jenž v tu chvíli chytal v dosti nehokejové pozici. Pokud tohle hráči brali jako spálenou šanci, museli si trhat hlavu o minutu později. Dvořáček si v plné rychlosti dovolil vystřelit z první, trefil však fantastický beton přesouvající ho se Danečka.

Šumperské hokejisty od tohoto momentu, jako by někdo vygumoval. Úvodní branka Jana Danečka přišla v 13. minutě poté, to si již zmiňovaný hráč našel mezírku v postoji Štůraly. Šumperk se nadechoval ke srovnání v přesilovce, jenže paradoxně udeřil Havířov. Michal Sztefek využil své rychlosti, dostal se před brankoviště a z takřka totožné situace jako u úvodní branky, udeřili domácí podruhé. Na Havířovských jako by se elán a chuť do hokeje ještě zdvojnásobila. Skórovat mohl Říčka, ale puk nedostal do ideální pozice. V 18. minutě se podruhé v zápase prosadil Jan Daneček. S jeho perfektní kličkou nemohl brankář Draků nic dělat. Zkázu hostů pak dokonal 25 vteřin před koncem první třetiny Petr Prokop poněkud nenápadnou střelou od modré čáry.

Začátek druhé třetiny vypadal podobně, zaváhání hostů mohl potrestat Michal Sztefek. Při naskytnuté přesilovce se však prosadil Salith. Daniel Vrdlovec jen tiše sledoval, jak si puk po jeho střele sráží do vlastní branky brankář Daneček. Bylo jasné, že domácí to až tak lehké mít nebudou. Draci zabrali a začali se více tlačit do branky. Všem hráčům hostů jistě zatrnulo, když se do velké šance dostal Klimša, ten však dnes neměl svůj den a nedokázal seřídit svou mušku podle potřeb.

Šumperk se ale nevzdal a prostřednictvím Daniela Vrdlovce snížil na rozdíl dvou branek. V úniku si zkušený útočník poradil na jedničku, položil si brankáře Havířova a v poklidu zakončil. Menší kaňkou zápasu se pak stala situaci, kdy divák musel snést nepříjemný pohled do tváře Davida Klimšy, ten měl po tvrdém souboji krvavý obličej, naštěstí je, zdá se, v pořádku. V 35. minutě mohl odpor hostů definitivně ztlumit Martin Potočný, kotouč jej však neposlechl tak, jak by si přál. Uklidňující branka domácích však nakonec přišla. Jan Daneček přesně 11 vteřin před sirénou dovršil hattrick při přesné dorážce po střele Pechance.

Třetí třetina už se víceméně dohrávala pouze z povinnosti a i když se Draci snažili s vývojem ještě něco provést, po šesté brance Havířova po dorážce do branky z hole Martina Potočného bylo o vítězi zápasu všem jasno. O rozruch na tribunách se ještě postaral Vrdlovec, na hokejce měl hattrick, jenže beton Danečka byl proti. V dobré pozici neseřídili mušku Najdek s Kopúnem. V 58. minutě byli Draci ještě blízko čestné brance, a i když možná neposedný puk překročil brankovou čáru, stalo se tak po posunutí branky. Více se již nestalo, Havířov tak porazil Šumperk 6:2.

Radek Kučera (trenér Salithu Šumperk): Z dnešního zápasu a našeho výkonu jsem zklamaný. Měli katastrofální vstup, hráči soupeře těžce podcenili a umožnili mu svými chybami v obraně získat čtyřbrankový náskok. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, dali jsme dva góly, ale velká chyba v závěru, kdy jsme dostali gól 13 vteřin před sirénou, to zase zhatila. V poslední třetině jsme se snažili hrát rychlý přechod přes střední pásmo s okamžitou střelbou, ale už to byla taková velká křeč.Havířov hrál výborně, na hráčích bylo vidět srdíčko a vyhrál naprosto zaslouženě.