Povedený začátek, pak radost v prodloužení. Draci vezou z Prostějova dva body

Martin Schwarz, Radim Nemela, středa 7.10.2015
S cílem nápravy mířili hokejisté Šumperka vstříc jedenáctému kolu WSM ligy. Po další domácí prohře, tentokráte s Benátkami nad Jizerou, plánovala parta pod vedením trenéra Radka Kučery taktiku na krajského rivala z Prostějova. Na kluzišti Hanáků začali modrožlutí výborně, po úvodní dvacetiminutovce Salith vedl rozdílem dvou gólů, o což se přičinila dvojice šikulů Jan Zdráhal - Marek Haas. Prostřední dějství ale dirigovali domácí borci, Jestřábi postupně srovnali skóre na 2:2, do závěrečné periody se šlo za nerozhodného výsledku a s velkým očekáváním. V rámci třetí třetiny nejdříve poprvé v zápase odskočili do trháku domácí, Šumperk ovšem brzy reagoval, za stavu 3:3 muselo klání do prodloužení. V něm rozjásal hostující střídačku dvougólový JAN ZDRÁHAL a zajistil bod pro draky navíc.
11.kolo středa 7.10.2015
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4p
(0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Čuřík (Moskal, Mojžíš), 28. Luňák (Dragoun), 42. Šlahař (Čuřík, Husák) – 8. Haas (Plášek, Moučka), 17. Zdráhal (Moučka), 48. Roupec (Haas, Plášek), 63. Zdráhal (Půhoný). Rozhodčí: Šutara – Konvička, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1953. Střely na branku: 49:35. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Horčička – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl, Vokurka – Krejčík, Dragoun, Luňák, Novák, Moskal, Volek, Šlahař, Meidl, Illéš, Kuncek, Kajaba, Čuřík
Šindelář – Bažant, Roupec, Gewiese, Sedlák, Zdráhal, Prokop, Petira – Hroch, Haas, Plášek, Moučka, Milfait, Vrdlovec, Fořt, Brunec, Voženílek, Půhoný, Ostřanský, Šimun, Půlpán.

Začátek utkání byl, stejně jako celá první třetina, ze strany Jestřábů neslavný, do žádné výrazné šance se nedostali a naopak již v osmé minutě udeřili hosté. Marek Haas měl k dispozici dostatek prostoru, aby zamířil přesně pod horní tyč Horčičkovy branky. Zvýšit náskok mohl Šumperští při vyloučení Šlahaře, čehož nevyužili, další puk však v prostějovské síti skončil tak jako tak. V sedmnácté minutě se dostal Jan Zdráhal k dorážce a na světelné tabuli svítil stav 0:2. Ten se mohl po minutě opět měnit, když obraně hostů ujel Patrik Moskal, což byla v osmnácté minutě vůbec první velká možnost Jestřábů, jeho klička se však neujala, takže do kabin šli Hanáci s dvougólovým mankem.

Vstup do druhé části už byl ze strany Prostějova podstatně lepší, po čtyřech minutách měli velkou šanci Volek s Moskalem, ale prováhali ji. O minutu později se však mohla většina z devatenácti set padesáti tří diváků radovat, protože důraz na brankovišti předvedl Martin Novák, který svou dorážkou snížil. Následně měli domácí možnost srovnat v přesilovce, to se jim sice nepovedlo, nicméně na druhou trefu nemuseli čekat dlouho. V osmadvacáté minutě se k dorážce Dragounovy střely dostal Lukáš Luňák a vyrovnal na 2:2. Hra se poté zklidnila trochu paradoxně díky několika vyloučením, ani dvě přesilovky hostů nebo hra čtyři na čtyři totiž větší vzrušení na ledě nepřinesly, jedinou výraznější šancí bylo přečíslení hostů, které ale Horčička zvládl pokrýt, před třetí částí tedy bylo vyrovnáno.

A opět to byli Hanáci, kdo vstoupil do třetiny lépe, Jakub Šlahař protančil obranou Šumperka a kličkou překonal i gólmana Šindeláře. Po minutě a půl mohlo být srovnáno, ale Fořtovo zakončení vychytal Luboš Horčička. Ve čtyřicáté osmé minutě se hosté dostali do tlaku, kterého využil neúspěšný uchazeč o místo v extraligových Pardubicích a bývalý hráč Prostějova David Roupec, který poslal oblouček na Horčičkovu branku, což by byl pro brankáře naprosto jednoduchý zákrok, kdyby neměl perfektně zakrytý výhled. Jedna šance na obou stranách přišla po polovině třetiny, za domácí neuspěl Luňák a za Šumperk Půhoný. Nebezpečně pálili pět minut před koncem Šlahař a Husák, zde se vyznamenal Šindelář. Hanáci měli hned poté výhodu přesilové hry, s touto komfortní možností strhnout vedení na svou stranu však nenaložili nejlépe a ihned po skončení početní převahy mohli inkasovat z hole Haase, který však svůj druhý gól nepřidal, což znamenalo prodloužení za stavu 3:3.

Hned po půlminutě z času navíc fauloval kapitán domácích Pavel Mojžíš, ačkoliv se Hanáci ve třech dlouho drželi, nakonec po chybě Nováka dostal kotouč Jan Zdráhal, který vystřelil bod navíc žlutomodrým.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Ztráta každého bodu vždycky mrzí. Jestli se jedná o derby, či ne, to je mi celkem jedno. Šumperk jsme měli porazit, první třetinu jsme začali celkem slušně, vytvořili jsme si řadu šancí, ale bohužel jsme ji prohráli 0:2. Přitom jsem kluky upozorňoval na jejich rychlé protiútoky, ze kterých umí zakončovat. Nakonec se nám pak podaří utkání otočit na 3:2 a dostaneme gól ze střechy, nebo odkud, zapadnutého za bránou. V rozhodující fázi jsme udělali takovou hrubou chybu a samozřejmě to mrzí.

Radek Kučera (trenér HOKEJ ŠUMPERK 2003): Kromě úvodu první třetiny jsme hráli velice dobře. Bohužel jsme promrhali náskok 2:0, jsme ale rádi za štastný gól na 3:3. Myslím si, že jsme měli více ze hry, soupeř nás sice chvílemi tlačil, ale do nějakých velkých šancí jsme ho nepouštěli.