Po třech prohrách vítězství, Draci uspěli v Kadani

Martin Schwarz, Filip De Bolle, Marcel Holl, sobota 9.11.2013
K a d a ň – Tři zápasy a dost. Tým trenéra Radka Kučery se k dalšímu kolu první hokejové ligy vydal do severočeské Kadaně. Úkol byl zcela jasný – získat tři body a ukončit tak sérii proher, která čítala délku tři zápasy. Na první gól Draka Lukáše Žálčíka během první třetiny ještě dokázal domácí Sportovní klub rychle odpovědět, jenže po následujících dvou trefách PATRIKA MOSKALA bylo daleko více veselo na střídačce modrožlutých. Vedení Salithu 3:1 se přeneslo i do třetí části. Právě v závěrečné periodě se domácím podařilo snížit na 2:3, více už ale nestihli. Šumperk dokázal vybojovat v severních Čechách drahocenné tři body a navázat na tento úspěch se pokusí už v pondělní podvečer doma proti Litoměřicím.
20.kolo sobota 9.11.2013
SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Novák (Hanták), 54. Gajovský (Ton, Charousek) – 6. Žálčík (Moskal, Staněk), 18. Moskal (Staněk, Žálčík), 28. Moskal (Staněk, Pastor) . Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Špůr . Vyloučení: 5:5 + Jíra (KAD), 10 minut OT . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3 .
Řehoř– Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Mazanec, Kopáč, Opalek – Gajovský, Charousek, Ton – Jíra, Kůs, Hromas – Hammerbauer, Lehnert, Hlava – Novák L., Hanták, Chlouba
Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Dudáš, Starý, Tesařík, Gewiese – Haas, Okál, Půhoný – Brunec, Semorád – Staněk, Moskal, Žálčík – Langr, Skoumal, Cink

Do zápasu vstoupili lépe domácí a po 40 vteřinách hry vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Trefný. V 5. minutě Jíra z mezikruží trefil pouze tyč. A staré známé nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Z následného protiútoku ujela dvojce Moskal - Žalčík a druhý jmenovaný otevřel skóre. Dlouho se ale hosté z vedení neradovali. Novák objel branku a nadvakrát procpal puk za Štůralova záda. Ve 12. minutě mohl Žalčík znovu zvrátit skóre ve prospěch svého týmu, ale jeho zakončení do odkryté branky vychytal skvělým zákrokem Řehoř. O dvě minuty později pomohla při Moskalově střele domácímu brankáři horní tyč. Hosté byli i nadále aktivnějším celkem. V 17. minutě pálil Gewiese od modré, ale Řehořova lapačka byla na svém místě. Hostům se přeci jen podařilo skórovat v 18. minutě, když v přesilové hře skončila Moskalova tečovaná střela až za zády domácího brankáře. Pět vteřin před koncem třetiny byl vyloučen Sedlák a domácí tak dostali výhodu přesilové hry hned ze začátku druhé části.

Ovšem přesilová hra se domácím vůbec nepovedla, jediné vážnější ohrožení hostující branky přinesla Tonova střela od modré, se kterou si Štůrala poradil. Ve 23. minutě ujížděl Okál na branku, vylákal Řehoře z klece a zkoušel zakončit do odkryté branky, kde však domácího brankáře zastoupil Mazanec. Hostům se velmi dařili přesilové hry a v další početní výhodě zaznamenali i další branku. Po ukázkové kombinaci zakončil za ležícího Řehoře Moskal. To domácím se příliš přesilové hry nedařili a domácí příznivci to dávali jednoznačně najevo. Ve 32. minutě zkoušel střílet Kůs, ale hostující brankář ukryl puk v lapačce. Na druhé straně Skoumalova střela jen těsně minula domácí branku. Minutu před koncem zkoušel Kůs najít lépe postaveného Jíru, ale hostující obrana včas zažehnala nebezpečí.

Třetí třetina přinesla jednoznačné zlepšení hry ze strany domácích. Pomohla jim také série vyloučení hostí. Ve 43. minutě se Gajovský protáhl mezi dvěma obránci, ale branku těsně minul. O chvíli později pálil Charousek, Staněk však obětavým zákrokem zablokoval střelu. Ve 46. minutě obdržel Jíra desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Hra byla plna nepřesností, přesto se domácím podařilo vstřelit kontaktní branku. V 54. minutě nejdříve spálil obrovskou příležitost Charousek, poté Gajovský trefil prostor nad ramenem hostujícího brankáře a vykřesal jiskru naděje. Na druhé straně dostal po chybě domácí obrany velkou příležitost Žalčík, ale druhou branku si nepřipsal. Minutu před koncem odvolali domácí brankáře a 10 sekund před koncem ujel Gajovský sám na branku, byl však zastaven a i přes protesty domácích nechal rozhodčí hru plynout. Draci si poté výsledek pohlídali a po těsné výhře si vezou domů tři body.

Karel Soudek (SK Kadaň): „Dvě třetiny jsme hráli špatně a poslední třetina už nestačila na to, abychom zápas otočili. Hlavními příčinami naší porážky je to, že soupeř potrestal naše tři zbytečné fauly v útočném pásmu. Díky těmto faulům jsme Šumperku nabídli dvě přesilovky, které dokázal využít a to asi rozhodlo o zápase.“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. První třetinu jsme odehráli velice dobře. Jen je škoda, že jsme po naší brance rychle inkasovali a soupeř vyrovnal na 1:1. Ve druhé třetině jsme měli úspěšné přesilovky, v minulých zápasech se nám v nich tolik nedařilo. Po zbytek zápasu bylo z kluků vidět obrovská bojovnost od prvního do posledního hráče. Kluci perfektně plnili pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Dobře dohrávali osobní souboje. Když jsme byli pod tlakem, tak jsme puky lehce dostali ze třetiny. Takže na to co jsme kluky nachystali, tak dnes splnili vše do puntíku.“