Pardubice vítězně i napotřetí, tentokrát to odnesla Mladá Boleslav

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 3.8.2006
Šumperský led pardubickým hokejistům svědčil. Během dvoutýdenního soustředění zde extraligový výběr odehrál tři přátelská utkání, přičemž ani jednou neodešel z ledu poražen. I když se velmi silný prvoligista z Mladé Boleslavi na soupeře v dnešním utkání vrhnul bez bázně a hany, nakonec musel sklonit před Pardubicemi hlavu a po porážce 5:1 uznat kvality soupeře. Přesto oba celky předvedly velmi dobrou podívanou a diváci se museli hokejem bavit.
přát. čtvrtek 3.8.2006
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav
5:1
(0:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22:27 J. Šeda (Havíř), 33:55 Čaloun (Hlinka, Havíř), 37:15 Snopek (Koma, Ondřej), 41:18 Koukal (J. Šeda, Andrašovský), 53:13 Havíř (Snopek, Andrašovský) - 17:43 Krupka (Koláček, Rozsíval). Rozhodčí: Martin Smeták - Rudolf Hlavatý, Marek Tošenovjan. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1 - 5:1.
Lašák - Vágner, Lesák, Snopek, Koma, Havíř, Nakládal, Čech, M. Šeda - Kolář, Blažek, Starý - Havíra, Hlinka, Ondřej - J. Šeda, Koukal, Andrašovský - Čaloun, Cetkovský, Mrázek
Mařík - Výborný, Drábek, Všetečka, Jindra, Bauer, Majeský, Kolda - Gombár, Fadrný, Jeslínek - Rozsíval, Sýkora, Gengel - Beck, Kadeřábek, Kocák - Kadlec, Koláček, Krupka

Pardubické soustředění končí zítřejším dnem, dnešním vítězstvím ale skončila jejich zápasová náplň dvou strávených týdnů v Šumperku. V pohledném utkání proti Mladé Boleslavi se blýskl obránce David Havíř, který si připsal tři kanadské body. Bojovně hrané utkání nakonec skončilo pro ambiciózní prvoligový celek možná až krutou prohrou. Pardubicím totiž tým vedený Janem Nelibou byl místy minimálně vyrovnaným soupeřem.

To se také potvrdilo v první třetině. Hosté hrající v zeleném ovládli hru a po několika akcích před uzdraveným Lašákem se dočkali až v závěru první části hry. První branku utkání vstřelil odchovanec mladoboleslavského hokeje Martin Krupka a Pardubice tak musely otáčet průběh zápasu.

To splnil extraligový adept na titul již ve druhé třetině. Po jejich třech odehraných minutách překonal Maříka v přesilové hře Jan Šeda a začínalo se od nuly. To seděl na trestné lavici Václav Drábek, který i druhou branku Pardubic sledoval z trestné lavice. Jan Čaloun využil tentokrát přesilovku 4 na 3 a otočil skóre zápasu. Dílo zkázy pečetil ještě do druhé sirény obránce Jan Snopek, který tři minuty před koncem prostřední části hry překonal Maříka potřetí.

Pečlivé plnění svěřených úkolů a mírný tlak Pardubic provázelo i poslední třetinu, kde HC Moeller skóroval ještě dvakrát. Třetí pardubickou přesilovku v utkání využil Petr Koukal. Postupem času tempo "domácích" opadalo a k otěžím se dostávala i Mladá Boleslav, jenže veškeré její šance vykryl za spolupráce s obranou Ján Lašák. A tak udeřilo naposledy na druhé straně. Po dvou zápasových nahrávkách se v čase 53:13 David Havíř dočkal i branky. Do konce utkání se již hrálo ve volnějším tempu, oba týmy si vypracovaly ještě několik šancí, ale diváci již gól neviděli.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Začátek byl z naší strany trochu ospalý. Přijel soupeř, který v 1. lize bude patřit mezi favority, je to zkušenej tým poskládaný velmi dobře. Pak jsme ale začali hrát to co jsme si řekli, kluci plnili příkazy a rozhodli jsme v přesilovkách, ačkoliv jsme je netrénovali. To je další pozitivum. No v závěru jsme již byli jasně lepší."

Jan Neliba, trenér Mladé Boleslavi: "Byl to dobrý zápas, na začátek sezony docela dobrej hokej. Pro nás důležité hrát takové zápasy. Hledáme optimální složení, ve kterém bychom potom měli nastupovat. Tak uvidíme jak se to vykrystalizuje. Dnes rozhodly nejspíš přesilové hry, je to poučná porážka."

Tomáš Sýkora, útočník Mladé Boleslavi: "Je to prohra, ale to v té přípravě nevadí. Bylo to velmi kvalitní, v první třetině jsme dokonce byli trošku lepší. Pak se asi projevily zkušenosti, začali hrát a proměňovali přesilovky."