Olomouc Draky opět neporazila

Daniel Šváb, Petr Matěj, čtvrtek 23.8.2007
Š u m p e r k - Po úterní gólové přestřelce s Technikou do Šumperka zavítal rival z Olomouce. Kohouti přijeli na druhý vzájemný zápas v této přípravé a zároveň také odčinit porážku 3:4 z vlastního ledu. To se jim první dvě třetiny dařilo a Draci už prohrávali 3:0. Draky nastartoval až gól Matěje Pekra. Probudil se také šumperský kotel a Šumperk pak dokázal smazat dvoubrankové manko a dokonce šel i do vedení gólem Petra Obdržálka, který nádherně z úhlu vymetl růžek Sedlářovi branky. Olomouc však stačila v Šumperku uhrát alespoň remízu 5:5.
přát. čtvrtek 23.8.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
5:5
(0:1, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 34:52 Pekr (Stráňovský), 44:02 Fischer (Martinka), 47:53 Martinka (Pekr), 51:43 Obdržálek, 54:43 Martinka (Pekr) - 8:36 Tomajko (Vyrůbalík), 22:09 Tomajko (Brančík), 29:23 Ministr (Kříž), 50:38 Tomajko (Vyrůbalík, Bartoň), 59:09 Žajgla. Rozhodčí: Přikryl - Eremka, Trunčeka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5.
Betinec (Tihlář) - Ondráček, Bednárek, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Šindler, Patsch - Martinka, Antonovič, Bařica - Stejskal, Matějka, Kratěna - Čížek, Kučera, Obdržálek - Pekr, Šula, Fischer
Sedlář (Žigárdy) - Vyrůbalík, Paška, Ministr, Bouz, Brančík, Tomajko, Rak, Ondrůšek, Luňák, Meidl, Kříž, Rajnoha, Janáček, Zbořil, Venkrbec, Koktan, Zapletal, Bartoň, Čuřík, Žajgla.

Z počátku utkání byli hosté lepším týmem, svoji převahu také korunovali vedoucím gólem. V polovině deváté minuty se po nahrávce Vyrůbalíka prosadil Jan Tomajko, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Celá první třetina byla hodně zmatená, diváci viděli pramálo hokejových situací, Olomouc však byla lepším týmem a její vedení bylo zcela zasloužené. Mimo hokejové dění zůstal protest domácích fanoušků, kteří se na první třetinu přesunuli do sektoru hostí, čímž vyjádřili svůj postoj k vyhazovu talentovaného Ondřeje Šuly, který po celou dobu přípravy odváděl sympatické výkony. První dvacetiminutovka se tak hrála za komorní atmosféry. Na druhou třetinu se však domácí příznivci vrátili na své tradiční místo za střídačkou hostí a svými hlasivkami hnali Draky do boje za vyrovnáním.

Draci sice v úvodu druhé části na soupeře vlétli, ale paradoxně to byla právě Mora, kdo vsítil branku. V čase 22:09 prostřelil Betince střelou mezi nohy opět Jan Tomajko. Od tohoto momentu existovalo na ledě pouze jedno mužstvo, Olomouc byla lepší. Tlak hostí se pokusil koncem 28. minuty utnout Stejskal, leč jeho pokus skončil na tyči hostující svatyně. A tak to byla opět Olomouc, kdo znovu skóroval. Tentokrát se v polovině utkání prosadil Milan Ministr a s Draky to nevypadalo dobře. Šumperské borce vrátily do hry místní odchovanci. Pět minut před koncem druhé třetiny perfektně střelu Stráňovského tečoval Pekr, který svým prvním gólem v mužském A týmu snížil na 1:3. Za toho stavu se také odcházelo do kabin.

Třetí třetina poté začala tlakem Draků. Ten sice otupilo vyloučení Ondráčka, ale vzápětí po jeho návratu slavili domácí další gól. To se ve 45. minutě prosadil Radek Fischer, další z líhně šumperských mládežnických trenérů. Za další tři minuty již bylo vyrovnáno. Přihrávku od Matěje Pekra zužitkoval Martinka a utkání začínalo znovu od nuly. Tlak Draků vrcholil přesilovkou, ovšem hned po uplynutí dvouminutové výhody šli do vedení opět hosté. Za minutu však již bylo srovnáno. Po individuální akci a nádherné střele pod víko rozjásal šumperské ochozy Petr Obdržálek. Navíc přesně minutu po gólu Obdržálka, v čase 52:43 šli domácí po souhře Martinky a Pekra poprvé do vedení! Draci se však druhého vítězství nad Olomoucí nedočkali. 51 sekund před závěrečnou sirénou vyrovnal Petr Žajgla, který tak upravil skóre utkání na konečných 5:5.