Obránci zařídili vydřené vítězství nad nepříjemným Berounem

Jaroslav Svoboda, sobota 22.9.2012
Š u m p e r k - Po neúspěchu v Písku museli Šumperští pomýšlet na bodový zisk na své horké půdě. Pomoci k tomu měli uzdravení Brunec s Novotným, prvně jmenovaný však stačil adresovat pouze gólovou nahrávku na trefu Pastora, pak jej kvůli zranění nahradil v druhé formaci Stoklasa. Cestu za vítězstvím tentokrát lemovaly rány beků. V první třetině si své první branky v dresu Draků připsali Tomáš PASTOR a Patrik VRÁNA, třetí gól pak přinesla rána Tomáše SEDLÁKA chvíli před koncem druhé třetiny. V poslední dvacetiminutovce však vyrovnání ze strany hostů ještě několikrát povážlivě viselo ve vzduchu.
4.kolo sobota 22.9.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Pastor (Brunec), 13. Vrána (Červenka, Kindl), 40. Sedlák (Hlinka, Hulva), 60. Hulva - 25. Doležal (Padělek), 30. Padělek (Vostřák, Nedvěd). Rozhodčí: A. Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1346. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Štůrala - Holík, Gewiese, Sedlák, Pastor, Suchý, Vrána, Novotný - Staněk, Vrdlovec, Plášek - Brunec (15. Stoklasa), Hulva, Hlinka - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Blinka
Kůdela - Jebavý, Hertl, Nedvěd, Ruprecht, Šulc, Vítek, Malý - Bárta, Doležal, Hošťálek, Karpov, Klhůfek, Meidl, Milfait, Padělek, Palaščák, Trojan, Videlka, Vostřák, Kubeš.

Hosté vyrukovali do utkání s dosavadní dvojkou mezi tyčemi Hynkem Kůdelou, kouč Draků Radek Kučera se již mohl spolehnout na služby uzdravených Brunce s Novotným, domácím tak chyběl pouze Tesařík.

V úvodních vteřinách čtvrtého kola byl k vidění hokej založený na opatrném vyčkávání obou celků. Šumperk se dočkal v polovině deváté minuty, kdy úspěch slavilo napadání na útočné modré. Hosté přišli o kotouč, který vrátil na modrou Brunec. Bomba Tomáše Pastora pak možná trochu zaskočila Kůdelu a skončila v síti. Pro Brunce však zápas záhy skončil, od patnácté minuty jej nahradil Stoklasa a Brunec se pak již neobjevil ani na střídačce.

Draci následně začali přebírat iniciativu, z čehož pramenily spíše náznaky šancí. Až ve třinácté minutě se skóre znovu měnilo, a to po zásluze ve prospěch Draků. Po Kindlově vyhraném buly se přes Červenku dostal kotouč až k Patriku Vránovi, který propálil Kůdelu. Šumperk po druhém gólu působil jistě a hlavně aktivně, i nadále napadal a Medvědi si s aktivním pressingem místy vůbec nevěděli rady. A právě v těchto momentech to byl Hynek Kůdela, kdo skvělými zákroky držel ve hře.

Na začátku druhé třetiny měli více kotouč na holi domácí, byl to však Radek Meidl, kdo jako první rázně zahrozil. Štůrala si s pokusem prostějovského odchovance poradil. Na druhé straně Cink netrefil v dobré pozici branku. Obrovskou šanci měl ještě superstřelec Holík, který dostal krásnou přihrávku na druhé křídlo. Jenže kapitánovi Draků kotouč na čepel nesedl, poskakující puk pak skončil na chráničích Kůdely. Tím na delší dobu tlak Draků skončil, čemuž napomohl první gól hostů v zápase. Doležalova rána z mezikruží propadla Štůralovou výstrojí a hosté ožili.

Dvougólové vedení mohl sice Drakům vrátit aktivní Kindl, v koncovce však selhal. Divoké momenty na obou stranách přinesla 27. minuta, kdy nejprve Vrdlovcův elitní útok Draků zahrozil Berounu, Holík pak ve finále tlačící se do brankoviště těsně bráněn minul, na druhé straně Karpov málem trestal Staňkovo zaváhání, když exznojemskému útočníkovi sjel kotouč z hole. V polovině utkání měli hosté možnost přesilovky čtyř proti třem a Aleš Padělek přesnou ránou z pravého kruhu trefil šibenici.

Znovu do vedení mohl Draky poslat po krásné přihrávce od Hulvy Stoklasa, ale těsně minul. Přesto se Draci ještě před sirénou dočkali. Tomáš Sedlák navázal na rány Pastora a Vrány, potřetí se tak trefil šumperský zadák, a opět ránou od modré čáry. Tentokrát ale v přesilové hře, vše necelou minutu před sirénou.

Úvod třetí části hry začali domácí v oslabení, ale znovu se ukázalo, že Šumperk je paradoxně častěji nebezpečnější v oslabení než v přesilovkách. Při vyloučení Novotného hrozili Vrdlovec i Haas, ale Kůdela držel jednobrankový rozdíl. Srovnat zkoušel zajímavým způsobem Vostřák, který zpoza branky střílel o Štůralovy záda. Puk však v síti neskončil. Nic to neměnilo na rostoucím tlaku hostů. Milfait měl na hokejce opětovné vyrovnání skóre, ale Štůrala čaroval.

Hostům vlilo do žil energii i vyloučení Hlinky, Beroun v přesilovce několikrát zahrozil, ale Šumperk se ubránil i se štěstím, ale hlavně díky jistému Štůralovi, v případě nutnosti mu navíc pomohli bránící hráči. Hned po vyrovnání počtu hráčů na ledě měli naopak domácí na hokejkách čtvrtý gól, když Hlinka i Haas zkoušeli během deseti vteřin tu samou fintu na Kůdelu. Oba během zajíždění za branku náhle vybruslili k tyči a snažili se zasunout puk za čáru, Kůdela se ale nachytat nenechal.

S blížícím se koncem chtěli samozřejmě domácí držet co nejvíce hru od Štůralovy branky, což se jim také dlouho dařilo. A díky aktivnímu napadání se dočkali také přesilovky. Netakticky u hrazení minutu a půl před koncem třetiny fauloval Doležal a Beroun si tak značně zkomplikoval cestu za ziskem bodů.

Medvědi se snažili i nadále stébla chytnout, a tak se i během oslabení odhodlali k power-play. Jenže než Kůdela stačil dojet na střídačku, tak Hulva vypíchl rozehrávku hostů a do prázdné branky pečetit výhru svého týmu. Na korekci stavu nic nezměnila ani další sympatická snaha hostů v power-play. Gól diváci na šumperském Tyršovu stadionu již neviděli.

Nepříjemnou zprávou pro domácí tak je opětovné zranění Tomáše Brunce, který se po patnácti minutách znovu zařadil na marodku. Dle prvotních zpráv by mělo jít o problémy s koleními vazy. Na druhé straně opustil led čtyři minuty před konce 2. třetiny Jaroslav Nedvěd, ten však zápas dohrál. Souboj dvou týmů, které myslí letos hlavně na poklidnou záchranu, tak skončil lépe pro domácí, ačkoliv Beroun v zápase rozhodně druhé housle nehrál.

Radek Kučera, Salith Šumperk: První třetina byla dobrá, po většinu první části jsme Beroun přehrávali, klidně tam mohla padnout ještě nějaká ta branka navíc. Ve druhé třetině jsme přestali hrát, bruslit a z toho plynulo následné vyrovnání soupeře. Důležitá ale určitě byla branka na 3:2, která nám zase dodala sebevědomí. Ve třetí třetině se z naší strany opět začalo lépe bruslit. Třech bodů si velice ceníme.
Aleš Totter, Medvědi Beroun 1933: V první třetině jsme nezachytili tempo a byli jsme zbytečně vylučovaní. Nedávali jsme si včas kotouče. Od druhé třetiny jsme začali hrát a ve třetí jsme soupeře přestříleli 14:4 a byli lepší. Bohužel jsme nedokázali dát gól. Vyloučení Doležala minutu a půl před koncem bylo velmi přísné, ale tento moment nám to neprohrál, byly to ty neproměněné šance. Své udělala taky dlouhá cesta, pod tlak jsme se dostali vyloučeními a soupeř se dostal na koně.