Novojičínský Glabazňa pohřbil Draky

Daniel Šváb, , středa 15.10.2008
Ani desáté vystoupení Draků nepřineslo body na šumperské konto. Šumperk v Novém Jičíně skóroval pouze jedenkrát v 17. minutě utkání zásluhou střelce ALEŠE HOLÍKA (foto), který v posledních dnech chytl svoji střeleckou slinu. Ovšem soupeř nejprve srovnal skóre a pár minut před koncem zápasu Glabazňa dvěma góly dokonal dílo zkázy a poslal Draky zpět do Šumperka. Smutní fanoušci si tak na výhru budou muset počkat minimálně do neděle. Draci se budou snažit okrást o body o příčku lepší Velké Meziříčí. Drakům k vítězství nepomohlo ani nasazení Lukáše Danečka, který se podruhé letos postavil mezi tyče šumperské branky od začátku utkání.
10.kolo středa 15.10.2008
HK Nový Jičín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Skaloš (Slabý, Sluštík), 53. Glabazňa (Kabeláč, Toman), 56. Glabazňa (Kabeláč) - 17. Holík (Meluzín). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:5, navíc Macháček (NJI) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 20:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Koloničný, Gulda - Sluštík, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Toman M., Kabeláč - Uhlár, Bacul, Lhotský
Daneček - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný - Duba, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Giesel, Stejskal - Čížek, Drábek

Draci vstoupili do zápasu lépe a na ledě Nového Jičína si šumperští borci hned od úvodu vytvářeli tlak. Napomohla tomu i přesilovka hostů, ve které samozřejmě zkoušel štěstí bombér Aleš Holík. Jenže Urbánek svými dvěma zákroky naznačil, že Draci mají i tentokrát proti sobě výtečného brankáře. Daneček se musel mít na pozoru až v šesté minutě, kdy zkušený domácí útočník Macháček pálil do břevna. Podobně jako proti Opavě se do šance a sám na brankáře řítil kapitán Roman Meluzín, Urbánek jej však na rozdíl od Masného vybruslil a gólovou šanci nejzkušenějšího šumperského hokejisty si pohlídal. Draci se však dostávali do stále většího počtu šancí, domácí borce dokázali přebruslit.

Hosté navíc měli několik výhod v podobě přesilových her, což byla ideální pozice pro rostoucí tlak Šumperku. Svůj třetí pokus vyslal na Urbánka Aleš Holík, ale i tentokrát již zkušený druholigový brankář odolal a svůj tým podržel. Stejně tak dopadla snaha Draků zakončená střelou Brunce. Až na začátku 17. minuty se odehrálo známé šumperské deja-vu. Aleš Holík napřáhl v přesilové hře a kotouč se zastavil až o síť branky soupeřova mužstva. Nastartovaný Šumperk mohl náskok zvýšit ještě do úvodní sirény zápasu, ale Draci již poněkolikáté letos nedokázali využít dlouhou přesilovku 5 na 3.

Ofenzivní choutky si Draci přenesli i do druhé třetiny a hned v úvodu pálil z úhlu Roman Meluzín, Urbánek zůstal i tentokrát pevný jako skála. Postupem času se však Nový Jičín otřepával a začal také vystrkovat růžky. Vyrovnal hru a také o sobě dával vědět i Lukáši Danečkovi. Jenže i nadále byl nejofenzivnějším hráčem na ledě Aleš Holík a René Urbánek musel pokrýt další spršku jeho střel. Ani jeden ze tří pokusů populárního obránce však do sítě tentokrát cestu nenašel. Upravit skóre mohl i Roman Meluzín, jeho bekhend však minul branku. První nebezpečí pak vzbudila přihrávka Uhlára na osamoceného spoluhráče, Holík se však předvedl i jako úspěšný "defender", kotouč zachytil a nebezpečí zažehnal.

Domácí se ale tlaku nevzdali, tentokrát to byli oni, kdo navíc mohl těžit z přesilových her. Sérii několika domácích pokusů zakončil střelou z úhlu Kamil Glabazňa, zkušený forvard ovšem minul šumperskou branku. Zastoupit jej však dokázal Marián Skaloš, v letošním probíhajícím ročníku nejlepší střelec Nového Jičína. Před Danečkem dokázal do branky poslat kotouč původně vystřelený zkušeným zadákem Václavem Slabým. Domácí tak necelé tři minuty před koncem třetiny srovnali.

Třetí třetina přinesla vyvrcholení díla zkázy. Šumperští hokejisté v ní nakonec dvakrát inkasovali a opět tak prohráli. Draky srazila do kolen vlastní nedisciplinovanost, několikrát se zbytečně Šumperk poslal do oslabení. A domácí hokejisté toho dokázali využít, zvláště pak zkušený kanonýr Kamil Glabazňa na sebe vzal podobu kata šumperských ambicí. Ve 53. minutě zapracovala spolupráce dua Kabeláč - Glabazňa poprvé. A o tři minuty později padlo definitivní rozhodnutí. Spolupráce obou hráčů se opakovala, tentokrát našel Kabeláč Glabazňu vyčkávajícího poblíž šumperské branky. Draci tak opět přišli o body a vzestup tabulkou vzhůru tak stále nepřichází.