Není branek, není bodů - po přehlídce zahozených šancí uloupila Dukla body

Jaroslav Svoboda, středa 30.11.2011
Š u m p e r k - Potřetí letos se našel celek, který by zcela vyloupil šumperskou nedobytnou pevnost. A jihlavské Dukle se to povedlo zatím nejsuverénněji ze všech tří případů. Hosté načali Draky hned v úvodu, následně pak, i přes tlak domácích, navýšila postupně Dukla svůj náskok až do děsivé podoby 6:0! Pozdě Draci začali proměňovat své šance, kterých měli v zápase početně stejně jako venezuelské telenovely svých dílů. Zatímco zamilované seriály končí happy-endem, v Šumperku se tak nestalo. Draci díky trefám Adama Červenky a Tomáše Brunce pouze korigovali na konečných 2:6.
28.kolo středa 30.11.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
2:6
(0:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 48. Červenka (Haas), 51. Brunec (Sedlák) - 4. Kolafa (Hodek, Ficenc), 8. Vysloužil (Dobrovolný, Domin), 22. Padělek (Hodek), 45. Polcar (Kolafa), 45. Čachotský (tr. střílení), 47. Hodek (Hubáček, Ficenc). Rozhodčí: Čech - Reich, Chocholouš. Vyloučení: 6:10, navíc Drtil (SUM) 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1460. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:6, 2:6.
Štůrala (45. Boška) - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Pastor - Brunec, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Řehák, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Skoumal.
Novotný - Petráček, Dobrovolný, Kolda, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Malena - Hubáček, Bezděk, Karpov, Polcar, Vysloužil, Krupka, Pometlo, Domin, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Hodek

S očekáváním vstoupili šumperští hokejisti před svým publikem do zápasu 28. kola 1. hokejové ligy, ale byla to hostující jihlavská Dukla, kdo ovládl úvod zápasu.

První střelu zápasu sice vyslal útočník Draků Adam Červenka, jenže pak domácí hráli v šesti a Dukla z úvodní šance otevřela skóre. Kolafa překonal Štůralu po Hodkově přihrávce. Využitá přesilovka ze strany domácí nerozhodila, šumperští hokejisté si vytvořili optický tlak, jenže ze šancí gól nedali, a tak naopak sami podruhé inkasovali. Vysloužil šťastně překonal Štůralu a zápas těmito dvěma góly změnil na několik minut svůj obraz.

Hosté s vedením naložili zkušeně, hlídali si jakýkoliv útok domácích a trpělivě čekali na své šance. Navíc jim pomohla i přesilovka, do konce třetiny se tak v defenzivní hře hostů a marné snaze domácích moc nezrodilo.

Jenže kdo doufal z řad příznivců Draků na tribunách, že se ve druhé části zápas zlomí, ten musel za pár okamžiků smutně koukat na pár jihlavských příznivců, jak se v polovině druhé minuty radují z třetí trefy. Novotného chybu trestal přesnou nahrávkou Padělkovi Hodek. Bojující Draci však sympaticky zbraně nesložili, naopak. Do konce druhé třetiny byli šumperští hráči jasně lepším týmem a při Dukle stáli všichni svatí. Nejprve sice zahrozilo duo Karpov - Pometlo, pak ale Křetínského přihrávku nezatloukl do sítě dobře postavený Červenka, ve 28. minutě těsně minul Sedlák.

Ve 32. minutě osvědčil své střelecké schopnosti Holík, jeho bomba od modré prosvištěla pásmem, ale kotouč schoval do lapačky výtečný Novotný v brance Dukly. Šumperk v té době hrál dvojnásobnou přesilovku a právě tehdy se zápas lámal. Ve 38. minutě si krásně po křídle najel Velecký a trefil tyč, pak Dukla odvrátila několik jednoznačných akcí Draků. V samotném závěru třetiny už měli Novotného na lopatě i Holík s Hulvou, oba zdatní střelci však znovu selhali v zakončení.

Rozhodnutí zápasu přinesla první polovina třetí třetiny, ve které Dukla, znovu pod permanentním tlakem domácích, skórovala prakticky ze všech svých výletů do pásma soupeře. Po několika domácích šancích a Haasově neproměněné příležitosti se do úniku dostal Polcar a tvrdou bombou zvýšil na 4:0. Poté jel sám na Novotného zkušený Roman Meluzín, v nájezdu ale neuspěl, a tak přišel další trest pro domácí. Čachotský se tlačil v dalším úniku na Štůralu, byl ale faulován a sám tak dostal příležitost k trestnému střílení. Z něj zkušený forvard uspěl a poslal Štůralu na střídačku a Jihlavu do pětigólového vedení. Krutý výsledek pro Draky doznal další změny z hole Hubáčka, na kterého zírala prázdní Boškova branka.

Až poté se konečně začali prosazovat i domácí, ačkoliv bylo takřka jasné, že je pozdě. Velecký stejně jako Čachotský měl možnost trestného střílení, ale na rozdíl od jihlavského střelce neuspěl. Po následném buly se již Draci dočkali, Haasovu přihrávku na zadní tyč poslal za Filipa Novotného Červenka, který tak sebral talentovanému brankáři nulu. Netrvalo dlouho a Draci se prosadili podruhé. Tentokrát se prosadil Tomáš Brunec. Šumperk pak ještě dostal možnost přesilovky, jenže Haasova spálená šance byla tím posledním, co v ní Draci předvedli. Následně totiž Drtil dostal za ostrý faul pětiminutový trest a bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto.

Zápas se pak již jen dohrával, i když domácí sympaticky toužili po další brance. Skóre se však již neměnilo, Dukla tak vybojovala v Šumperku plný počet bodů po výhře 6:2, pro domácí kruté, pro hosty pak vizitka velmi úspěšné potence střelby. I přes výsledek zápasu fanoušci poděkovali oběma týmům.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Nepředvedli jsme optimální výkon. Jihlava nás v důležitých momentech přebruslila, k tomu tam z naší strany byla spousta nevyužitých možností, kterých teď můžeme už jen litovat.
Petr Vlk, Dukla Jihlava: Výsledek je pro nás výborný. Snažili jsme se soupeři nedávat moc prostoru a již od úvodní třetiny jsme šli vítězství naproti. Ve druhé třetině jsme měli štěstí, když nás domácí dostali, i díky přesilovkám pod tlak. Ale nevyužili to.