Náskok z úvodu ani Roman Rác neodmazal, Draci porazili Nový Jičín

Jaroslav Svoboda, sobota 1.10.2016
Vypadalo to dobře, po úvodní třetině vedl Šumperk jasně 4:0 a měl zaděláno na poklidné vítězství. Jenže pak se probudil Roman Rác a nejlepší hráč Nového Jičína a nedávno ještě slovenský reprezentant třemi kanadskými body vrátil svůj tým do hry. Hosté snížili v úvodu třetí třetiny na rozdíl jediné branky, ale víc už, přes veškerou snahu, nedokázali. Draci tak udrželi domácí neporazitelnost a v tabulce si výrazně polepšili.
6.kolo sobota 1.10.2016
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
4:3
(4:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Drtil (Matějka, Sedlák), 10. Matějka (Řezáč, Hroch), 11. Langr (Janota), 19. Sedlák (Drtil, Vymazal) – 39. Dresler (Rác), 41. Rác, 44. Stránský (Rác, Chvostek). Rozhodčí: Šutara - Bubela, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 650. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Tomek, Řezáč, Ďurkáč, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Langr – Cink, Hroch, Fischer – Pavlovský, Brida
Iláš (11. Kohn) – Dresler, Hruška, Nesvadba, Stránský, Cabák, Vašut – Chvostek, Zdeněk, Rác – Málek, Novotný, Samiec – Uhlár, Kocián, Gebauer – Dalajka, Hladiš, Sonnek

Jednobodový rozdíl mezi oběma týmy v druholigové tabulce dával souboji mezi Šumperkem a Novým Jičínem zvláštní náboj, který byl podpořen účastí Aleše Flašara na domácí střídačce. Ten totiž ještě vloni vedl právě Nový Jičín.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a měli několik střeleckých příležitostí, ale Petr Zavadil zamknul domácí branku na deset západů a nakonec to byli právě Draci, kdo ovládl úvodní dějství zápasu. Již v šesté minutě se trefil Tomáš DRTIL, který zakončil akci Sedláka s Matějkou, a v přesilové hře otevřel skóre zápasu. Důležitý moment přišel v polovině třetiny. Draci v té chvíli dvěma góly odskočili soupeři, když nejprve se trefil kapitán Jan MATĚJKA, o pár vteřin později podpořil šumperskou euforii gólem Tomáš LANGR, který na křídle druhé formace nahradil pro toto utkání Pavlovského.

Hosté poslali po této rychlé smršti do branky Tomáše Kohna, zatímco David Iláš tak zůstal po zbytek zápasu na střídačce. Domácí i přesto byli až do konce třetiny lepším celkem a nakonec se přece jen dočkali čtvrtého gólu. To se v přesilovce trefil Tomáš SEDLÁK a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.

Jenže hosté se zvedli na výkonu a dirigentem všeho se stal Roman Rác. Ten strhl celou svou formaci k heroickému výkonu. Ve druhé třetině se dlouho hrálo spíše ve volnějším tempu, kde na Dracích bylo znát, že než přidávat další góly se budou chtít soustředit na bezpečnou hru v obraně. Dlouho to vycházelo, byť Zavadil musel často krýt nepříjemné pokusy, ale pak přišel úder, který hostům pomohl. V závěru třetiny se trefil Jan DRESLER a do kabin se tak šlo za vedení 4:1, které se stále zdálo býti pro domácí poměrně jistým náskokem.

Jenže všechny tyhle rozfoukal jako domeček z karet úvod poslední třetiny a zvláště pak zmiňovaný exolomoucký útočník. Roman RÁC nejprve ještě Zavadila neprostřelil, pak ho ale překvapil nahozením zpoza branky. Ještě hůř bylo poté, co krásnou přihrávkou vyzval Rác ke skórování Davida STRÁNSKÉHO. Hosté měli nyní již jen gól ztrátu a hned se nadechli k dalším útokům.

Těm domácí nakonec odolali a uhájili s obrovským vypětím náskok vybudovaní v úvodní třetině. Tři domácí body ale znamenají velký posun v tabulce, komplikace po úvodní třetině pak poučení pro příští duely.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Zápas nám vesměs vyšel, nenastoupili jsme do něj úplně špatně. Ale jak jsem viděl stav 4:0, tak mě mrazilo, protože jsem zažil několik takových zápasů s jasným vedením, které můj tým nakonec prohrál. Kluci ještě nejsou tolik vyzrálí a stalo se to, co se stalo. Čekal jsem od Nového Jičína sílu a dobrý výkon, což se potvrdilo, mají tam několik dobrých hráčů, například z extraligy Romana Ráce. Také nás pak položily dvě smolné branky, to nám vůbec nepomohlo. Ale tři body jsou tři body, za týden se nikdo ptát nebude na přesný výsledek, jde o pozici v tabulce.

David Musial (HK Nový Jičín): Po první třetině jsem si myslel, že si odvezeme ze Šumperka debakl. Pak jsme se z toho nějak dostali a postupně zlepšovali. Druhou a třetí třetinu naši kluci hráli dobře, škoda, že se nám nepovedlo vstřelit vyrovnávací branku. Myslím si, že bod jsme si nakonec zasloužili, škoda. Ale první třetina byla samozřejmě katastrofální. Pro nás bylo za stavu 0:4 hodně těžké se dostat do zápasu, musíme pracovat na tom, abychom příště vyhráli. Co se týče brankářů, první střídal po třech gólech, Tomáš Kohn už ale svou úlohu zvládl.